zamknij

Wiadomości

Echa po „orędziu” Kaczyńskiego. „Może dojść do eskalacji przemocy”

2020-10-28, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

W czasie, gdy przez Polskę znów przetoczyła się fala protestów, a na ulice Rybnika wyszły setki kobiet, prezes PiS Jarosław Kaczyński wygłosił swego rodzaju orędzie do swoich wyborców. Iwona Kalinowska, współorganizatorka protestów kobiet w regionie po tym wystąpieniu obawia się eskalacji przemocy.

Reklama

Redakcja: jak pani odebrała wczorajsze słowa Jarosława Kaczyńskiego do narodu?

Iwona Kalinowska: zauważyłam dużo podobieństw do wystąpienia gen. Wojciecha Jaruzelskiego, gdy ten ogłaszał stan wojenny. Widać tęsknotę rządu do dawnych czasów. To widać choćby w reformie edukacji. Kiedy mieliśmy system 8-klasowy? Za komuny. Wcześniej, przed II wojną światową były gimnazja.

Jeśli chodzi o wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego: mówi, by bronić kościołów. Przed kim? Ateiści do kościołów nie chodzą. Ja nie bywam i nie pójdę. Rozumiem ludzi związanych z kościołem, którzy są oburzeni na swoich pasterzy. Idą wyrazić swoje niezadowolenie. Niech w takim razie księża rozpoczną dialog w tej sprawie, a nie zasłaniają się jakimiś bojówkami. Ale oni boją się wyjść do wiernych. Mamy wiele wyznań, religii, nie wiem, która dąży do takiego ograniczenia praw jak Kościół Rzymsko-Katolicki. Orędzie prezesa PiS to kolejny etap dzielenia społeczeństwa, znów słyszymy hasło, że są lepsi i gorsi ludzie.

Słyszymy, że my protestujący nie jesteśmy patriotami, nas trzeba się obawiać. Będziemy odpowiedzialni za śmierć wielu ludzi, chociaż przed wyborami „pokonaliśmy koronawirusa” i wszyscy mogą iść na wybory.

Nie obawia się pani, że może dojść do eskalacji przemocy pomiędzy stronami?

Patrząc na nastroje, to tak. Widziałam młodych ludzi, bardzo oburzonych na to, co się dzieje. Wierzę, że jak dwie strony się spotkają, to niestety może dojść do starć. Im większe miasto, tym większe prawdopodobieństwo. Wczoraj spacerowaliśmy w Wodzisławiu Śląskim i nie mieliśmy najmniejszej ochoty na kontakt z osobami broniącymi kościoła. A taką informację dostaliśmy, że grupa broni w tym mieście świątyni. To chwalebne. Żeby jeszcze tylko bronili dzieci przed pedofilią w kościele to byłabym „wniebowzięta”. Bronimy nie tego, co trzeba. Bronimy budynku, nie ludzi, nie bronimy tych, którzy cierpią z powodu głodu, molestowania, katownia. U nas są rodzice żebrujący na operację. Tych nie bronimy, ale bronimy rzeczy mało ważnych jak dla mnie.

Pojawiają się komentarze, że to kuriozum na skalę Europy – polityk, który powinien reprezentować świecką władzę, przybiera skórę religijnego watażki. Zauważyła to też pani?

Nie od dziś wiemy, że to interes polityczny PiS-u. Elektorat tej partii jest związany z kościołem. Każda strona jeżeli chodzi o politykę ma interes w tym, żeby promować takie, a nie inne rzeczy. Kaczyński będzie w tym kierunku szedł. Dlatego kościół i religia powinny wyjść z polityki, nie powinna wtrącać się, nie powinny padać z ambony treści polityczne. Polityka jest dla polityków, a księża powinni zająć się swoimi owieczkami, żeby żyły zgodnie z przykazaniami. Mają takie piękne przekazania, ale się do nich nie stosują.

Komu zawdzięczamy konkordat, komu religię w szkołach? Stare historie. To wszystko jest następstwem popełnionych błędów. Żeby to odkręcić, trzeba zmienić władzę, wybierać świadomie. Rewolucja już się dzieje. Kaczyński nie wie, że swoim wystąpieniem szkodzi kościołowi. Dzisiaj coraz częściej słychać hasło: apostazja. Ludzie do tej pory byli raczej obojętni, teraz zaczną się jasno opowiadać. Będą robić rachunek sumienia. Jak kościołowi pozostaną tylko budynki to może ONR i Młodzież Wszechpolska przewartościuje pewne rzeczy. Rozumiem, że kościół broni swoich wartości, ale niech to robi na swoim terenie, na lekcjach religii. Jeżeli odpowiednio wyedukuje swoich wiernych, to w życiu nie pomyślą o aborcji. Dlaczego zatem nie edukują, a wtrącają się w politykę, która nie powinna ich interesować?

Czy wystąpienie Kaczyńskiego spotęguje gniew u kobiet?

Patrząc na postulaty Strajku Kobiet wątpię, by się wycofały. Patrząc na ich treść, o ustąpieniu nie ma mowy. Nie wiem, jak zostanie rozwiązany problem formy protestu. Na razie wiemy, co będzie do piątku. W Czechach wprowadzono godzinę policyjną, nie wiadomo jak nasze władze postąpią.

Podczas protestów pada wiele haseł. Czy nie są za ostre?

Kobiety biorące udział w protestach mówią, że grzeczne już były. Zrobiło się wulgarnie, bo z niektórymi nie da się rozmawiać w kulturalny sposób. Chcemy protestować, blokować, utrudniać tak, aby nas zauważono. Przemoc fizyczna nikomu nie jest potrzebna.

---

Kolejny protest odbędzie się dzisiaj (28 października) o 19.00 na rybnickim rynku.

Oceń publikację: + 1 + 136 - 1 - 161

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (56):
 • ~cyd 2020-10-28 16:46:31

  Demokracją to są żądy większości. My większość - nie życzymy sobie uśmiercania ludzkiego płodu, wszelkie życie od poczęcia do śmierci jest w Polsce chronione przez konstytucję.
  Amen

 • ~joawol 2020-10-28 16:53:15

  Art. 38 "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia." Gdzie tu jest od poczęcia lub ochrona płodu?

 • ~rob78 2020-10-28 16:55:58

  "żądy" hahhhhaaa :) Do podstawówki !

 • ~cyd 2020-10-28 16:59:35

  Bawół
  Może ty w macicy byłeś ślimakiem albo śledziem , pająkiem, może wylazłeś z jajka, my ludzie tak nie mamy.

 • ~Niemalże Rycerz Na Koniu 2020-10-28 17:02:26

  Lawactwo jest straszne. Największa zaraza! Nauczyciele historii w szkole zawsze to powtarzali, że komuniści są gorsi od Nazistów. Jak zrobią rewolucję to ja osobiście dołączę do obrony Naszego kraju.

 • ~adamczykhenryk1 2020-10-28 17:02:59

  Temat zastępczy - obowiązkowe szczepienia :)

  49 55
 • ~mellou 2020-10-28 17:03:55

  -cyd
  Niepojmujesz. Wyrok trybunału to był element zapalny, do kobiet dołączyli rolnicy , związkowcy, i dużo więcej grup społecznych dołączy. Tu już nie chodzi tylko o aborcję, to wszystko dąży do tego aby pewnych panów wywieść na taczkach ... Nie skończy się to bez rozlewu krwi.

 • ~mellou 2020-10-28 17:05:40

  Ja osobiście nie mogę już słuchać Pinokia, każde jego słowo aktualnie to kłamstwo. Mysli że ludzie są tacy tępi i we wszytko uwierzą??

 • ~cyd 2020-10-28 17:09:01

  Mellou

  Mnie też pewne aspekty związane z PIS odrzucają ale wtedy przypominam sobie stenogramy z Sowy i... nie jest dobrze.

  94 68
 • ~tf2 2020-10-28 17:09:25

  Chcecie realizacji swoich celów? Złóżcie wniosek o zmianę konstytucji!

  Cel już został osiągnięty a protesty przeciwko konstytucji, której zakaz aborcji ze względów społeczny został uznany w 1997 roku w 12-osobowym składzie (SLD, ZSL, PSL, Unii Wolności) nic więcej nie dadzą.

  Eskalowanie przemocy, protestów nie ma sensu, chyba że o to wam tylko chodzi...

 • ~kontenstator 2020-10-28 17:12:27

  Jestem zdania i to podtrzymuje i bede podkreślać - To KOBIETA ma miec pełną wiedze pełną pomoc i możliwość podjęcia decyzji zgodnie z własnym przekonaniem sumieniem itd. ochrona od poczecia , płód też człowiek i temu podobne a pomyślał koś i zastanowił się co ma do powiedzenia kobieta która nosi ten plód w swoim ciele? czy jej prawo do życia nie jest na róni chronione przez przywoływaną przez wszystkich kon stytucję ? Samce które tak ochoczo są za wyrokiem tk i tak ochoczo bronią życia niech odpowiedzą na proste pytanie - czy byli w takich sytuacjach kiedy to kobieta musi podjąć decyzję o aborcji? nie? to cicho siedzieć i się nie odzywać. byłeś przeżyłeś? nie ? to cicho sieć. nie wyobrażam sobie abym miał decydować o czymś o czym nie mam pojęcia, Niestety znowu politykierzy i karierowicze wykorzystują okazję do pokazania się i nie ważne jaki jest cel protestu oni byle ich było widać i byle o nich było głośno.

 • ~tf2 2020-10-28 17:14:08

  joawol, poczytaj:

  https://www.infor.pl/prawo/konstytucja/omowienie-konstytucji/686942,Komu-przysluguje-prawo-do-zycia.html

  Artykuł w 2013 roku.

  31 25
 • ~vizo 2020-10-28 17:18:24

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  8 18
 • ~Ja_2 2020-10-28 17:25:10

  Tak tylko sobie myślę.... że przecież, gdy już będziemy mieli Państwo do którego bardzo dążycie lewacy, Państwo Islamskie, to wiecie co w pierwszej kolejności zrobią rządzący? Zetną wszystkich tych, którzy podnoszą rękę na kościół. I co najważniejsze, to zdecydowanie bardziej będą polować w tym celu na ateistów niż na katolików. Ci, którzy mają wiedzę w tym temacie mam nadzieję, iż uczciwie to tutaj potwierdzą. Tam nie ma miłości, tam jest krótka piłka. Groźba bardzo realna. Wszystkie lewackie państwa Unii, tak skończyły. Także szanujcie sobie co macie, bo stracić można szybko a odzyskiwać i nawet 123 lata. Wówczas też niepodległość straciliśmy przez takich właśnie ludzi, którzy występowali przeciwko Polsce wspierając ideologie bardzo nam wrogie. Historia magistra vitae est. Historia kołem się toczy......

  96 78
 • ~Kwinto 2020-10-28 17:29:25

  Ja myślę że większość normalnych katolików czeka na komunikat biskupów. Umywanie rąk od obecnej sytuacji jest zwykłym tchórzostwem i opowiedzeniem się po stronie rządu. Dzisiaj kościół w Polsce stanął nad przepaścią pytanie czy zawróci, i uspokoi opętanego fanatyzmem Kaczyńskiego, czy pójdzie na dno razem z nim.
  Jako katolik chcę wiedzieć czy to już koniec mojej przygody z kościołem, czy ktoś tam jeszcze ma resztki rozumu.

 • ~jan277 2020-10-28 17:29:32

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  6 11
 • ~Piotr Czaja 2020-10-28 17:29:41

  cyd-My wiekszość/bolszewizm od słowa bolsze dużo/.Czy to znaczy że większość durniów jest mądrzejsza od mniejszości mądrych?Kaczyński jest impotentem,również umysłowym.Ty uważaj żeby te kobiety/z jajami/nie zrobiły z Ciebie eunucha.Jak Cię namierzą to ci te klejnoty urwą.

  74 57
 • ~sympatykrybnika 2020-10-28 17:29:43

  ~cydy – „My większość - nie życzymy sobie (...)” większość była w 2019 roku tj. zaledwie 8 051 935 na
  30 253 556. Jest pytanie – czy dzisiaj nadal jest ta większość? Wkrótce świeżutki sondaż partyjny.
  Demokracją to nie są żądy. Demokracja to są rządy.

  72 29
 • ~bikerek 2020-10-28 17:39:09

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  20 20
 • ~Longina b 2020-10-28 17:40:01

  To ne było orędzie.To był krzyk rozpaczy zidiociałałego dziada.Spieprzaj dziadu to jego słowa.Teraz pasują do niego.To już tylko jego łabędzi śpiew.

 • ~jan277 2020-10-28 17:57:14

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  11 13
 • ~Longina b 2020-10-28 18:00:20

  Kaczyński powołał bojówki.Tymczasem TVPiSinfo DONOSI że nadciągają do pomocy kobietom w protestach bojówki z Niemiec.To już jest paranoiczny strach rządzącej władzy.Siła kobiet jest przeogromna.No chłopaki brać przykład do dzie/a/ła

  65 69
 • ~Longina b 2020-10-28 18:02:44

  Tylko usuwają durne komentarze.

  25 34
 • ~vizo 2020-10-28 18:12:24

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  11 9
 • ~Longina b 2020-10-28 18:26:34

  Orędzie wygłaszał a zapomnieli mu podłożyć fotelika.Ręce musiał trzymać wysoko żeby były na blacie stołu.Orędzie o stanie wojennym.Okularów ciemnych brakuje.

  72 53
 • ~ 2020-10-28 19:05:40

  przypomina mi to napaści band UPA na kościoły wtedy jak i teraz organizowała się samoobrona,bardzo dobrze że są ludzie którzy się organizują i bronią ważnych dla każdego Polaka Świętych miejsc piękna postawa

  52 65
 • ~master4k 2020-10-28 19:05:56

  @ cyd

  "My większość"

  Mało się znamy, ale wiem, że bezwzględnie potrzebujesz korepetycji nie tylko z ortografii, ale również matematyki.

  "Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji popiera 13 procent pytanych" = Kantar.

  "Czy kobieta ma prawo do aborcji do 12. tygodnia ciąży? 53 proc. (w tym 57 proc. kobiet!) uznało, że TAK, tylko 35 proc. NIE." = IPSOS

  "Aż 92 proc. badanych nie zgadza się z wczorajszą decyzją TK w sprawie aborcji. I jednocześnie aż 75 proc. jest zdecydowanie pewnych takiej opinii." = Neurohm

  Gdzie Ty tu widzisz tą swoją większość? Prócz korepetycji okulista też by się chyba przydał.

  @ Longina b

  Nie nawołuj do przemocy. Przemoc nikomu nie służy. Jak coś zmieniać, to tylko za pomocą karty wyborczej. Jeśli ostatni sondaż poparcia dla partii politycznych jest prawdziwy, to PIS właśnie w ramach samozaorania zorganizował sobie poparcie na poziomie 26%.

  71 30
 • ~ 2020-10-28 19:14:18

  Longina B za to inteligencją mu nie dorównasz zostało ci tylko czepianie się wzrostu takie tam prymitywne chamstwo

  38 42
 • ~ 2020-10-28 19:46:45

  Co tam panie na ciamajdanie ?

  30 26
 • ~Klar 2020-10-28 20:03:57

  Jestem ciekaw, ile z tych protestujących wie, o co w tych protestach chodzi? Jak sądzicie? Ja stawiam na góra 30%. Ktoś da więcej?
  Reszta albo zupełnie nie wie o co ten hałas ze względu na swe zubożenie intelektualne , ktoś inny idzie bo koleżanka idzie, ktoś inny idzie bo można legalnie powrzeszczeć. Ktoś inny idzie że względu na nudę i fakt, że w szkole teraz nie można się spotkać. Ktoś inny idzie bo w tv i i internetach o tym trąbią. Drodzy protestujący, włączcie myślenie, to nie boli :)

  72 51
 • ~Wasz Stary 2020-10-28 20:14:56

  Wysyp nowych pisowskich kont na tym portalu, które w każdym temacie trąbią masowo ten sam demagogiczny bełkot, jest aż miły dla oka. Pokazuje, jak bardzo ktoś na górze wali w spodnie. Centrala ani chybi każdego dnia rekrutuje nowych śmiałków na intratne śmieciówki :}

  Choć przyznam, że "stenogramów z Sowy" - tych legendarnych nagrań, z których nie wynikało absolutnie nic, a które przy pisowskim demontażu państwa zakrawają dziś co najwyżej na mało urokliwą dobranockę - to już dawno żaden troll nie wyciągnął!

  57 45
 • ~Piotr Czaja 2020-10-28 20:19:21

  Państwo Dudowie nareszcie odzyskali głos.Może sprawiła ich bardziej rozgarnięta córka.PAD wypowiedział się bardzo rozsądnie w czym pomogła mu jego żona która w cudowny sposób odzyskała głos.Wywiad wPOLSACIE nie w TVPiS.Może dlatego nabrali odwagi.Rozumieją problem protestujących kobiet.Brawo Kinga Duda.Sprawiłaś że ojciec coś zrozumiał!

  43 34
 • ~Longina b 2020-10-28 20:31:27

  kocanka 123-Takiej inteligancji i na tym poziomie nigdy bym nie chciała.Ty niestety dorównujesz do poziomu tego kurdupla intelektualnie i arogancko.

  36 33
 • ~Longina b 2020-10-28 20:33:33

  Klar-Jednak Ciebie myślenie boli.

  22 24
 • ~Kwinto 2020-10-28 21:08:07

  Bardzo mnie cieszy że największy Polski polityk, strateg i wódz narodu (jak go tu nazywali fanatycy), wreszcie postanowił wziąć się za rządzenie.
  Dzięki dwóm strategicznym wystąpieniom mamy najnowszy sondaż poparcia:
  PIS 26%,
  KO 24%
  Polska 2050 -18%
  Jak Kaczyński dalej będzie taki szczery, będziemy mieć czołgi na ulicach albo przedterminowe wybory.

  49 30
 • ~Piotr Czaja 2020-10-28 21:23:44

  Boże odpuść grzechy Kaczyńskiemu.On nie wie co czyni.Już mu tylko pozostało prosić Łukaszenkę o azyl.

  43 39
 • ~cyd 2020-10-28 22:03:04

  Masterku

  Tobie za to przydają się korki z logiki. Spór dotyczy płodu z wadą letalną a nie płodu dwunastotygodniowego (zobacz sobie jak wygląda człowiek w tym czasie). Aborcja na życzenie jest nie do przyjęcia przez człowieka moralnie ukształtowanego. I zastanów się z tymi procentami.

  Kwinto - nie trzeba wyprowadzać czołgów na ulicę, bo jeśli covid istnieje to manifestacja w Rybniku jest takim czołgiem , który dopiero zacznie masakrę ale co to obchodzi tych egoistów?

  26 39
 • ~sympatykrybnika 2020-10-28 22:04:56

  ~cydy – „My większość - nie życzymy sobie (...)”
  Sondaż Kantar po wyroku w sprawie aborcji:
  PiS – 26%
  Koalicja Obywatelska – 24%
  2050, Hołownia – 18%
  Konfederacja – 8%
  Lewica – 8%
  PSL K15 – 3%
  Trudno powiedzieć – 13%

  25 22
 • ~sympatykrybnika 2020-10-28 22:20:11

  Mokre sny Jarosława już się spełniają. Umięśnieni, spoceni chłopcy biją znienawidzone kobiety...

  W Białymstoku poleciały petardy w tłum. Jak bardzo trzeba mieć zryty mozg. 2 osoby pobite w tym jedna kobieta.

  Wrocław: grupa ok 40 mężczyzn zaatakowała uczestników protestu na wysokości Krupniczej. Dwie osoby zabrało pogotowie. Na ulicach wielotysięczne tłumy.

  32 24
 • ~Wasz Stary 2020-10-28 22:21:25

  cyd, nie wiem, komu bardziej przydałyby się korki z logiki, ale protesty i dyskutowany tu spór dotyczą właśnie aborcji embriopatologicznej. Twój pierwszy komentarz, odnoszący się do pokrętnie rozumianej przez ciebie "większości", wyraźnie opowiada się nawet przeciwko tej opcji ("wszelkie życie od poczęcia do śmierci") - a teraz nagle zaczynasz wycierać sobie gębę "aborcją na życzenie" :}?

  25 16
 • ~cyd 2020-10-28 22:23:22

  Oj sympatyku

  No i co, kiedy wybory? Kiedy zmiana konstytucji? Wy dzieci chciałybyście wszystko już:)
  Minusy pod moim poprzednim wpisem oznaczają, że nie podoba wam się człowiek w dwunastym tygodniu życia, czy też porównanie tłumu do covidowego czołgu?

  25 27
 • ~cyd 2020-10-28 22:28:55

  Stary
  Ty jednak jesteś ciemny jak tabaka w rogu. Aborcja na życzenie odnosiła się do wpisu masterka:), a logiką się nie przejmuj, na razie ucz się podstaw:)

  17 27
 • ~sympatykrybnika 2020-10-28 22:32:04

  To naprawdę sensacyjny wynik (PiS 26%, KO 24%, Hołownia 18%, Konfederacja 8%, a PSL 3%. Dodajmy, że trend spadkowy towarzyszy PiS przynajmniej od września), pokazujący głęboki kryzys rządów Kaczyńskiego. Nie pamiętamy drugiego tak szybkiego spadku poparcie dla tej władzy. Dotychczas masowe protesty (np. w obronie Sądu Najwyższego) nie osłabiały poparcia dla PiS. NIC DZIWNEGO, ŻE WŁADZA PANIKUJE.

  29 22
 • ~Pawel Krys 2020-10-28 22:36:51

  ~cyd jeden że stenogramów u Sowy brzmiał że mamy zapier***ać za miskę ryżu. Albo o tym jak Pinokio mówił o kupowaniu nieruchomości na słupa. Albo o tym jak wspólnie z kolegami dyskutują o załatwieniu pracy dla znajomego z rządu i ubolewają, że „dyszka brutto” to „trochę słabo jest”.

  37 12
 • ~sympatykrybnika 2020-10-28 22:40:59

  Wojny ciąg dalszy:
  Minister Przemysław Czarnek powiedział w środę, że Związek Nauczycielstwa Polskiego zachęcał uczniów do udziału w trwających protestach. ZNP oczekuje na przedstawienie dowodów w tej sprawie. Sprawa została skierowana do sądu. Dużo czasu panu ministrowi nie zajęło aby podpaść nauczycielom i zdobyć sprawę w sądzie.

  29 22
 • ~artefaks 2020-10-28 23:34:00

  Kaczyński stwierdził że jak pis przegra , ,,to upadnie polska". Nadmieniam że Polska ma 1000 letnią historię. Co nawiązuje bezpośrednio do hołubienia 1000 letniej rzeszy. Rzesza upadła. Niemcy doznały skoku cywilizacyjnego. Jak pis upadnie to Polska również znajdzie się na przyśpieszonej ścieżce rozwoju

  38 19
 • ~polk 2020-10-29 00:14:27

  Artefaks dokładnie przed atakiem na ZSRR Josef Goebels przygotował Hitlerowi mowę do żołnierzy niemieckich.
  To cytat:
  "...przyszłość Rzeszy Niemieckiej oraz istnienie naszego narodu spoczną tylko w waszych rękach. Niechaj Bóg wspomaga nas wszystkich w tej walce"
  Czy tylko ja widzę podobieństwa???

  27 14
 • ~Dintojra 2020-10-29 00:52:34

  @tf2: "Chcecie realizacji swoich celów? Złóżcie wniosek o zmianę konstytucji!"
  przy tych jełopach ? serio ?
  @tf2:Cel już został osiągnięty a protesty przeciwko konstytucji, której zakaz aborcji ze względów społeczny został uznany w 1997 roku w 12-osobowym składzie (SLD, ZSL, PSL, Unii Wolności) nic więcej nie dadzą"
  Poważnie ? chcieliście zaostrzyć (czyli złamać kompromis), no to teraz jak ten co sieje wiatr itd, to my chcemy PEŁNEJ DOWOLNOŚCI W KWESTII ABORCJI... to nie ty będziesz gn ...ju decydował za kogoś !
  Za kogo ty się masz fr...erze ?
  Nie pasowało to co jest, to będzie inaczej (normalnie) i teraz będziemy żądali pełnej dowolności w tej kwestii... warto było ruszać ???
  Inaczej twoja sekta nie dotrzyma końca tego roku... a szkoda, bo powinni wytłumaczyć swojemu suwerenowi dlaczego jest tak ujowo jak jest.

  23 19
 • ~Franek7 2020-10-29 07:38:45

  Wiadomo było, że jak Kaczyński zostanie w-c premierem do spraw bezpieczeństwa to Polska stanie w ogniu protestów i zamieszek.

  17 14
 • ~Franek7 2020-10-29 07:42:46

  ~cyd 2020-10-28 17:09:01
  Mellou

  „Mnie też pewne aspekty związane z PIS odrzucają ale wtedy przypominam sobie stenogramy z Sowy i... nie jest dobrze„

  Mam tak samo. Szczególnie jeśli chodzi o nagrania z Morawieckim kiedy mówił, że należy wygaszać nasze oczekiwania i mamy zapier....ć za miskę ryżu...

  Wlasnie zaczął to wprowadzać w czyn.

  20 13
 • ~Franek7 2020-10-29 07:56:38

  A co do większości i mniejszości to według najnowszego badania Kantar 70% społeczeństwa jest przeciwnych orzeczeniu pseudo TK a tylko 11% jest za. Więc róbmy tak jak demokracja każe...

  23 16
 • ~entropia 2020-10-29 08:20:53

  26 % hehehe a to ci klops, myśleli że pod osłoną pandemii i czerwonych stref przepchną wszystko, czas demontażu tego organicznego ZŁA właśnie nadszedł, teraz potrzeba 100 tyś. gardeł w Warszawie by postawić kropkę nad i

  20 14
 • ~zak 2020-10-29 09:54:07

  Niestety z lewactwem nie da się po dobroci , bo żadne argumenty do nich nie docierają . Czego wy totalsi się spodziewaliscie , że tylko wy umiecie siłe stosować , są i inni ludzi o innych pogladach i też umieją siłowo , nawet lepiej od was.
  A co do sondaży , to nie liczcie na wcześniejsze wybory , już raz tego "myku " próbowaliście ... covid was z tego wyleczy .

  12 20
 • ~artefaks 2020-10-29 09:56:35

  ~zak 2020-10-29 09:54:07

  Niestety z lewactwem nie da się po dobroci , bo żadne argumenty do nich nie docierają .

  Oj . Czekista przedstawił ,,argumenty "

  14 11
 • ~Pawel Krys 2020-10-29 11:59:11

  ~zak a kim jest dla ciebie lewak?
  Bo słychać od was że zachodnia Europa to też lewactwo i tak myślę o Putinie czy to prawak czy lewak. A może Polska to taka enklawa na świecie???

  10 9
 • ~ 2020-10-29 14:57:29

  na samych wulgaryzmach i przemocy długo się nie pojedzie,widać że pierwsza fala rewolucji się roztrzaskała teraz to już będzie tylko słabnąć,bandy atakujące kościoły,starszych ludzi i Polską kulturę zostały powstrzymane,pozostaje jeszcze kwestia kobiet może jakaś debata?referendum?

  7 8

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 633