zamknij

Wiadomości

Dzisiaj akcja policji. Kogo kontrolują?

2021-04-21, Autor: PN/ KMP w Rybniku

Dzisiaj na ulicach naszego wzmożone patrole drogówki. Kogo będą kontrolować policjanci?

Reklama

21 kwietnia możecie się spodziewać na ulicach większej ilości patroli rybnickiej drogówki. Do godziny 22.00 służby będą prowadzić wzmożoną kontrolę miejsc, w których ruch pieszych jest największy.

Jest to efekt akcji Bezpieczny Pieszy, mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie zdarzeń z ich udziałem oraz zwiększenie świadomości kierujących i pieszych w obszarze występujących zagrożeń.

- Niezwykle ważne jest także uświadomienie pieszych, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych, dlatego przestrzegamy, że mundurowi nie będą tego dnia pobłażliwi wobec tych, którzy będą łamać obowiązujące przepisy – informuje asp. Bogusława Kobeszko.

Policjantka przypomina, że należy pamiętać, iż w zderzeniu z samochodem pieszy ma niewielkie szanse na przyżycie. Dlatego należy być rozważnym podczas poruszania się w terenie.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~kulfoniasty 2021-04-21 11:09:01

  Nie będą pobłażliwi wobec tych którzy łamią dzisiaj przepisy.

  Czyli wychodzi że w pozostałe dni, w których ta akcja się nie odbywa, są pobłażliwi wobec tych którzy łamią przepisy?

  A nie prościej byłoby nie być pobłażliwym przez cały rok?

  12 2
 • ~norton 2021-04-21 13:00:55

  Zrobiłem po Rybniku i jego okolicach około 40km i widziałem jeden radiowóz...

  11 0
 • ~Dintojra 2021-04-21 15:52:48

  Od akcji do akcji... i te "świetne" nazwy tych akcji, a może by tak wprowadzić akcję "robimy sumiennie przez 365 dni w roku, to za co nam płacą" ?

  7 0
 • ~adamczykhenryk1 2021-04-21 16:25:25

  Kontrolujcie beczkowozy ( usługi asenizacyjnych ) zgodnie z przepisami o ruchu drogowym nawiązując do ustawy o transporcie .

  3 0
 • ~Mario9 2021-04-22 23:51:52

  Rozbraja mnie ludzka głupota, doczekaliśmy się czasów, w których pieszy nie musi myśleć, to kierowca samochodu musi myśleć za pieszego. Zaznaczę, że droga jest dla samochodów, chodnik dla pieszych, więc na drodze pierwszeństwo ma samochód, na chodniku pieszy. Przejście dla pieszych biegnie przez drogę, która jest własnością kierowców, więc pieszy jest na drodze, i na przejściu dla pieszych gościem, więc powinien zachować się jak gość, czyli ustąpić pierwszeństwa samochodom, tak jak to było zawsze, a na chodniku mieć pierwszeństwo przed samochodem, niestety teraz pieszy może mieć wyjebane na wszystko i na drodze mieć przywileje, jakie powinien mieć tylko na chodniku. To jest chore i świadczy o zdebileniu ludzkości, a przede wszystkim tych, którzy te durne prawo wprowadzają. Ja też jestem pieszym, jak wysiądę z samochodu i naiwaniam z buta przez miasto, to zbliżając się do przejścia dla pieszych robi mi się żal kilku nadjeżdżających kierowców, gdzie każdy z nich jest zmuszony do zatrzymania rozpędzonych ton tylko po to, żeby ustąpić mi, jednemu pieszemu, któremu łatwo zatrzymać się w miejscu i któremu korona z głowy nie spadnie, jeśli poczeka te chwilę, aż te samochody przejadą, to jest chore i smutne, że świat zamiast być coraz mądrzejszy, jest coraz głupszy.

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kto w głównej mierze ponosi odpowiedzialność za złą sytuację rybnickiego szpitala?


Oddanych głosów: 1640