Energetyk ROW: P. Prusko katem rybniczan

2010-08-23, Autor:
W pierwszym meczu tego sezonu Energetyk ROW Rybnik przegrał w Myszkowie z MKS-em 1:3.

Mecz drugiej kolejki był dla rybniczan dopiero pierwszym starciem w tym sezonie. Przypomnijmy, że tydzień temu sędzia nie dopuścił do rozegrania spotkania z LZS-em Piotrówka (czytaj więcej). Sprawa nowego terminu meczu lub walkoweru dla ROW-u nie została jeszcze rozstrzygnięta. Pierwszym rywalem piłkarzy Jana Furlepy stali się zawodnicy z Myszkowa, którzy na własnym boisku nie byli zbyt gościnni dla rybniczan. Co prawda pierwszy gola strzelił ROW, ale potem było już tylko gorzej. Na trafienie Jarosława Wieczorka w 5. minucie szybko odpowiedział Piotr Prusko. Napastnik gospodarzy okazał się katem rybniczan. Pod koniec pierwszej połowy wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, a w drugiej połowie dorzucił trzeciego gola. Pomimo usilnych starań i wielu sytuacji podopieczni Furlepy nie zmienili wyniku i przegrali w Myszkowie 1:3.

W pozostałych meczach III ligi na uwagę zasługuje porażka naszpikowanego gwiazdami LZS-u Piotrówka. Piłkarze Marka Koniarka przegrali na własnym boisku z Oderką Opole 1:2, pomimo tego, że prowadzili 1:0. Po dwóch kolejkach jedyną drużyną bez straty punktów jest LZS Leśnica, która pokonała w Katowicach Rozwój 1:0. Kolejny rywal ROW-u, KS Krasiejów zremisował 1:1 z Orłem Babienica/Psary.

Mecz trzeciej kolejki Energetyk ROW Rybnik – KS Krasiejów zostanie rozegrany w sobotę 28 sierpnia na stadionie miejskim przy ul. Gliwickiej. Początek o godzinie 17:00.

MKS Myszków – Energetyk ROW Rybnik 3:1 (2:1)

Bramki: 5 min. Wieczorek - 0:1, 9 min. Prusko - 1:1, 41 min. Prusko - 2:1, 57 min. Prusko - 3:1.

ROW: Paś - Kasprzak, Wrześniak, Mitura (60' Kapinos), Grolik (46' Krotofil) - Wieczorek, Bober, Kostecki, Andraszak - Kocur (58' Dzięgielowski) - Szatkowski (46' Cieślak).

MKS: Wilk - Wadas, Buchcik, Bonczek, Koniarek, Prusko (81' Sołtysik), Psonka (88' Jarosz), Paszko (58' Zachara), Trepka, Ojczuk, Tkacz (72' Kornas).

2. kolejka III ligi (grupa opolsko-śląska): Polonia Łaziska Górne - Pniówek Pawłowice Śląskie 2:2 (2:1), Rozwój Katowice - LZS Leśnica 0:1 (0:1), Skałka Żabnica - Victoria Chróście 4:0 (1:0), Victoria Częstochowa - BKS Stal Bielsko Biała 1:3 (0:2), LZS Piotrówka - Oderka Opole 1:2 (1:0), MKS Myszków - Energetyk ROW Rybnik 3:1 (2:1), KS Krasiejów - Orzeł Babienica/Psary 1:1 (1:1), Skalnik Gracze - Start Bogdanowice 3:0 (1:0)

3. kolejka (28-29 sierpnia): Orzeł Babienica/Psary - Polonia Łaziska Górne, Energetyk ROW Rybnik - KS Krasiejów, Oderka Opole - MKS Myszków, BKS Stal Bielsko-Biała - LZS Piotrówka, Victoria Chróścice - Victoria Częstochowa, LZS Leśnica - Skałka Żabnica, Skalnik Gracze - Rozwój Katowice, Pniówek Pawłowice - Start Bogdanowice