Ekstraliga kobiet: faworyt z Łodzi bezlitosny dla rybniczanek

2020-10-31, Autor:

W meczu 10. kolejki ekstraligi kobiet piłkarki TS ROW Rybnik przegrały na stadionie przy ul. Gliwickiej z UKS-em SMS Łódź.

Po dłuższej przerwie na ligowe boiska wrócił TS ROW Rybnik, który wyjątkowo rozegrał swoje spotkanie na stadionie przy ul. Gliwickiej (boisko w Niedobczycach było zajęte przez miejscowy Rymer).

Rybniczanki podejmowały dziś jednego z faworyta rozgrywek, czyli UKS SMS Łódź. Rywalki wygrały 5:1, rozpoczynając festiwal strzelecki w 11 minucie. Do bramki ROW-u trafiła Paulina Filipczak. Na 2:0 z rzutu karnego podwyższyła Adriana Achcińska. W 42 minucie trzeciego gola dla przyjezdnych zdobyła Maria Zbyrad. Tuż przed przerwą rybniczanki odpowiedziały bramką Katarzyny Kubik, która wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego Patrycji Matli. Kilka minut po zmianie stron drugiego gola z „jedenastki” strzeliła Adriana Achcińska. W 68 minucie wynik ustaliła Anna Rędzia.

W następnej kolejce TS ROW Rybnik zmierzy się na wyjeździe z AZS-em UJ Kraków.

TS ROW Rybnik - UKS SMS Łódź 1:5 (1:3)

0:1 - Paulina Filipczak (11), 0:2 - Adriana Achcińska (20 – rzut karny), 0:3 - Maria Zbyrad (42), 1:3 - Katarzyna Kubik (45), 1:4 - Adriana Achcińska (53 – rzut karny), 1:5 - Anna Rędzia (68)