Energetyk ROW pożegnał się z Pucharem Polski. „Zagłębie zasłużyło na zwycięstwo”

2014-09-24, Autor:
W 1/16 finału Pucharu Polski piłkarze ROW-u przegrali na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin aż 0:4.

Od początku meczu ROW-u z Zagłębiem widoczna była różnica klas między tymi drużynami. Piłkarze gości szybko zaczęli stwarzać okazje pod bramką Daniela Kajzera i już w 16. minucie objęli prowadzenie. Miłosz Przybecki wpadł w pole karne i dograł piłkę do Borisa Godala, który pokonał piętką bramkarza ROW-u. W 26. minucie było już 2:0. W polu karnym znalazł się Łukasz Janoszka, który dograł do lepiej ustawionego Aleksandra Kwieka, a ten bez problemów trafił do pustej bramki.W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nadal przewagę miało Zagłębie, które w 52. minucie podwyższyło na 3:0. Z kilkunastu metrów bramkę zdobył Lubomir Guldan. Po chwili czwartego gola dla przyjezdnych strzelił Krzysztof Piątek i było już po meczu. Rybniczanie próbowali zdobyć przynajmniej gola honorowego, jednak nic z ich starań nie wyszło. Ostatecznie Zagłębie wygrało 4:0 i do kolejnej rundy Pucharu Polski awansował ubiegłoroczny finalista tych rozgrywek. W następnym meczu rywalem piłkarzy z Lubina będzie Znicz Pruszków, który pokonał dziś w Rzeszowie miejscową Stal 3:1.

– Od początku rundy mamy pomysł na grę. Niestety dziś nie udało nam się go zrealizować. Przeciwnik pokazał klasę i okazał się lepszy aż o cztery bramki. Zagłębie zasłużyło na zwycięstwo. Ten mecz to zimny prysznic dla nas. Oby podziałał on pozytywnie przed następnym meczem ligowym, które zagramy we wtorek z Zagłębiem Sosnowiec – powiedział kapitan ROW-u, Mariusz Muszalik.

Energetyk ROW Rybnik - KGHM Zagłębie Lubin 0:4 (0:2)

0:1 - Boris Godal (16), 0:2 - Aleksander Kwiek (26), 0:3 - Lubomir Guldan (52), 0:4 - Krzysztof Piątek (58)

Energetyk ROW: Daniel Kajzer - Marek Krotofil, Marcin Grolik, Szymon Jary, Dawid Gojny (79' Paweł Mandrysz), Grzegorz Fonfara, Michał Płonka, Konrad Gilewicz (53' Petar Borovicanin), Mariusz Muszalik, Szymon Sobczak, Sebastian Musiolik (70' Łukasz Bałuszyński).

Zagłębie: Konrad Forenc - Dorde Cotra, Boris Godal, Jarosław Jach, Lubomir Guldan (66' Adrian Rakowski), Łukasz Piątek, Arkadiusz Woźniak, Aleksander Kwiek (46' Sebastian Bonecki), Łukasz Janoszka, Miłosz Przybecki, Krzysztof Piątek (60' Michal Papadopulos).