Energetyk ROW prowadził i stracił gola po kontrze. „Ciężko pogodzić się z tym faktem”

2014-10-10, Autor:
W 12. kolejce II ligi Energetyk ROW Rybnik zremisował z Puszczą Niepołomice 1:1, tracąc gola w końcówce spotkania.

Po bezbarwnej pierwszej połowie meczu ROW-u z Puszczą w końcu zaczęło się coś dziać. Kilka minut po zmianie stron w znakomitej okazji znalazł się Marek Krotofil. Piłka po jego strzale minęła bramkarza, ale w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ją obrońca gości. Lekka przewaga rybniczan w końcu zaowocowała golem. W 68. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem Puszczy wykorzystał Sebastin Musiolik. Chwilę później wynik mógł podwyższyć Mariusz Muszalik, ale piłka po jego strzale przeleciała tuż nad poprzeczką. Gdy wydawało się, że rybniczanie spokojnie dowiozą prowadzenie do końca, zabójczą kontrę przeprowadzili goście. Jej głównym bohaterem był Piotr Madejski, który z kilkunastu metrów trafił w okienko bramki strzeżonej przez Oskara Rybickiego. W końcówce spotkania rybniczanie ruszyli do ataku, jednak nie udało im się drugi raz pokonać Andrzeja Sobieszczyka. Ostatecznie mecz ROW-u z Puszczą zakończył się remisem 1:1.Następny mecz rybniczanie rozegrają na wyjeździe ze Stalą Mielec (18 października).

Pomeczowe wypowiedzi:

Łukasz Gorszkow - trener Puszczy:

Jestem zadowolony z gry mojego zespołu. Zrobiliśmy postęp. Obie drużyny zaprezentowały się na wysokim poziomie i było to dobre widowisko.

Marcin Prasoł - trener ROW-u:

Bardziej zadowolony z wyniku jest zespół Puszczy. Graliśmy o pełną pulę. Ciężko pogodzić się z faktem, że straciliśmy bramkę po kontrze w momencie prowadzenia. Szanujemy punkt, ale trzeba wyciągnąć wnioski i zagrać lepiej w następnym meczu.

Energetyk ROW Rybnik - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)

1:0 - Musiolik (68), 1:1 - Madejski (84)

Energetyk ROW: Rybicki – Borovicanin (88' Bałuszyński), Grolik, Bodzioch, Gojny, Fonfara, Wolniewicz (46' Krotofil), Płonka, Muszalik, Sobczak, Jarka (46' Musiolik)

Puszcza: Sobieszczyk – Cichy, Biernat, Napierała, Furtak (87' Sosnowski), Uwakwe (77' Balawender), Lepiarz, Nowak (63' Gawęcki), Zaremba, Madejski, Mikołajczyk