zamknij

Wiadomości

Dziś wieczorem debata kandydatów na prezydenta Rybnika

2014-11-05, Autor: Redakcja
Już dziś o godz. 18:00 w sali wykładowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej debata kandydatów na prezydenta Rybnika. Udział w dyskusji potwierdziło pięciu kandydatów.

Reklama

Na debatę stawią się: Stefan Dąbkowski, Piotr Kuczera, Aleksander Larysz, Jan LubosPiotr Masłowski. Udziału odmówił prezydent Rybnika - Adam Fudali. Debatę poprowadzi redaktor Wacław Wrana.Debata składać się będzie z 4 części. W pierwszej odsłonie, każdy z kandydatów będzie losował jedną z dziedzin, z której będzie przepytywany przez moderatora debaty oraz kontrkandydatów. Obszary tematyczne, których będzie dotyczyła dyskusja, to:
- rozwój sieci drogowej
- przyszłość transportu publicznego w Rybniku i regionie
- jakość przestrzeni publicznej
- ochrona środowiska – walka z niską emisją
- model finansowania sportu w mieście
- polityka demograficzna miasta.

W drugiej części debaty kandydaci losować będą jedną z 10 największych pod względem liczby ludności dzielnic Rybnika i będą mieli 3 minuty na przedstawienie jej wizji rozwoju na najbliższe 4 lata.

> Wszystko o wyborach na prezydenta Rybnika - sylwetki kandydatów, sondaże, informacje...

W trzeciej części każdy kandydat będzie miał możliwość zadania dowolnego pytania jednemu, dowolnemu kontrkandydatowi.

Debatę zakończy pytanie – niespodzianka przygotowane przez moderatora debaty.

Wstęp na debatę jest wolny – zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Rybnika! A ci, którzy nie będą mogli wybrać się w środowy wieczór do biblioteki, obszerną relację z wydarzenia (również wideo) będą mogli przeczytać w naszym portalu już w czwartek rano.

A tymczasem przypomnijcie sobie, jak wyglądała debata kandydatów na prezydenta Rybnika przed I turą wyborów w 2010 roku - zobacz zdjęcia.

Czy Adam Fudali powinien wziąć udział w debacie kandydatów na prezydenta Rybnika?
Oddanych głosów: 1457

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (16):
 • ~Wuipe 2014-11-05 07:39:09

  Panie Adamie, Pan wybaczy, ale nie stawienie się na tej debacie świadczy o Panu bardzo źle. Czego się Pan boi, skoro jest Pan takim ekspertem od wszystkiego i na wszystko ma gotową receptę? Tylko że sprzedaż działek pod kolejne markety to trochę za mało, bo dla inżynierów przyszłości w tym mieście nie ma - gruby, elektrownia i Tenneco tego nie uratują.

  39 0
 • ~sarkander 2014-11-05 08:17:53

  Gdybym był na miejscu Fudalego też bym nie przyszedł, bo tak naprawde on nie ma z kim przegrać, jedyny który mógłby z Fudalim wygrać to G. Wolnik. A Kuczera to przecież chłopczyk, który nie ma pojęcia o zarządzaniu takim miastem jak Rybnik, zero doświadczenia choćby w kierowaniu jakimś poważnym zespołem ludzi. Poza tym można wiele Fudalemu zarzucić, popełnił przynajmniej kilka błędów, pewne rzeczy można było zrobić lepiej, ale jednego mu nikt nie zarzuca, nawet jego największy przeciwnik, że siedział na d... i nic nie robił,a że popełnił kilka błędów jest właśnie pochodną tego że wiele robił. Z resztą świadczy tez o tym to że kampania wygląda z grubsza tak, że jego kontrkandydaci krytykują tylko to co zrobił, a tu szatni na stadionie nie wyremontował, a tam drogę można było inaczej puścić, rynna na deptaku i temu podobne...

  0 15
 • ~Tomek_81 2014-11-05 08:25:03

  Nieobecność świadczy o braku szacunku dla wyborców i konkurentów. Kto był 4 lata temu na debacie w kampusie mógł zobaczyć arogancki styl dyskusji z konkurentami tym razem zrobiono krok dalej i olano ich całkowicie.

  33 0
 • ~ 2014-11-05 08:27:30

  @sarkander to tym bardziej Pan Prezydent powinien się stawić. Taka debata to święto demokracji, okazja do wysłuchania różnych argumentów i wszystkich stron. Nasza demokracja jest młoda, więc tym bardziej należy doceniać takie okazje do wymiany poglądów. Powodzenia dla wszystkich uczestników debaty i do zobaczenia wieczorem :)

  28 0
 • ~pz2 2014-11-05 08:28:17

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 3
 • ~ 2014-11-05 08:48:36

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  2 0
 • ~Lukasz_Cofalik 2014-11-05 09:16:44

  Będzie to jakoś transmitowane, np radio 90? czy może skrypt na rybnik.com.pl ?

  7 0
 • ~ 2014-11-05 09:47:43

  prezydent nie przyjdzie,bo wieczór ma zajęty

  7 0
 • ~ 2014-11-05 09:50:55

  Pan Prezydent Fudali się nie boi, tylko jest tak pewien wygranej, że ma debatę w nosie, smutne to....

  10 0
 • ~ 2014-11-05 11:12:02

  Minyli służba zdrowia,bezrobocie i szkolnictwo.Ot takie szczegóły.Super ważny ja zwykle sport.

  0 2
 • ~Tomek_81 2014-11-05 11:25:54

  ~jureq Szkolnictwo rzeczywiście ważne, szczególnie język polski

  1 0
 • ~Jaro 2014-11-05 11:36:23

  @sarkander, dokładnie tak jak piszesz. Ja bym dodał jeszcze jedno - Pan Fudali jest osobą na tyle zapracowaną, która, według mnie słusznie, nie może sobie pozwolić na stratę 3-4 godzin na jałowe dysputy z osobami, które w życiu niczego konkretnego nie stworzyły, które obracają się w kółku wzajemnej adoracji swoich równie nieudolnych klakierów politycznych. Można sobie wyobrazić, że taka "debata" wyglądałaby tragicznie - pięciu kandydatów nie robi nic innego jak tylko atakuje jednego kontrkandydata, którego jedynym zadaniem jest odpieranie ataków. Nie dość, że nie wniosłoby to żadnych pozytywnych i budujących wartości dla naszego miasta, to jeszcze byłoby stratą czasu i powodem zażenowania wielu racjonalnie myślących osób, które tematem debaty by się zainteresowały. Panowie Larysz, Kuczera czy Masłowski widocznie nie są zbyt zapracowanymi osobami skoro mogą sobie pozwolić na zmarnowanie kilku godzin na jałowe dyskusje o wszystkim, czyli o niczym. Same obszary tematyczne debaty to, moim zdaniem, jakieś nieporozumienie - dlaczego z góry zawężono temat dyskusji do tychże akurat obszarów? Podsumowując - widać, że debata sprzed 4 lat Panów niczego nie nauczyła - widać, że w Rybniku tylko ekipa Pana Fudalego potrafiła wynieść jakiekolwiek wnioski z wcześniejszych doświadczeń, co mnie osobiście jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że Pan Fudali nie ma żadnej konkurencji do fotela prezydenta w naszym mieście. Cała ta debata to nic innego, jak tylko farsa i marnowanie czasu.

  3 0
 • ~Arteks 2014-11-05 12:35:48

  @jarorybnik666 - ale wybory mają to do siebie że należy równorzędnie z innymi zabiegać o głosy wyborców, być obecnym w mediach i angażować się w dobre inicjatywy ze strony mediów. Tego wymaga demokracja. Fudali popełnia błąd że go tam nie będzie bo już jego przeciwnicy twierdzą że powodem tego jest jego zły stan zdrowia.

  9 0
 • ~Jaro 2014-11-05 14:11:34

  @Arteks - zgadza się, że powinien być obecny w mediach i angażować się w dobre inicjatywy. Tutaj jednak nie ma mowy o dobrej inicjatywie medialnej - byłaby to zwykła przepychanka słowna, mająca mało wspólnego z merytoryczną debatą, w dodatku absurdalnie moderowana - zobacz jakie zostały nakreślone obszary tematyczne. Według mnie niewiele to będzie miało wspólnego z debatą, a więcej ze spotkaniem teoretyków, którzy przedstawią swoje, zwykle populistyczne i nierealne, wcześniej przygotowane, wizje na w/w tematy, które z punktu widzenia wielu osób nie są kluczowymi dla funkcjonowania naszego miasta. Dodatkowo, jestem w stanie się o to założyć, że oprócz teoretycznych wizji poznamy jeszcze negatywne opinie obecnych na tejże debacie kandydatów, dotyczące aktualnie fatalnego, w ich opinii, stanu Rybnika. Napisz mi proszę - jaki sens dla Rybniczan ma tego typu "debata"? Jest ona zrobiona typowo pod publiczkę, żeby tylko biorący w niej udział mieli własne korzyści wynikające z tego, że za darmo zaistnieją w kilku lokalnych mediach. Według mnie prezydentem miasta powinien być menedżer z odpowiednim doświadczeniem w zarządzaniu dużą firmą/organizacją, nie natomiast nauczyciel historii, trener siatkarek albo socjolog. A jeśli chodzi o ten zły stan zdrowia - wypisujący te informacje chyba rzadko bywają w okolicach Urzędu Miasta. Łatwo zauważyć kiedy prezydent jest na miejscu, po stojącej przed gmachem skodzie superb. Zdrowie P. Fudali musi mieć końskie, bo widzę ją tam nieraz nawet po 18

  0 0
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-11-05 15:37:18

  Pan Fudali z pewnością chciałby pojawić się na debacie,ale mu nie wolno !

  0 3
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-11-05 17:39:11

  Widzę 3 minusy ;) Cenzura ;)

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 936