Energetyk ROW: 3 gole w 9 minut

2010-10-16, Autor:
W 10. kolejce III ligi Energetyk ROW Rybnik pokonał Skalnika Gracze 3:0.

Na stadionie MOSiR przy ul. Gliwickiej wystarczyło 9 minut, aby rybniczanie zdobyli trzy gole. Na listę strzelców dwa razy wpisał się Grzegorz Bonk (21 i 25 minuta). Trzecią bramkę dorzucił Jarosław Wieczorek (30 minuta). W drugiej połowie piłkarze ROW-u nadal mieli przewagę, jednak marnowali bardzo dobre okazje. : – Najważniejszym celem było zwycięstwo i zespół tego dokonał – mówił po meczu trener Jan Furlepa. – Szkoda drugiej połowy. Zespół miał już pewny wynik i kolejne bramki nie chciały wpadać – dodał.

Warto dodać, że w meczu ze Skalnikiem pierwsze ligowe spotkanie w bramce ROW-u zaliczył Bartosz Gocyk: – Wszedł już przy spokojnym wyniku. Trzeba dać mu się wykazać – komentował Furlepa. Dla młodego bramkarza mecz ligowy to zawsze nowe doświadczenie: – Na początku trochę się denerwowałem. Po kilkunastu minutach stres zszedł i było już dobrze – mówił Gocyk.

W najciekawszym meczu 10. kolejki Oderka Opole bezbramkowo zremisowała z LZS-em Leśnica. Takim samym wynikiem zakończyła się potyczka BKS-u Bielsko-Biała z Victorią Chróścice. Wicelider z Żabnicy wygrał w Piotrówce 3:2.

Kolejny mecz rybniczanie rozegrają na wyjeździe z Pniówkiem Pawłowice (23 października, godz. 15:00).

Energetyk ROW Rybnik - Skalnik Gracze 3:0 (3:0)

1:0 – Grzegorz Bonk (21), 2:0 – Grzegorz Bonk (25),  Jarosław Wieczorek (30)