Energetyk ROW: niespodziewane zwroty akcji w Pruszkowie. Gol w 93. minucie!

2015-03-22, Autor:
W ramach 21. kolejki II ligi na boisku w Pruszkowie piłkarze ROW-u spotkali się z tamtejszym Zniczem. Po słabym początku wiosny w wykonaniu drużyny Marcina Prasoła ten mecz miał być przełamaniem.

W Pruszkowie od 1. minuty do ataku rzucili się rybniczanie. Po wydawałoby się niegroźnym dośrodkowaniu z okolic środkowej linii boiska, najlepiej w polu karnym gospodarzy zachował się Dudziński i strzałem głową zdobył gola. Tym samym od 2. minuty prowadziliśmy 1:0. Nasi zawodnicy nie cofnęli się i dalej napierali na bramkę rywala. Szczególnie ważną rolę odgrywała prawa strona, gdzie rajdy Sobczaka i Dudzińskiego nękały okolice bramki Pruszkowian. Gospodarze starali się atakować, ale większość ich akcji kończyła się albo na linii naszej obrony albo na nieudanym dośrodkowaniu. W 37. minucie powinno być 2:0 dla ROW-u. Po wrzutce i uderzeniu głową jednego z naszych zawodników, piłka odbijając się jeszcze od nogi Sobczaka o centymetry minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Wienczatka.

W 52. minucie środkiem pociągnął Muszalik, podał do Musiolika, ale ten nie opanował piłki, która wylądowała w rękach bramkarza. Kilka minut później zakotłowało się w polu karnym rybniczan. Nasi obrońcy zablokowali aż cztery próby zawodników Znicza zanim oddalili niebezpieczeństwo od naszej bramki. W 64. minucie pięknie z rzutu wolnego uderzył Muszalik i zdobył drugą bramkę dla ROW-u. Minutę później w naszym polu karnym faulował Gilewicz. Sędzia podyktował rzut karny oraz ukarał go drugą żółtą kartką. Od tego momentu rybniczanie grali w osłabieniu. Karnego na gola zamienił Górski i było już tylko 2:1.

W 71. minucie na bramkę rywala ruszył Sobczak i został powalony w polu karnym. Sędzia jednak nie dopatrzył się faulu.

Po stracie zawodnika rozpoczęła się ofensywa Znicza. Najpierw strzelał Żurek, ale Rybicki z trudem wyciągnął to uderzenie. Strzału próbował też Dobosz, jednak za wysoko. Chwilę później wyłożoną piłkę miał Muszyński, ale strzelił nad poprzeczką. Odpowiedzią na to był rajd Grolika, który zabrał piłkę przy własnym polu karnym i przebiegł niemal całe boisko.

W 90. minucie, po faulu Grolika, sędzia ponownie podyktował rzut karny dla gospodarzy. Drugiego gola w tym dniu zdobył Górski i było 2:2. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, na boisku pojawił się Mandrysz. Młody pomocnik ROW-u zaliczył wejście smoka! W 93. minucie pokonał bramkarza gospodarzy i rybniczanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:2!

- Dziękuję za walkę i pokazany charakter. Po bramce na 2:2 było bardzo ciężko, dlatego mojej drużynie należy się szacunek - powiedział zaraz po meczu trener Marcin Prasoł.

Znicz Pruszków - Energetyk ROW Rybnik 2:3 (0:1)

0:1 - Patryk Dudziński (2), 0:2 - Mariusz Muszalik (63), 1:2 - Maciej Górski (66 - karny), 2:2 -  Maciej Górski (90 - karny), 2:3 - Paweł Mandrysz (90+3)

Energetyk ROW Rybnik: Rybicki – Grolik, Krotofil, Borovicianin, Jary – Sobczak (89. Bedronka), Siwek, Gilewicz, Muszalik, Dudziński (68. Nowak) – Musiolik (90+2. Mandrysz)

Żółte kartki: Michał Kucharski - Patryk Dudziński, Konrad Gilewicz, Paweł Mandrysz.

Czerwona kartka: Konrad Gilewicz (64).