Energetyk ROW: bez bramek z Błękitnymi. „Remis uważam za sprawiedliwy wynik”

2014-11-08, Autor:
W ramach 16. kolejki II ligi Energetyk ROW Rybnik zremisował bezbramkowo z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Punkty stracił również lider z Katowic.

Choć bramki nie padły, to na stadionie przy ul. Gliwickiej emocji nie brakowało. Zarówno piłkarze ROW-u, jak i Błękitni stworzyli ciekawe widowisko z kilkoma groźnymi akcjami. W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, ale po zmianie stron gra się wyrównała. – Rywal pokazał, że potrafi walczyć. Postawił nam ciężkie warunki – powiedział obrońca ROW-u, Marek Krotofil.Na początku drugiej połowy groźnie uderzał Mariusz Muszalik, ale piłka po jego strzale przeleciała minimalnie obok bramki. Chwilę później szczęścia próbował Mateusz Bodzioch. Obrońca ROW-u trafił jednak wprost w ręce bramkarza. W 65. minucie groźnie strzelał Szymon Sobczak, ale na posterunku był Marek Ufnal. W odpowiedzi silnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Bartosz Flis. Bramkarz ROW-u, Oskar Rybicki, poradził sobie z tym strzałem. W 72. minucie o dużym szczęściu mogą mówić gospodarze. W zamieszaniu w polu karnym jeden z zawodników gości trafił w poprzeczkę! W ostatnich minutach spotkania nic się już nie zmieniło i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. – Bardzo dobrze, że nie straciliśmy bramki. Błękitni mieli okazje, ale na szczęście udało się nam wybronić. Szkoda, że nic nie strzeliliśmy, jednak remis uważam za sprawiedliwy wynik. Trzeba szanować ten jeden punkt – dodał Krotofil. Podobnego zdania był kapitan ROW-u, Muszalik. – Podział punktów uważam za sprawiedliwy. Zagraliśmy dziś jedno z lepszych spotkań, ale przeciwnik pokazał, że nieprzypadkowo jest tak wysoko w tabeli. Mecz był atrakcyjny dla kibiców. Było wiele okazji, szkoda tylko, że żadnej nie wykorzystaliśmy.

W drugim dzisiejszym meczu lider II ligi, Rozwój Katowice przegrał na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 0:2. Tym samym rybniczanie zrównali się punktami z katowiczanami.

Energetyk ROW Rybnik - Błękitni Stargard Szczeciński 0:0

Energetyk ROW: Rybicki – Bodzioch, Krotofil, Płonka, Muszalik, Sobczak, Musiolik (90' Dudziński), Jary, Bałuszyński (79' Gilewicz), Gojny, Borovicanin (76' Mandrysz)