zamknij

Wiadomości

E. Fica do prezydenta: pediatria nie zostanie zlikwidowana, ale będzie mniej łóżek

2021-05-18, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Dzisiaj (18 maja) rano w rybnickim magistracie doszło do – można rzecz – spotkania na szczycie. Dyrektor WSS nr 3 zapewniła prezydenta Piotra Kuczerę, że rybnicka pediatria nie zostanie zlikwidowana. Czego jeszcze dowiedział się włodarz naszego miasta?

Reklama

Komisja zdrowia co prawda nie do końca wypaliła, ale do spotkania z prezydentem już doszło. Dzisiaj Ewa Fica – dyrektor szpitala w Rybniku rozmawiała z Piotrem Kuczerą oraz jego zastępcą – Piotrem Masłowskim.

Czego dowiedział się prezydent Rybnika? Otrzymał zapewnienie od Ewy Ficy, że pediatria nie zostanie zlikwidowana.

- Są plany zmniejszenia ilości łóżek tego oddziału, ale nie jego likwidacja. Aktualnie w szpitalu trwa audyt, którego wyniki dyrektor placówki chce w przyszłości przedstawić na kolejny wspólnym spotkaniu – relacjonuje Agnieszka Skupień, rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku. Aktualnie w szpitalu trwa audyt, którego wyniki dyrektor placówki chce w przyszłości przedstawić na kolejny wspólnym spotkaniu – dodaje Agnieszka Skupień.

Dyrektor zadeklarowała również rozwój oddziałów onkologii i kardiologii w rybnickim szpitalu.

- Szefowa szpitala zasygnalizowała plany uruchomienia rehabilitacji pocovidowej w systemie dziennym i całodobowym. Zostały też przedstawione plany uruchomienia przychodni przyszpitalnych (rozbudowa systemu i kompleksowa obsługa pacjenta wokół szpitala). Dyrektor przedstawiła koncepcję zagospodarowania terenów wokół szpitala i przeprowadzenia koniecznych remontów – wymienia nasza rozmówczyni.

Dyrektor szpitala zadeklarowała też chęć spotkania z Radnymi Rady Miasta Rybnika, by szczegółowo przedstawić planowane zmiany w szpitalu i aktualną sytuację. Prezentacja sytuacji w rybnickiej lecznicy odbyła się również podczas posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 32

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~nairuk 2021-05-18
  12:17:29

  45 7

  omówiono "koncepcję zagospodarowania terenów wokół szpitala" - doskonale, racja że o wiele lepiej czeka się w kolejce do lekarza mogąc podziwiać dobrze zagospodarowany teren wokół szpitala. Szkoda że tak nie wielu będzie mogło cieszyć tym oko podczas leczenia w szpitalu, gdyż będzie mniej miejsc i pod warunkiem że zostaną jeszcze jacyś lekarze na oddziałach. Kolejna ewolucja "misia".

  Chciałbym poznać wrażenia naszych prezydentów po spotkaniu, jak je oceniają, czy było konstruktywne i wartościowe, czy my jako mieszkańcy możemy czuć się zaopiekowania i czy Panowie prezydenci zadbali o nasz interes?

 • ~Longina b 2021-05-18
  12:22:16

  34 5

  Te spotkania mają taki sens jak żurawia i czapli z bajki Jana Brzechwy.Jak jedno chce, to drugie nie może,jak drugie może to pierwsze nie chce.

 • ~Septimus 2021-05-18
  12:41:10

  64 8

  To ja podsumuję.

  1. Jest ostry konflikt między dyrektorem a lekarzami o wynagrodzenia.
  2. W związku z punktem 1 lekarze spotkali się z radnymi i zapewnili że będzie źle.
  3. W związku z punktem 1 pani dyrektor spotkała się z prezydentem i zapewniła że będzie dobrze oraz że na terenie wokół szpitala kwiatków nasadzi.
  4. Spotkanie między lekarzami na wypowiedzeniach a dyrektorem jest niepotrzebne. To rozumiem, lekarze nie potrafią sadzić kwiatków.

  Czy ktoś w ogóle ma świadomość tego że skoro lekarzom biegnie (już któryś tydzień z rzędu) wypowiedzenie to jest wielce prawdopodobne że oni sobie roboty szukają? Że rośnie prawdopodobieństwo że nie ma już z kim gadać bo coraz więcej z nich ma już pracę gdzieś indziej?

 • ~MatiW 2021-05-18
  12:44:58

  59 10

  Po co w ogóle się z tą kobietą spotykać. Czasem chcę, żeby się to wszystko rozwaliło, może wtedy ludzie zmądrzeją. Szpital wojewódzki jest marszałka, miasto nic nie może, ale jak trzeba pomóc to dyrektorka przychodzi do prezydenta miasta, a nie do marszałka. No to chyba coś tu jest nie tak.

 • ~Krus 2021-05-18
  20:13:52

  21 2

  ...czy ktoś z czytających widzi tutaj sens... 1.Oddzial Pediatrii , na teraz zmniejszymy, czytaj w konsekwencji zlikwidujemy - bo nie będzie lekarzy i Oddział będzie poprosi "słaby" !!!
  2. Rozwiniemy Przychodnie Przyszpitalne, a kto tam będzie pracował ? Jak w Szpitalu nie będzie odpowiedniej kadry lekarskiej!
  3. Pieniądze na remonty i zagospodarowanie terenu ? Szpital od lat musiał walczyć o każdą złotówkę na remonty i zawsze w tej kwestii był pomijany w finansowaniu przez właściciela Wojewodztwo Ślaskie !!!
  4.Rehabilitacja pocovidowa , ładnie brzm i tyle! Dlaczego zlikwidowano Oddziały Covidowe ?
  I tak wygląda strategia P.Dyrektor , pełna mrzonek i nierealnych pomysłów.
  ...tak po prostu to tzw wciskanie kitu !!!

 • ~Mabru# 2021-05-19
  07:07:46

  7 7

  Mało wartościowa wiadomość przyznaję. Jakościowo ( błędy w tekście) jak i z punktu widzenia dziennikarskiej rzetelności. Ale przynajmniej wiemy że coś się dzieje. Moje zdanie jest takie - dajmy szansę tej Pani coś zrobić innego i systemowego a nie tylko ,na kolejne żądanie lekarzy, władować kolejne pieniądze na ich konta w dodatku za bardzo słabą jakość ich usług. Co większość mieszkańców Rybnika od wielu lat podkreśla.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co jest najbardziej potrzebne Rybnikowi?


Oddanych głosów: 803