Energetyk ROW pokazał charakter. Remis z faworytem na inaugurację rozgrywek!

2013-07-28, Autor:
Na inaugurację sezonu I ligi Energetyk ROW Rybnik zremisował na wyjeździe z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 2:2.

Mecz w Niecieczy znakomicie rozpoczęli rybniczanie, którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie. Swoją skuteczną grę w meczach sparingowych potwierdził Idrissa Cissé i było 1:0 dla ROW-u. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron już w 55. minucie czerwoną kartkę zobaczył Sławomir Szary. Po jego interwencji w polu karnym sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny, którego na gola zamienił Dariusz Pawlusiński. Chwilę później, po strzale Emila Drozdowicza, gospodarze objęli prowadzenie 2:1. Rybniczanie nie załamali się i szybko wyrównali. Gola dla ROW-u zdobył Mariusz Muszalik. Więcej bramek kibice już nie oglądali i mecz zakończył się remisem 2:2.Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Energetyk ROW Rybnik 2:2 (0:1)
0:1 - Idrissa Cissé (6), 1:1 - Dariusz Pawlusiński (57 - karny), 2:1 - Emil Drozdowicz (61), 2:2 - Mariusz Muszalik (67)

Termalica: Nowak - Piątek, Sołdecki, Pleva, Kiełb, Pawlusiński, Pielorz, Horvath, Rybski (82' Biskup), Ceglarz (46' Drozdowicz), Olszar (73' Piotrowski)
TrenerDusan Radolsky

Energetyk ROW: Skrzeszewski - Grolik, Szary, Kutarba, Krotofil, Jary, Muszalik, Feruga (77' Staniczek), Kurzawa (74' Słodowy), Wieczorek, Cissé (87' Bałuszyński)
Trener: Ryszard Wieczorek

Zółte kartki: Piątek, Pawlusiński (Termalica), Skrzeszewski, Grolik, Cissé (ROW)
Czerwona kartka: Szary (57)

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

1. kolejka I ligi (27-28 lipca):

Chojniczanka Chojnice - Kolejarz Stróże 3:1