Energetyk ROW: 4 gole na zakończenie

2009-11-15, Autor:
W ostatnim meczu rundy jesiennej Energetyk ROW pokonał Victorię Chróścice 4:1.

Mecz ROW-u z Victorią od mocnego uderzenia rozpoczęli goście z Chróścic, którzy już w 8. minucie zdobyli bramkę. Na listę strzelców wpisał się Wojciech Dzierżenga. Takim obrotem spraw mocno zdenerwowany był trener ROW-u, Dariusz Widawski: - Mimo mobilizacji w szatni i rozmowach o powtarzających się błędach daliśmy sobie wbić frajerską bramkę – komentował trener. Rybniczanie rzucili się do zdobycia wyrównującego gola, który padł w 27. minucie. Do bramki rywala trafił Grzegorz Dzięgielowski.

W drugiej połowie miażdżącą przewagę uzyskali gospodarze, którzy marnowali stuprocentowe okazje. – Z tym tematem męczymy się nie od dzisiaj. Tworzymy dużo sytuacji, a mało wykorzystujemy. Wynika to z umiejętności, ale również braku pewności siebie – wyjaśniał Widawski. Starania jego piłkarzy przyniosły efekt w 72. minucie. Drugiego gola strzelił Dzięgielowski: – Na tym ciężkim boisku okazji było multum. Cieszą strzelone bramki – mówił popularny „Dzięgiel”. W ostatnich minutach po jednym golu dorzucili Mateusz SzatkowskiSebastian Kapinos. Ostatecznie ROW wygrał 4:1, choć powinien skończyć mecz wynikiem dwucyfrowym.

Mecz z Victorią był ostatnim w rundzie jesiennej, którą ROW zakończył na trzecim miejscu. W 14. meczach rybniczanie uzbierali 29 punktów. Liderem jest Ruch Zdzieszowice. Drugie miejsce zajmuje BKS Stal Bielsko-Biała.

Energetyk ROW Rybnik - Victoria Chróścice 4:1 (1:1)

Bramki: 8 min. Dzierżenga - 0:1, 27 min. Dzięgielowski - 1:1, 72 min. Dzięgielowski - 2:1, 88 min. Szatkowski - 3:1, 94 min. Kapinos - 4:1.

Energetyk ROW: Skrocki - Kasprzak (46' Kapinos), Mitura, Reclik, Pacholski - Żyrkowski, Wrześniak, Grolik (80' Bober), Janik (87' Kuś) - Dzięgielowski (90' Sadio), Szatkowski.