Energetyk ROW lepszy od faworyta z Legnicy (wideo)

2011-10-22, Autor:
W 16. kolejce grupy zachodniej II ligi Energetyk ROW Rybnik pokonał Miedź Legnica 2:1.

Na stadionie przy ulicy Gliwickiej spotkały się drużyny, których cele na ten sezon są zupełnie inne. Miedź Legnica jest jednym z głównych faworytów do awansu, a Energetyk ROW Rybnik walczy o utrzymanie w szeregach II ligi. Jak się okazało, różnica w tabeli nie znalazła odzwierciedlenia na boisku. Co prawda lepiej mecz zaczęli goście, którzy po strzale Zbigniewa Zakrzewskiego w 11 minucie objęli prowadzenie, ale później gole zdobywali już tylko rybniczanie. Jeszcze w pierwszej połowie, w 45 minucie, wyrównał Kamil Kostecki. Po zmianie stron wynik ustalił Dawid Gajewski, który w 57 minucie dał rybnickiej drużynie zwycięstwo 2:1. Była to trzecia wygrana ROW-u w tym sezonie.

Energetyk ROW Rybnik - Miedź Legnica 2:1 (1:1)

0:1 - Zbigniew Zakrzewski (11), 1:1 - Kamil Kostecki (45), 2:1 - Dawid Gajewski (57)

16. kolejka - 22-23 października

Czarni Żagań - Bałtyk Gdynia 1:0