Energetyk ROW: jedynego gola zdobył piłkarz MKS-u

2013-03-08, Autor:
Na inaugurację rundy wiosennej grupy zachodniej II ligi piłkarze ROW-u pokonali na stadionie przy ul. Gliwickiej MKS Kluczbork 1:0.

Piątkowy mecz z MKS-em Kluczbork piłkarze ROW-u rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w 3 minucie objęli prowadzenie! W zamieszaniu po rzucie rożnym piłkę do własnej bramki skierował Łukasz Ganowicz. Rybniczanie chcieli pójść za ciosem i dążyli do podwyższenia wyniku. Bliscy szczęścia byli Kamil Kostecki i Roland Buchała. Goście pierwszą groźną sytuację stworzyli dopiero w 22 minucie. Z rzutu wolnego uderzył Wojciech Bzdęga, ale piłka minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Daniela Kajzera. Z czasem gra się uspokoiła, a piłkarze ROW-u nie byli już tak zaangażowani w grę ofensywną jak w pierwszych minutach. W tej części meczu warta odnotowania była jeszcze akcja z 38 minuty. Dośrodkowanie Daniela Kutarby próbował wykorzystać Buchała, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę Mateusza Abramowicza.

Druga połowa ponownie rozpoczęła się od zamieszania w polu karnym MKS-u. Tym razem jednak gola nie było. Pierwszy groźny strzał goście oddali w 57 minucie. Spod opieki Błażeja Radlera uwolnił się Piotr Burski, który mocnym strzałem próbował zaskoczyć Kajzera. Bramkarz ROW-u stanął jednak na wysokości zadania i wypiąstkował piłkę na rzut rożny. W 71 minucie na boisku pojawił się Łukasz Bałuszyński. Młody napastnik ROW-u mógł mieć mocne wejście. Po podaniu Marka Krotofila strzelił jednak z kilku metrów wprost w Abramowicza. Chwilę później akcję meczu mieli goście. Idealne dośrodkowanie Burskiego zmarnował jednak Rafał Niziołek, który z 5 metrów strzelił wysoko nad bramką. Do końca spotkania nic ciekawego już się nie wydarzyło i ROW pokonał MKS 1:0. Tym samym rybniczanie umocnili się na pozycji lidera II ligi.

Kolejny mecz piłkarze ROW-u rozegrają w piątek 15 marca. Tym razem do Rybnika przyjedzie walcząca o awans Chojniczanka Chojnice. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

Energetyk ROW Rybnik - MKS Kluczbork 1:0 (1:0)

1:0 - Łukasz Ganowicz (3 – gol samobójczy)

Energetyk ROW: Kajzer - Krotofil, Radler, Steuer, Kutarba (90’ Wolniewicz) - Jary, Muszalik, Kasprzyk (62’ Kurzawa), Kostecki, Wieczorek (88’ Kachel) – Buchała (71’ Bałuszyński)

MKS Kluczbork: Abramowicz - Orłowicz, Ganowicz, Gierak, Gawron - Bzdęga (90’ Mikulski), Niziołek, Swędrowski, Arian, Hober - Burski

Pomeczowe komentarze:

Andrzej Konwiński – trener MKS-u Kluczbork

Przegraliśmy w dziwnych okolicznościach. Mam tutaj na myśli gola straconego już na samym początku meczu. W pierwszych minutach oddaliśmy rywalowi zbyt dużo pola. Później spotkanie było już wyrównane. Żałuję zmarnowanej sytuacji Niziołka, który z kilku metrów nie trafił do pustej bramki.

Ryszard Wieczorek – trener Energetyka ROW Rybnik

Przed meczem interesowały nas tylko i wyłącznie 3 punkty. Cel ten zrealizowaliśmy w 100%. Mogę być zadowolony z pierwszych 30 minut, kiedy graliśmy to, co sobie zaplanowaliśmy. Przyszedł jednak czas, gdy zespół zaczął kalkulować – jeśli nie można strzelić drugiego gola, to trzeba umieć się obronić. Trochę oddaliśmy pola rywalowi, ale udało się utrzymać prowadzenie do końca. Jestem zadowolony z zaangażowania i wybiegania moich piłkarzy. Na ładną grę przyjdzie jeszcze czas.

Jeśli chodzi o debiut Błażeja Radlera, to muszę mu wystawić wysoką notę. W następnym meczu wracają Szary i Grolik. Być może znajdzie się miejsce na boisku dla całej trójki.

Błażej Radler – obrońca Energetyka ROW Rybnik

Nie graliśmy dobrych zawodów, ale najważniejsze są 3 punkty. Swój ligowy debiut w Rybniku oceniam dobrze. Zostaliśmy na zero z tyłu, choć Kluczbork kilka razy nam zagroził. Najważniejsze jednak dla obrony jest to, że nie straciliśmy bramki.

Roland Buchała – napastnik Energetyka ROW Rybnik

Presja wyniku nałożyła się trochę na naszą nerwową grę. Po wygranej ciśnienie na pewno spadnie. Najważniejsze jest to pierwsze zwycięstwo. Teraz jedziemy dalej i walczymy o następne wygrane.

18. kolejka (8-10 marca):

Rozwój Katowice  -  KS Polkowice  4:1
Calisia Kalisz  -  Ruch Zdzieszowice  (odwołany)
Chojniczanka Chojnice  -  Zagłębie Sosnowiec  2:0
Jarota Jarocin  -  Gryf Wejherowo  (odwołany)
Elana Toruń  -  Lech Rypin 3:0 (walkower)