Energetyk ROW: dwie porażki na początek

2011-07-14, Autor:
W pierwszym sparingach piłkarze Energetyka ROW Rybnik zanotowali porażki 0:1.

W minioną sobotę w pierwszym meczu w roli trenera Energetyka ROW zadebiutował Damian Galeja. W sparingu w Kluczborku jego piłkarze przegrali z tamtejszym MKS-em 0:1. Takim samym wynikiem zakończył się drugi mecz towarzyski ROW-u, który został rozegrany w środę. Na boisku w Wielopolu II-ligowiec z Rybnika przegrał z Ruchem Zdzieszowice.

W drużynie ROW-u trenuje większość piłkarzy, która wywalczyła w ubiegłym sezonie awans do II ligi. Z testowanych zawodników z innych klubów największe szanse na pozostanie w Rybniku mają Dawid Gajewski (poprzednie kluby: Rozwój Katowice, Górnik Zabrze, Ruch Radzionków), Szymon Jary (wychowanek rybnickiego klubu, ostatnio grał w Odrze Wodzisław) i Marek Sobik (pomocnik od początku kariery związany z Odrą Wodzisław). Do zespołu ROW-u przymierzany jest również napastnik LZS-u Leśnica, Marek Gładkowski.

Kolejne dwa sparingi piłkarze z Rybnika rozegrają w najbliższą sobotę 16 lipca. Jednego dnia zmierzą się wpierw z IV-ligową Przyszłością Ciochowice, a następnie z III-ligowym LZS-em Piotrówka.

Początek rozgrywek ligowych już 23 lipca.

MKS Kluczbork – Energetyk ROW Rybnik 1:0 (1:0)

21 min. Półchłopek 1:0 (rzut karny)

Skład Energetyka ROW:

I połowa: Paś – Cieślak, Mitura, Wrześniak, Szymiczek – Wieczorek, Wójcik, Mościcki, Gajewski, Dzięgielowski – Andraszak

II połowa: Gocyk – Janik, Mitura, Grolik, Gancarczyk (70’ Wójcik) – Sobik, Grudek, Mościcki, Dzięgielowski (60’ Rybak), Jarnot – Szatkowski

Energetyk ROW Rybnik – Ruch Zdzieszowice 0:1 (0:1)
35 min. Bukowiec 0:1

I połowa: Gocyk – Cieślak, Mitura, Jary, Wrześniak – Wieczorek, Bonk, Kostecki, Dzięgielowski, Gajewski – Szatkowski

II połowa: Gocyk (60’ Ciszewski) – Szymiczek, Grolik, Pacholski, Zdrzałek – Sobik, Wójcik, Gródek, Andraszak, Jarnot – Gładkowski

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1