zamknij

Wiadomości

Dzisiaj świętują policjanci z Rybnika. „Jesteście jednymi z najlepszych”

2022-07-14, Autor: bf

Dzisiaj (14 lipca) w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach rybniccy policjanci obchodzili swoje święto. Były kwiaty, wiele ciepłych słów, a także odznaczenia – otrzymało je 154 mundurowych. - Za to, co robicie, należą Wam się ogromne podziękowania. Współpraca z takimi ludźmi, na których zawsze można polegać, to wielki zaszczyt i przyjemność – powiedział podinspektor Krzysztof Piontek, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku.

Reklama

Po covidowej przerwie wróciły coroczne uroczystości związane ze Świętem Policji. Dzisiaj do CKE w Czerwionce-Leszczynach przyjechali bohaterowie tego święta, samorządowcy, politycy, przedstawiciele innych służb mundurowych.

Podinspektor Krzysztof Piontek zaznaczył, że ta uroczystość jest dla niego bardzo ważna.

Cała moja ścieżka zawodowa jest związana z policją. Przez ostatnie 25 lat miałem przyjemność oglądać, jak rozwija się nasza jednostka i ludzie, którzy ją tworzą. Zdaję sobie sprawę ile poświecenia i trudu wymaga zapewnienie bezpieczeństwa w naszym regionie, tym bardziej że praca staje się z roku na rok coraz bardziej wymagająca – oznajmił.     

Dodał, że policjanci często muszą rezygnować z czasu wolnego kosztem własnych rodzin.

Co najważniejsze, ryzykujemy własne zdrowie i życie dla dobra innych. Za to, co robicie, należy Wam się ogromne podziękowania. Współpraca z takimi ludźmi, na których zawsze można polegać, to wielki zaszczyt i przyjemność – zwrócił się do swoich kolegów i koleżanek na widowni.

Krzysztof Piontek podziękował też pracownikom cywilnym KMP w Rybniku oraz rodzinom funkcjonariuszy.

Wykazujecie się wyrozumiałością i wsparciem dla policjantów – dodał.

Komendant wojewódzki w Katowicach mianował na wyższe stopnie policyjne w:

- korpusie oficerów – 5 policjantów

- korpusie aspirantów – 88 policjantów

- podoficerów – 61 policjantów

Z kolei rozkazem personalnym Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku w korpusie szeregowych mianowano 18 policjantów.

Głos zabrał też inspektor Dominik Łączyk, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Przypomniał, że 100 lat temu Górny Śląsk przyłączył się do Polski, co jest szczególnie ważne dla policji.

W ramach przemian w tamtych latach było powołanie w 1922 roku na kanwie policji Górnego Śląska i żandarmerii Śląska Cieszyńskiego - policji województwa śląskiego. To była ciekawa instytucja, bo podlegała tylko wojewodzie śląskiemu. Wtedy był nim Józef Rymer. Nie podlegała policji państwowej. Ta formacja liczyła około 3 tysięcy funkcjonariuszy aż do 1939 roku. Tamta policja różniła się ważnym aspektem, była odpowiedzialna na ochronę i obronę granic RP. To istotna rzecz, jeżeli weźmiemy co się dzieje w obecnej geopolityce – wyjaśnił.

Przypomniał, że policjanci ze Śląska i Rybnika pomagają na polsko-białoruskiej granicy, a także wspierają swoich kolegów przy granicy z Ukrainą.

Dominik Łączyk zaznaczył, że obywatele oczekują od policji bezpieczeństwa w dwóch aspektach, jeżeli chodzi o:

- przestępczość pospolitą;

- bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Garnizon rybnicki jest jednym z największych w woj. śląskim, bardzo świetnie się komponuje w realizację zadań. Kłaniam się Wam w pas, wielkie słowa uznania dla Waszego profesjonalizmu. Jesteście jednymi z najlepszych funkcjonariuszy – zwrócił się do policjantów.

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 22

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~Onyx01 2022-07-14
  14:29:22

  43 34

  Przestępczość coraz wyższa. Pijaków za kółkiem coraz więcej. Na zgłoszenia nie reagują. Z recydywą sobie nie radzą ale awans musi być.

 • ~wolf67 2022-07-14
  14:58:16

  46 35

  Dostali za kontrole w czasie covida za nekanie ludzi i za wystawianie mandatów za maseczki

 • ~wolf67 2022-07-14
  14:59:34

  35 28

  A TAKIE PYTANIE TEN JAWOREK OD ROKU NA WOLNOŚCI A CI SE MEDALE DAJĄ

 • ~artefaks 2022-07-14
  15:14:24

  26 25

  Znaczy że James Bond i Brzęczyszczykiewicz zostali wyznaczeni do nagrody ?

 • ~Franek 7 2022-07-14
  16:05:55

  37 38

  Milicja Kaczyńskiego świętuje swoje święto. Czy wśród nich również pan Byczek- ten od fałszywych zeznań w sądzie, który pobił babcie Kasię a później fałszywie zeznał, że to o a go pobiła?
  No to faktycznie najlepsi…

 • ~norton 2022-07-14
  17:38:11

  39 21

  Szkoda, że ponad 20 lat budowania zaufania społecznego padło w kilka miesięcy podczas pandemii.
  Żadne grupa chyba tak nie podpadła społeczeństwu.

 • ~Noname1212 2022-07-15
  12:32:28

  5 9

  Już gdzieś o tym pisali, iż do policji w psychotestach brani są ludzie, którymi da się łatwo sterować, nie dyskutują, łatwo wykonują polecenia, a także psychopaci, którzy dobrze o tym wiedzą, iż będą się mogli na kimś wyżyć na zapleczu, i w sumie nic im za to grozić nie będzie bo będą tak zwaną "władzą." ponad prawem.

 • ~Noname1212 2022-07-15
  15:59:07

  2 7

  Rąbka tajemnicy o tajnikach rządzenia, kto rządzi od kiedy itd. Znowu wynurzyło się za pomocą Pana z.stonogi który udostępnia swoje materiały na swoim. Kanale youtube

  https://youtu.be/H1WxcrTn9Qg

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 554