Energetyk ROW: prezent na urodziny trenera

2011-04-23, Autor:
W hicie 21. kolejki III ligi (grupa opolsko-śląska) Energetyk ROW Rybnik wygrał w Opolu z Oderką 1:0.

Zobacz gol Rafała Mitury:

Na boisku w Opolu spotkały się lider i wicelider III ligi. Miejscowa Oderka podjęła Energetyka ROW. Od pierwszych minut to rybniczanie przejawiali większa ochotę do gry. W ofensywie dobrze spisywał się Marcin Kocur, który już w 3. minucie mógł zdobyć gola. Zmarnował jednak dobre podanie Grzegorza Bonka. Dwie minuty później było już 1:0 dla ROW-u. Tym razem Bonk dośrodkował z rzutu rożnego, a strzałem głową popisał się Rafał Mitura. Piłka trafiła w słupek, ale po chwili znowu wylądowała na głowie Mitury, który tym razem wpakował ją do bramki rywala. Piłkarze z Rybnika nadal atakowali. Bliski podwyższenia prowadzenia był Kocur, ale jego mocny strzał z 20 metrów minimalnie minął bramkę strzeżoną przez Damiana Rozmusa. W końcówce pierwszej połowy dobrą okazję zmarnował Kamil Kostecki. Piłka po jego strzale trafiła tylko w boczną siatkę. Ta niewykorzystana akcja mogła się zemścić minutę później W doskonałej sytuacji znalazł się Adam Setla. Napastnik Oderki nie trafił jednak czysto w piłkę i na przerwę ROW schodził z prowadzeniem 1:0.

W drugiej połowie rybniczanie wyraźnie skupili się na defensywie. Jedyne groźne akcje stwarzała Oderka. W 53. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem ROW-u znalazł się Setla. Górą w tym pojedynku był jednak Piotr Paś. W 69. minucie niecelnie głową strzelił wprowadzony kilka chwil wcześniej Dominik Franek. Opolanie próbowali wyrównać, ale większość akcji kończyła się dośrodkowaniami, z którymi bez problemów radził sobie Paś. W doliczonym czasie gry Oderka mogła jednak zdobyć gola. Po rzucie rożnym z kilku metrów strzelił Franek, piłkę wybił Paś, dopadł do niej Setla, ale trafił w słupek. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie i z kolejnych trzech punktów mogli się cieszyć rybniczanie. Mają oni w tej chwili 9 punktów przewagi nad drugim w tabeli BKS-em Bielsko-Biała. Kolejne drużyny – Oderka Opole i LZS Leśnica, tracą do ROW-u już 10 punktów.

Po meczu radości ze zdobycia gola nie ukrywał Rafał Mitura: - Cieszę się, że zdobyłem bramkę, która zadecydowała o naszym zwycięstwie. Wygraliśmy dla trenera, który ma dziś urodziny. Przy okazji dziękuję kibicom, którzy tak licznie przyjechali nas dopingować - powiedział Mitura. Warto dodać, że na trybunach w Opolu zasiadło blisko 400 fanów ROW-u.

- Piłkarze zrobili mi świetny prezent urodzinowy i z całego serca im za to dziękuję – mówił kończący dziś 55 lat trener Jan Furlepa. - Nie ukrywam, że liczyliśmy na stały fragment gry i tak też się stało, że on zadecydował o naszej wygranej. W pierwszej połowie dominowaliśmy i szkoda, że nie trafiliśmy drugiej bramki. Po zmianie stron optyczną przewagę miał zespół Oderki. Na szczęście jednak to my odnieśliśmy cenne zwycięstwo. Miło było wrócić do Opola i wygrać mecz. W końcu tutaj kiedyś pracowałem.

Kolejny mecz na szczycie III ligi Energetyk ROW rozegra w sobotę 30 kwietnia. Do Rybnika przyjedzie nowy wicelider – BKS Stal Bielsko-Biała.

Oderka Opole – Energetyk ROW Rybnik 0:1 (0:1)

0:1 – Rafał Mitura (5)

Energetyk ROW: Paś – Janik, Mitura, Pielorz, Wrześniak (76’ Żyrkowski) – Wieczorek, Wójcik, Bonk, Kostecki (66’ Mościcki), Kasprzak (60’ Szatkowski) – Kocur (72’ Andraszak)

Oderka: Rozmus - Kowalczyk, Lisiński (46’ Brzozowski), Ganowicz, Michniewicz (83’ Jaworski) - Job (46’ Szepeta), Deja (66’ Franek), Surowiak, Pajączkowski - Setla, Tyc