Energetyk ROW: pewne zwycięstwo z Wisłą

2014-09-12, Autor:
W 8. kolejce II ligi Energetyk ROW Rybnik wygrał na własnym stadionie z Wisłą Puławy 3:0. Gole zdobyli Sebastian Musiolik, Mateusz Bodzioch i Mariusz Muszalik.

Pierwsza połowa meczu ROW-u z Wisłą nie dostarczyła wielu emocji. Jedyna warta odnotowana akcja miała miejsce w 14. minucie. Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego w doskonałej sytuacji znalazł się Mateusz Bodzioch, ale piłka po jego strzale głową przeleciała nad poprzeczką.Po zmianie stron w końcu rozwiązał się worek z bramkami. W 49. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mariusza Muszalika piłkę do bramki Wisły skierował Sebastian Musiolik. Chwilę później było już 2:0. Znowu z rzutu rożnego dośrodkował Muszalik, a gola tym razem zdobył Bodzioch. Kapitan ROW-u szybko udowodnił, że nie tylko dobrze podaje, ale również skutecznie strzela głową. W 60. minucie, po dośrodkowaniu Gojnego, Muszalik podwyższył na 3:0. Pomimo przewagi gospodarzy więcej goli już nie padło.

- Z przeciwnikiem, która u nas się broni, najważniejsza jest pierwsza bramka. Na szczęście w drugiej połowie szybko udało się zdobyć gola i potem jakoś już poszło. W takich meczach, gdzie są trudne warunki atmosferyczne, trzeba wykorzystać stałe fragmenty gry. Dziś nam to się udało. Swoją grą zasługujemy na zwycięstwa i musimy podtrzymać dobrą passę - powiedział Muszalik. - Udało nam się zagrać trzeci mecz na zero z tyłu, nic tylko się cieszyć. Męczyliśmy się w pierwszej połowie, ale po zmianie stron trzy bramki uspokoiły grę. Dobrze, że w końcu coś wpadło i mogłem cieszyć się również z pierwszego gola w lidze - dodał Bodzioch.

W następnej kolejce Energetyk ROW zmierzy się na wyjeździe z liderem II ligi, MKS-em Kluczbork.

Energetyk ROW Rybnik - Wisła Puławy 3:0 (0:0)

1:0 - Sebastian Musiolik (49), 2:0 - Mateusz Bodzioch (54), 3:0 - Mariusz Muszalik (60)

Energetyk ROW: Oskar Rybicki - Petar Borovicanin, Marcin Grolik, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny, Grzegorz Fonfara, Adam Wolniewicz (90' Szymon Popiela), Marek Krotofil (88' Konrad Gilewicz), Mariusz Muszalik, Szymon Sobczak (81' Łukasz Bałuszyński), Sebastian Musiolik (72' Paweł Mandrysz)