Energetyk ROW: 3 gole i bez zwycięstwa

2010-04-24, Autor:
W XXI kolejce III ligi (grupa opolsko-śląska) Energetyk ROW Rybnik przegrał na własnym boisku ze Skałką Żabnica 3:4.

Spotkanie na stadionie przy ul. Gliwickiej znakomicie rozpoczęli goście, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Gola z rzutu karnego zdobył Jan Beliancin. Po kilkunastu minutach w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Leszka Romańskiego trafił Rastislav Planeta. Ten sam zawodnik nie pomylił się kilka chwil później. Po dobrze wyprowadzonej kontrze podwyższył na 2:0. Rybniczanie zdobyli gola kontaktowego w 40. minucie. Rzut karny wykorzystał Sebastian Kapinos. Tuż przed przerwą na strzał z dystansu zdecydował się Dawid Bober. Precyzyjne uderzenie 20-letniego pomocnika dało rybniczanom wyrównanie.

Po zmianie stron Energetyk ROW szybko wyszedł na prowadzenie. Gola zdobył Marcin Kocur. Zawodnicy Dariusza Widawskiego zamiast spokojnie kontrolować grę, w głupi sposób stracili dwie bramki. Nie pomogła nawet gra w przewadze. W 75 minucie sędzia wyrzucił z boiska Rafała Łybyka. Grający w dziesiątkę goście wyrównali 5 minut później. Po faulu w okolicach 16-tego metra sędzia zdecydował się podyktować kolejny rzut karny. Piłkarze ROW-u byli przekonani, że ich kolega Marcin Grolik faulował poza polem karnym. Sędzia był jednak innego zdania. Drugą „jedenastkę” w tym dniu wykorzystał Jan Beliancin. W doliczonym czasie gry rzut wolny z 20 metrów wykonywała Skałka. Po lekkim uderzeniu Beliancina bramkarz ROW-u odbił piłkę przed siebie. Szybko dopadł do niej Marcin Kondzielnik i nie dał szans Romańskiemu. Tym samym ROW przegrał ze Skałką 3:4.

Energetyk ROW Rybnik - Skałka Żabnica 3:4 (2:2)
Bramki: 5 min. Beliancin (karny) - 0:1, 36 min. Planeta - 0:2, 41 min. Kapinos (karny) - 1:2, 45 min. Bober - 2:2, 46 min. Kocur - 3:2, 79 min. Beliancin (karny) - 3:3, 92 min. Kondzielnik - 3:4.
Energetyk ROW: Romański - Wrześniak, Reclik, Grolik, Mitura - Szatkowski, Bober (88' Pieczka), Dziegielowski, Janik (83' Żyrkowski) - Kapinos, Kocur.