Energetyk ROW: czerwony „Szatko”

2010-09-11, Autor:
W V kolejce III ligi (grupa opolsko-śląska) Energetyk ROW Rybnik pokonał na własnym stadionie Polonię Łaziska Górne 3:1.

Mecz z Polonią Łaziska Górne rybniccy piłkarze rozpoczęli bez osłabień. Zabrakło jednak trenera Jana Furlepy, który z powodów rodzinnych nie mógł poprowadzić swojej drużyny. Zastąpił go jego asystent, Andrzej Frydecki. Mecz bardzo dobrze rozpoczęli rybniczanie, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Wynik otworzył Rafał Andraszak. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. W 27. minucie wykorzystał on podanie Tomasza Kasprzaka. Chwilę później mogło być już 3:0, ale dobre zagranie Dawida Bobera zmarnował Janusz Wrześniak.

W drugiej połowie piłkarze ROW-u nie zwalniali tempa. W 53. minucie prowadzenie podwyższył Mateusz Szatkowski, który zastąpił po przerwie Konrada Cieślaka. Popularny „Szatko” nie pograł jednak długo, gdyż w 66. minucie ujrzał czerwoną kartkę. – Przykro mi z powodu tej sytuacji. Decyzja sędziego była poprawna. Zagrałem zbyt ostro i należała mi się czerwona kartka – komentował po meczu zasmucony Szatkowski. Grający w osłabieniu ROW został zepchnięty do defensywy. Po kilku groźnych akcjach piłkarze Polonii dopięli swego i zdobyli gola. Na listę strzelców wpisał się Mariusz Komar. Goście mieli przewagę, ale w kilku przypadkach zabrakło skutecznego wykończenia akcji. Z kolei w bramce gospodarzy bardzo dobrze spisywał się Piotr Paś. Między innymi dzięki jego postawie Energetyk ROW wygrał 3:1 i awansował na czwarte miejsce w tabeli III ligi. – Dziś nie pokazaliśmy wszystkiego, na co nas stać. Wiedziałem, że będzie ciężko, ale cieszę się ze zwycięstwa – powiedział Andrzej Frydecki.

Energetyk ROW Rybnik - Polonia Łaziska Górne 3:1 (2:0)

1:0 - Rafał Andraszak (4), 2:0 - Rafał Andraszak (27), 3:0 - Mateusz Szatkowski (53), 3:1 - Mariusz Komar (69).