Energetyk ROW: drzemka po przerwie

2011-04-30, Autor:
W 22. kolejce III ligi Energetyk ROW Rybnik zremisował z BKS-em Stalą Bielsko-Biała 1:1.

W kolejnym meczu III ligi lider z Rybnika podjął BKS Stal Bielsko-Biała. Spotkanie lepiej rozpoczęli rybniczanie. Aktywny był Tomasz Kasprzak. Wpierw jego strzał głową minimalnie minął słupek gości, a chwilę później uderzenie z 25 metrów skończyło się na poprzeczce. W 36. minucie na ofensywną akcję zdecydował się Kamil Kostecki, który podał do Marcina Kocura, a ten nie dał szans bramkarzowi gości. ROW prowadził 1:0, jednak tuż po zmianie stron goście wyrównali. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Jurczaka strzałem głową gola zdobył Marcin Rejmanowski. Zdenerwowania po tej akcji nie krył trener Jan Furlepa: – Po prostu drzemka była – mówił opiekun rybniczan. Minutę po stracie bramki ROW mógł ponownie wyjść na prowadzenie, ale dobrą wymianę piłki z Grzegorzem Bonkiem zmarnował Kostecki. Rybniczanie nadal atakowali i byli bliscy zdobycia drugiego gola. W 52. minucie po dalekim rzucie z autu na wysokości pola karnego głową strzelił Rafał Mitura, ale piłkę w ostatniej chwili wybił bramkarz Rafał Zieliński. Jak się później okazało, były to najgroźniejsze akcje ROW-u w drugiej połowie. Dogodnych sytuacji nie byli w stanie stworzyć również goście. Mecz zakończył się remisem 1:1, z którego bardziej zadowoleni byli piłkarze z Bielska. – Przykre jest to, że zaczynamy drugą połowę i dostajemy bramkę na własne życzenie. Jesteśmy na tyle doświadczoną drużyną, że powinniśmy utrzymać to prowadzenie – skomentował Furlepa.

Pomimo straty dwóch punktów z BKS-em rybniczanie nadal przewodzą w tabeli III ligi. W tej chwili mają 5 punktów przewagi nad LZS-em Leśnica i jedno spotkanie do rozegrania więcej. Obie drużyny spotkają się na stadionie przy ul. Gliwickiej za tydzień, tj. w niedzielę 8 maja o godzinie 11:00. Wcześniej ROW wybierze się na wyjazdowe spotkanie z Victorią Chróścice (3 maja o godzinie 17:00). – Musimy pozbierać się po remisie z BKS-em i skupić na meczu z Victorią, na którym na pewno nie będzie łatwo – dodał trener rybniczan.

Energetyk ROW Rybnik - BKS Stal Bielsko-Biała 1:1 (1:0)
1:0 – Kocur (36), 1:1 – Rejmanowski (48)

ROW: Paś - Mitura, Kocur, Pielorz, Wieczorek (70. Andraszak), Janik, Kasprzak (56. Cieślak), Wrześniak (10. Żyrkowski), Bonk, Kostecki, Szatkowski (85. Mazur)

BKS: Zieliński - Baron, Antczak, Gęsikowski, Boczek, Czaicki (70. Schie), Rejmanowski (82. Skorupski), Witor (75. Szczypior), Mrozek, Jurczak (90. Lech), Zdolski

Żółte kartki: Wieczorek, Kasprzak, Bonk, Janik, Kocur - Boczek, Mrozek