Energetyk ROW: cenny remis w Chojnicach

2011-11-05, Autor:
W 18. kolejce grupy zachodniej II ligi Energetyk ROW Rybnik zremisował w Chojnicach z Chojniczanką 1:1.

W pierwszym meczu rundy rewanżowej piłkarze ROW-u byli bliscy zrewanżowania się Chojniczance za porażkę 1:4 na inaugurację sezonu. W Chojnicach Energetyk ROW stawił dzielny opór faworyzowanemu rywalowi. W całym meczu przewagę mieli gospodarze, którzy marnowali jednak dogodne sytuacje na zdobycie bramki, w tym m.in. rzut karny w 30. minucie. Nieskuteczność Chojniczanki wykorzystali rybniczanie. Gola do szatni zdobył Dawid Gajewski. Po zmianie stron gospodarze dążyli do wyrównania. Sztuka ta udała im się w 72. minucie. Na listę strzelców wpisał się Kapcer Tatara. Chwilę później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Rafał Andraszak. Siły wyrównały się w 84. minucie, kiedy to z boiska został wyrzucony Aleksandar Atanacković. Po faulu tego zawodnika ROW wykonywał rzut wolny z 25 metrów. Piłka po strzale jednego z rybniczan trafiła jednak w poprzeczkę. Ostatecznie mecz ROW-u z Chojniczanką zakończył się remisem 1:1. Tym samym piłkarze z Chojnic stracili szansę na zrównanie się punktami z liderem GKS-em Tychy, a rybniczanie zdobyli kolejny cenny punkt w walce o utrzymanie się w II lidze.

Chojniczanka Chojnice - Energetyk ROW Rybnik 1:1 (0:1)

0:1 – Gajewski (45), 1:1 – Tatara (72)

Wyjściowe "jedenastki":

Chojniczanka Chojnice: Primel - Mikołajczyk, Kaśnikowski, Jakosz, Marynowicz - Hajdamowicz, Jurga, Atanacković, Parzy, Trojanowski – Pieczara

Energetyk ROW Rybnik: Gocyk - Andraszak, Pacholski, Krotofil, Wrześniak, Gajewski, Wójcik, Mościcki, Kostecki, Wieczorek, Gładkowski

Czerwone kartki: Andraszak (74), Atanacković (84)

18. kolejka - 5-6 listopada:

Czarni Żagań - MKS Kluczbork 2:1
Bałtyk Gdynia - Tur Turek 0:1