Energetyk ROW: „Z nieba do piekła”. Pierwszy gol Jarki

2014-08-27, Autor:
– Z nieba do piekła – słowa Dawida Jarki są najlepszym podsumowaniem meczu Energetyka ROW Rybnik ze Zniczem Pruszków.

Po pierwszej bezbarwnej połowie meczu ROW-u ze Zniczem gra ożywiła się w drugich 45 minutach. Momentem zwrotnym była sytuacja, która miała miejsce zaraz po zmianie stron. W polu karnym Daniel Kajzer sfaulował Macieja Górskiego. Bramkarz ROW-u został ukarany czerwoną kartką, a sędzia wskazał na jedenastkę. Między słupkami pojawił się Oskar Rybicki, który znakomicie wyczuł Bartosza Niksińskiego i obronił rzut karny. Ta sytuacja zmobilizowała rybniczan do walki. Efektem tego zrywu był gol Dawida Jarki, który wykorzystał dośrodkowanie Petara Borovicanina. Było to pierwsze ligowe trafienie Jarki w barwach drużyny z Rybnika.Piłkarze ROW-u długo utrzymywali prowadzenie, jednak w końcówce meczu nadeszły trzy minuty, które na długo pozostaną w ich pamięci. Najpierw po skutecznym kontrataku piłkę w siatce ROW-u umieścił Arkadiusz Jędrych, a chwilę później jego wyczyn powtórzył Maksymilian Banaszewski. Pomimo tego, że sędzia doliczył aż 6 minut, rybniczanie grając w dziesiątkę nie zdołali wyrównać. Mecz zakończył się zwycięstwem Znicza 2:1. Była to pierwsza porażka ROW-u w tym sezonie.

– Z nieba do piekła. Było bardzo blisko zwycięstwa. Wielka szkoda, bo zostawiliśmy dziś wiele serca na boisku, a nie ma nawet remisu. Znowu grając w dziesiątkę pokazaliśmy charakter – powiedział Jarka. – Cieszę się, że wróciłem do zdrowia. Przez 3 tygodnie miałem problemy i nie mogłem pomóc kolegom. Na szczęście wracam do pełni sił. Myślę, że mój dzisiejszy występ, po takim długim czasie przerwy, był dobry – dodał strzelec jedynej bramki dla ROW-u.

Następny mecz Energetyk ROW rozegra już w najbliższą sobotę 30 sierpnia. Tym razem do Rybnika przyjedzie Stal Stalowa Wola. Początek meczu o godzinie 19:00.

Energetyk ROW Rybnik - Znicz Pruszków 1:2 (0:0)

1:0 - Dawid Jarka (59), 1:1 - Arkadiusz Jędrych (80), 1:2 - Maksymilian Banaszewski (83)

Energetyk ROW: Daniel Kajzer - Marek Krotofil (42' Petar Borovićanin), Szymon Jary, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny - Paweł Mandrysz (48' Oskar Rybicki), Michał Płonka, Grzegorz Fonfara, Mariusz Muszalik, Szymon Sobczak (87' Sebastian Musiolik) - Dawid Jarka (70' Adam Wolniewicz).

Znicz: Michał Bigajski - Marcin Rackiewicz, Arkadiusz Jędrych, Andrzej Niewulis, Mateusz Pielak - Bartosz Niksiński (63' Daniel Kraska), Michał Glanowski, Artur Januszewski (81' Patryk Sokołowski), Maksymilian Banaszewski (90' Daniel Nawrocki), Michał Zapaśnik (63' Karol Grudniewski) - Maciej Górski.

Żółte kartki: Muszalik, Fonfara - Zapaśnik, Rackiewicz, Grudniewski
Czerwona kartka: Daniel Kajzer (46)