Energetyk ROW nie wykorzystał szansy na objęcie fotela lidera

2015-04-04, Autor:
W 24. kolejce II ligi piłkarze ROW-u zremisowali u siebie z przedostatnim Górnikiem Wałbrzych.

Początek meczu ułożył się po myśli naszych piłkarzy, którzy przez pierwszy kwadrans przeważali na boisku. Udokumentowali to w 14. minucie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Mariusza Muszalika gola zdobył strzałem głową Marek Krotofil. Od tego momentu gra siadła. Do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy wyprowadzali coraz groźniejsze akcje. Dopięli swego w 38. minucie, kiedy to po rzucie wolnym z okolic 25 metra, bramkę głową zdobył Bartosz Tyktor.

Druga połowa to przewaga rybniczan, jednak z tej przewagi nic nie wynikało. Piłkarzom trenera Marcina Prasoła udało się nawet umieścić piłkę w siatce w doliczonym czasie gry, ale sędzia boczny pokazał pozycję spaloną.

Gdyby nasi piłkarze zdobyli w meczu z Górnikiem 3 punkty, zostaliby liderem tabeli I ligi.W następnej kolejce Energetyk ROW zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Puławy (sobota 11 kwietnia, godz. 15:00), która dziś pokonała na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 2:0. Kolejny mecz u siebie rybniczanie rozegrają w sobotę 18 kwietnia o godz. 19:00. Na stadion przy ul. Gliwickiej zawita wtedy aktualny lider II ligi, MKS Kluczbork.

Energetyk ROW Rybnik - Górnik Wałbrzych 1:1 (1:1)

1:0 - Marek Krotofil (14), 1:1 - Bartosz Tyktor (38)

Energetyk ROW: Oskar Rybicki - Petar Borovicanin (65' Paweł Mandrysz), Marcin Grolik, Szymon Jary, Dawid Gojny, Marek Krotofil (87' Michał Bedronka), Mariusz Muszalik, Gabriel Nowak, Sebastian Siwek, Szymon Sobczak, Sebastian Musiolik (78' Patryk Dudziński)

Górnik Wałbrzych: Leonid Musin - Dariusz Michalak, Bartosz Tyktor, Rafał Figiel (90+2' Marcin Folc), Dominik Radziemski, Damian Lenkiewicz (63' Kamil Śmiałowski), Michał Oświęcimka, Mateusz Sawicki (85' Tomasz Wepa), Krystian Stolarczyk, Marcin Orłowski, Dominik Bronisławski

24. kolejka (2-4 kwietnia):
Puszcza Niepołomice - Limanovia Limanowa 5:1
Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola 1:1
Energetyk ROW Rybnik - Górnik Wałbrzych 1:1