Energetyk ROW liderem II ligi!

2012-10-19, Autor:
W piątek na boisku w Rybniku piłkarze ROW-u wygrali z Lechem Rypin aż 4:0. Była to pierwsza wyjazdowa porażka drużyny gości. Z kolei rybniczanie nadal są niepokonani na własnym stadionie.

W 13. kolejce grupy zachodniej II ligi do Rybnika przyjechał lider – Lech Rypin. Goście do tej pory wygrali wszystkie mecze na wyjeździe. Z kolei rybniczanie na własnym boisku byli niepokonani. Któraś z drużyn musiała zatem przerwać swoją dobrą passę.

Pierwszą połowę spotkania, w którym spotkały się dwie bardzo dobre drużyny, zdominowali rybniczanie: – To była najlepsza połowa w wykonaniu ROW-u za mojej kadencji – chwalił swoich piłkarzy trener Ryszard Wieczorek. Dobra gra zaowocowała dwoma golami, które strzelili Tomasz Kasprzyk i Jarosław Wieczorek. Warto zaznaczyć, że ROW zaczął mecz bez nominalnego napastnika, ale z większą liczbą pomocników: – Taki był mój pomysł na to spotkanie. Mieliśmy na boisku ofensywnie grających pomocników, którzy spełnili przedmeczowe założenia, grali szybko i kombinacyjnie – dodał Wieczorek.

Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli goście, którzy rzucili się do odrabiania strat. Blisko zdobycia bramki kontaktowej był Łukasz Grube. Piłka po jego strzale zmierzała w okienko bramki ROW-u, ale na posterunku był Mirosław Kuczera. Chwilę później w słupek trafił Paweł Adamiec. Obraz gry zmienił się w 66. minucie, kiedy to czerwoną kartkę ujrzał obrońca Lecha, Mariusz Ragaman. Od tej pory na boisku dominowali rybniczanie, którzy dążyli do podwyższenia rezultatu. Na boisku pojawił się napastnik Marek Gładkowski, jednak to nie on dobił rywala, a ofensywnie grający pomocnicy. W 82. minucie wynik podwyższył Kamil Kostecki, a w samej końcówce rezultat ustalił Paweł Staniczek. W międzyczasie goście stracili kolejnego gracza i musieli kończyć mecz w dziewiątkę. Czerwoną kartką został ukarany Mateusz Pakosz. Ostatecznie ROW pokonał Lecha 4:0 i objął fotel lidera II ligi.

Po rozegraniu wszystkich meczów 13. kolejki rybniczanie nadal zajmują pierwsze miejsce! Wszystko to dzięki sobotniemu bezbramkowemu remisowi Bytovii Bytów z Calisią Kalisz.

(aktualizacja newsa - 20.10.2012)

W meczu z Lechem w drużynie ROW-u zabrakło kontuzjowanego Rolanda Buchały: - Zawodnik ten był brany pod uwagę przy ustalaniu składu, jednak jego drobny uraz wykluczył go z udziału w spotkaniu z Lechem. Chciałem mieć na boisku zawodników w 100% zdrowych, którzy wytrzymają tempo meczu – skomentował trener ROW-u. Buchała ma być gotowy na następne spotkanie. W 14. kolejce rybniczanie zmierzą się na wyjeździe MKS-em Oława (27 października, godz. 15:00).

Energetyk ROW Rybnik - Lech Rypin 4:0 (2:0)

1:0 - Tomasz Kasprzyk (21), 2:0 - Jarosław Wieczorek (33), 3:0 - Kamil Kostecki (82), 4:0 - Paweł Staniczek (88)

Energetyk ROW: Kuczera, Krotofil, Grolik, Szary, Kutarba, Jary (71' Staniczek), Muszalik, Kasprzyk (65' Gładkowski), Kostecki, Wieczorek, Kurzawa (86' Bałuszyński).

Lech: Szymański, Bojaruniec, Filipiak, Ragaman, Bojas, Wrzesiński (72' Pakosz), Grube, Buchalski, Fredyk, Atanacković, Adamiec (63' Tabaczyński).

Czerwone kartki: Ragaman (67) i Pakosz (83) - obaj Lech.

13. kolejka (20-21 października):

Chrobry Głogów - Chojniczanka Chojnice 0:2
Bytovia Bytów - Calisia Kalisz 0:0
MKS Kluczbork - MKS Oława 0:1
Energetyk ROW Rybnik - Lech Rypin 4:0