Ekstraliga futsalu: TS ROW Rybnik rozpoczął sezon od wygranej w Częstochowie

2018-11-18, Autor:

TS ROW Rybnik wrócił do rozgrywek halowych. Przypomnijmy, że rybniczanki są aktualnymi złotymi medalistkami mistrzostw Polski.

W pierwszej kolejce grupy południowej ekstraligi futsalu dziewczyny z Rybnika zmierzyły się na wyjeździe z Golem Częstochowa. Jeszcze tydzień temu rybniczanki grały ostatnią kolejkę na trawie, więc na mecz wybierały się z obawami. Zespół w lecie opuściła liderka młodzieży Anna Konkol, a zgody na przygotowania i grę w hali nie otrzymały Agata Sobkowicz i Magdalena Wojcik. GKS Katowice oczekuje od nich uczestnictwa w przygotowaniu do rundy wiosennej, co pokrywa się z finałowymi meczami w lidze.

Piłkarki z Rybnika dobrze weszły w mecz, bo już na początku pierwszą bramkę sezonu zdobyła Edyta Botor. W 15. minucie podwyższyła Aneta Szymanowska. Ubiegłoroczna druga strzelczyni rybnickiego zespołu wraca na futsal, po rezygnacji jesienią z futbolu. W drugiej połowie Szymanowska podwyższa na 3:0. Warto dodać, że sporo sytuacji miały również miejscowe, jednak bardzo dobrze spisywała się w bramce Andżelika Dąbek. Nie uratowała ona sytuacji na 5 minut przed końcem i częstochowianki złapały kontakt. Rybniczanki nie dały jednak odebrać sobie zwycięstwa i dopisały na swoje konto 3 punkty.

GOL Częstochowa - TS ROW Rybnik 1:3 (0:2)

0:1 – Botor (4), 0:2 – Szymanowska (15), 0:3 – Szymanowska (35), 1:3 - ? (35)

TS ROW Rybnik: Dąbek, Adamek, Pluta, Sobota, Rosak, Botor, Kamińska, Kubik, Lizoń, Szymanowska, Garcarczyk

4. miejsce grupy południowej – 1. miejsce grupy północnej

Zwycięzcy fazy play-off (cztery drużyny) zmierzą się w turnieju finałowym – Final Four.

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 3