zamknij

Wiadomości

Dzisiaj policja prowadzi działania NURD. Na co zwraca uwagę?

2022-06-07, Autor: bf

Dzisiaj (7 czerwca) policja w całym kraju prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, których głównym celem jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Akcja trwa też w Rybniku.

Reklama

Działania „NURD” wpisują się w szereg zadań realizowanych przez policję na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, w tym zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, wyprzedzanie przed przejściem czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to główne „grzechy” kierowców stwarzające ryzyko potrącenia – dowiadujemy się od mundurowych.

Dodają, że w wielu przypadkach także niewłaściwe zachowanie pieszych przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Mowa głównie o nieostrożnym wejściu na jezdnię, przechodzeniu przez jezdnię przy czerwonym świetle, wtargnięciu zza pojazdu.

Podczas działań policjanci więcej uwagi poświęcą również wykroczeniom powstającym w relacji kierujący samochodami – rowerzyści.

Kierujący pojazdami (samochodami) powinni zwiększyć swoją uwagę w szczególności przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu ryzyko powstania wypadku drogowego jest duże – słyszymy.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 29

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~exx 2022-06-07
  13:14:58

  33 7

  A może by tak funkcjonariusze zadbali o to aby rowerzyści po zmroku mieli chociaż byle karbitki z przodu i z tyłu. A pieszych instruowali że przez jezdnię przechodzimy szybkim zdecydowanym krokiem. Szczególnie młodzież widzę opóźniona w rozwoju. Chodzi to to gorzej jak emeryt po wylewie.

 • ~Chudy324 2022-06-07
  13:56:21

  20 5

  Niech nauczą rowerzystów żeby ubierali się w jaskrawe ubrania, bo ostatnio moda na czarny strój, kierowca z gorszym wzrokiem q biały dzień może takiego nie zauważyć. Już nawet nie wspominam ilu jeździ bez oświetlenia po zmroku lub jak jest szaro. To jest proszenie się o wypadek.

 • ~norton 2022-06-07
  13:58:57

  17 5

  Więcej gadania niż roboty. Codziennie jeżdżę na rowerze po Rybniku i nie spotkałem nigdy policjanta egzekwującego jakiekolwiek rzeczy od rowerzystów. Prościej w krzakach na Raciborskiej siedzieć, popalać papieroska na parkingu obok ośrodka w Stodołach oraz w jeszcze kilku innych "ciekawych" miejscówkach.

 • ~Kurt_Wallander 2022-06-07
  19:53:13

  8 8

  ~Chudy324, Ty się wybierz do okulisty jak masz problem w dzień zobaczyć rowerzystę a jak nie widzisz obiektu w ruchu to oddaj prawo jazdy, bo kiedyś ciężarówki nie zobaczysz i pod nią wjedziesz...

  ...z drugej strony fakt: sporo użytkowników rowerów ma w poważaniu światła i odblaski. Reszta zaawansowanych rowerzystów wie, że na ulicach mogą znajdować się kierowcy pokroju Chudy324 i część z nich jeździ z migającymi lampkami nawet w dzień.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 518