Energetyk ROW: porażka z Ruchem

2009-11-01, Autor:
W 13. kolejce III ligi Energetyk ROW przegrał na własnym boisku z liderem Ruchem Zdzieszowice 1:3.

Mecz ROW-u z Ruchem miał być hitem 13. kolejki III ligi. Do hitu jednak mu wiele zabrakło. Zawiodła przede wszystkim pierwsza połowa, w której akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Jedyny moment warty odnotowania, to sytuacja z 35. minuty, kiedy to Łukasz Damrat wykorzystał podanie Przemysława Belli i zrobiło się 1:0 dla Ruchu.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Rybniczanie zaczęli grać odważnie i stwarzali sytuacje podbramkowe. Tradycyjnie brakowało jednak wykończenia. W 54. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. W polu karnym podcięty został Grzegorz Dzięgielowski, a sędzia nakazał grać dalej. – Ewidentny karny, nie wiem dlaczego sędzia nie zagwizdał – mówił po meczu zdenerwowany trener Dariusz Widawski. Chwilę po tym wydarzeniu dośrodkowanie Piotra Pacholskiego zatrzymało się na poprzeczce. Gdy wydawało się, że ROW w końcu coś strzeli, gola zdobyli goście. Fatalny błąd w obronie popełnił Paweł Krzysztoporski, który w polu karnym minął się z piłką. Tę przejął Marcin Kieszkowski i pokonał Andrzeja Skrockiego: - Mogłem to wybronić – komentował załamany bramkarz ROW-u. Kilka minut później był jednak bez szans, kiedy precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Bella. Było już 3:0 dla Ruchu.

Lekko przybici piłkarze ROW-u przebudzili się na ostatnie 20 minut: - Chciałbym podziękować mojej drużynie, że się nie załamała i walczyła o honor – mówił Widawski. Efektem naporu rybniczan była bramka, ale dopiero w 86. minucie. Tym razem sędzia nie miał wątpliwości, że w polu karnym faulowany był Dzięgielowski i wskazał na wapno. „Jedenastkę” wykorzystał Mateusz Szatkowski. To jednak wszystko, na co było stać rybniczan i ostatecznie ROW przegrał z Ruchem 1:3.

Po przegranej z Ruchem ROW spadł na 4. miejsce. Przed rybniczanami jeszcze dwa mecze w tym sezonie. Za tydzień w Krasiejowie z Rajfelem, a 11 listopada u siebie z Victorią Chróścice.

Energetyk ROW Rybnik - Ruch Zdzieszowice 1:3 (0:1)

Bramki: 35 min. Ł.Damrat - 0:1, 60 min. Kieszkowski - 0:2, 65 min. Bella (głową) - 0:3, 87 min. Szatkowski (karny) - 1:3.

ROW: Skrocki - Wrześniak, Reclik, Mitura, Pacholski - Kuś (67' Krótki), Bober (75' Sadio), Żyrkowski, Krzysztoporski (75' Janik) - Dzięgielowski, Szatkowski.

Ruch: Feć - Polak (88' K.Jakubczak), Zmuda (91' Kapłon), Drąg, R.Jakubczak - T.Damrat, Sobota (79' Juszczak), Ł.Damrat, Kieszkowski (85' Dyczek) - Bella, Buchała.

13. kolejka - 31 października
LZS Leśnica - Skałka Żabnica 0:3 (0:2)
Skalnik Gracze - Start Bogdanowice 2:2
Pniówek Pawłowice - Victoria Chróścice 3:1 (2:0)
Rajfel Krasiejów - BKS Stal Bielsko-Biała 0:2 (0:2)
Orzeł Babienica/Psary - Rozwój Katowice 2:2 (0:0)
Victoria Częstochowa - Start Namysłów 3:1 (2:1)
Pauza: TOR Dobrzeń Wielki

Komentarze (10):
  • ~sponsor1 2009-11-01
    13:27:48

0 0

Wiecie co jest najśmieszniejsze? Oni zagrali najlepszy mecz rundy jesiennej u siebie. Pierwsza połowa bardzo wyrównana. Druga połowa do straty bramki ROW miał przewagę, od straty bramki zagrali jak zawsze czyli jak patałachy. Ostatnie 10 minut w miarę dobrze zagrane. W tym meczu mógł być każdy wynik. W ogóle zdziwiony byłem na jakim poziomie stał ten mecz, bardzo fajnie się to oglądało. Nawet jak chce ich pochwalić to oni i tak przegrywają, tragedia, ale przynajmniej, jakąś walkę widziałem i zaangażowanie. Swoją drogą cel na ten sezon na razie jest realizowany czyli utrzymanie buahahahahahahahahahaha. III liga no Boże gdzie my jesteśmy. Sto lot za murzinami :D:D:D

0 0

~sponsor1.Czemu piszesz ze to był najlepszy mecz tej rundy!!Może Cię nie było na meczu z Pnówkiem bo według mnie to był mecz na który chodzi sie z przyjemnoscią i z pewnoscią to był mecz rundy jesiennej najlepszy jak do tej pory!!Po drugie jak byłeś wczoraj na meczu to zauważyłeś ze nie jesteśmy sto lat za murzynami bo juz mamy murzyna w druzynie.A teraz napisze jedno słowo do p. Janika dlaczego takie mecze z liderem odbywają sie o godzinie 14 WSTYD!!

0 0

Przeklinak to po co jupitery montowali żeby teraz stali od parady!Jak chcesz coś napisać to najpierw pomyśl a potem pisz. 700 złotych to nie majątek a widowisko o niebo lepsze przy jupiterach

• ~Ozi 2009-11-02
    15:58:19

0 0

danio9505 niestety z tym 700 zł to się pomyliłeś. Poza kosztami energii dochodzi bowiem wykup zapotrzebowania na prąd, czy jak to tam się zwie. Za niedługo na stronie klubowej Energetyka ROW pojawi się krótki wywiad z prezesem Janikiem, gdzie m.in. zapytałem go właśnie o te jupitery. W sumie to kibice po części sami są sobie winni, bo nawet przy tych kosztach, gdyby więcej ludzi chodziło na mecze, to światła by były odpalane, a tak to klub nie stać aż tyle dopłacać do tego. Z drugiej strony mogli nie obiecywać, że będą już teraz zawsze odpalane jupitery... Tłumaczą się tym, że się "przeliczyli". Z resztą poczytacie później wszystko.

• ~sponsor1 2009-11-02
    16:24:11

0 0

Pierwszy raz się zgadzam z Ozi_1 bo byście ruszyli dupska i przyszli na ten mecz 5 zł to nie jest majątek. Przychodziłoby 3, 4 tys ludzi to by się to opłaciło. Poza tym wtedy i prezes i piłkarze wiedzą, że ktoś im na ręce patrzy a tak to mają wszystko w dupie i przekręty można robić. Teraz było trochę ludzi, ale to też dlatego, że przyjechali ze Zdzieszowic, ale i rybniczan było więcej. To też oznaka, że jest zapotrzebowanie na piłkę w tym mieście. Po prostu musi zacząć chodzić więcej ludzi na te mecze. Ilu teraz było ludzi? 1000, 1500? to jeszcze za mało. A mecz był naprawdę bardzo fajny, może to też zasługa atmosfery? Oni są słabi, bo są, ale szczerze to dla kogo mają grać?

19:50:33

0 0

Ozi Zgadzam się z tobą o wykup zapotrzebowania na prąd. Ale uwierz mi ze ktoś Ci mydli oczy bo znam kogoś kto pracuje w elektrowni i wszystko wie na temat opłat za jupitery.Cały koszt dla klubu za użycie jupiterów kosztuje 715 złotych a resztę dopłaca elektrownia,tak jak napisałeś za wykup zapotrzebowania na prąd.

20:08:54

0 0

danio9505 mógłbyś nieco rozwinąć temat? Bo zainteresowało mnie to... Wg ciebie za zapotrzebowanie płaci Elektrownia? A dlaczego? Z tego co słyszałem, to płaci za to klub. Początkowo był to RKM, bo oni tylko organizowali zawody przy jupiterach. Później za trzeci kwartał 2009 roku RKM zapłacił za to zapotrzebowanie do spóły z Energetykiem ROW, bo zarówno jeden, jak i drugi klub w tym czasie organizowali zawody przy świetle. Natomiast w ostatnim kwartale RKM już nie organizuje żadnych zawodów, dlatego też całe koszty zapotrzebowania musiałby pokryć Energetyk ROW. A na to go nie stać. Jeśli jest inaczej, to mnie popraw. Co ma do tego Elektrownia skoro dostarczycielem prądu formalnie jest bodajże Vatenfall?

• ~Ozi 2009-11-03
    11:37:28

0 0

Na stronie energetykrow.rybnik.pl już pojawił się wywiad z prezesem, a przy okazji i z trenerem i dwoma piłkarzami.