zamknij

Wiadomości

Dziewczynka chciała się zabić? Łyknęła garść leków i poszła do szkoły. Dyrekcja milczy

2017-02-17, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Rodzice uczniów chodzących do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Niewiadomiu są zaniepokojeni i zbulwersowani. Tydzień temu w czwartek uczennica 6. klasy próbowała odebrać sobie życie, łykając garść leków przeciwbólowych. O tym, co zrobiła miała powiedzieć swoim kolegom i koleżankom. Ci z kolei powiadomili nauczycieli i dyrekcję. Ta jednak milczy jak zaklęta.

Reklama

Wołanie o pomoc

- Piszę w imieniu rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rybniku-Niewiadomiu. Chciałam prosić redakcję o interwencję w tejże szkole jak również nagłośnieniu sytuacji, które mają tam miejsce. W miniony czwartek (9 lutego) doszło w tamtejszej szkole do próby samobójczej jednej z uczennic. Była to już jej trzecia próba samobójcza w szkole. Niestety pani dyrektor nie poczyniła żadnych radykalnych kroków żeby pomóc dziewczynie. Cała sytuacja jest zamieciona pod przysłowiowy dywan. Reakcje rodziców również są niwelowane w zarodku. Dziewczynka ewidentnie krzyczy o pomoc! Jednak nie potrafi jej uzyskać w szkole. Proszę o nagłośnienie sytuacji. Może jak dowie się o tym większe grono osób, to uda się nam (rodzicom i nauczycielom) pomoc dziewczynie i jej rodzinie – takiej treść wiadomość znalazła się na naszej skrzynce pocztowej.

Osoba, która nawiązała z nami kontakt z oczywistych przyczyn woli pozostać anonimowa. Jak dodaje, dziewczynka miała chodzić na spotkania z pedagogiem, ale nie uzyskała dostatecznej pomocy, skoro po raz kolejny targnęła się na życie. - Dzieci w tym wieku bywają bardzo wrażliwe. Zastanawiam się czy dzieciom jest w tej szkole gwarantowana dobra opieka, skoro mają miejsce po trzykroć takie sytuacje i w dalszym ciągu nie są poczynione żadne wyznaczniki pomocy. Dlaczego już dzisiaj nikt się nie czuje odpowiedzialny za nasze dzieci? Piszę z perspektywy rodzica innego dziecka. Jestem przerażona, ponieważ boję się o swoje dziecko – pisze dalej osoba zgłaszająca.

O zaistniałej sytuacji wiedzą też inni rodzice uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Niewiadomiu. - Jesteśmy zbulwersowani, że dyrekcja wie o incydentach, a nic w tym kierunku nie działa. Nie zostały również przeprowadzone żadne rozmowy z naszymi dziećmi na temat zaistniałych sytuacji – dodaje nasz rozmówca.

Policja sprawdziła otrzymaną przez nas informację

O powyższym zdarzeniu wiemy też z innego nieoficjalnego źródła. Jak udało nam się dowiedzieć, dziewczynka miała zażyć garść tabletek Apap, udać się do szkoły i powiadomić o tym, co zrobiła swoich kolegów i koleżanki ze szkolnej ławki. Dowiedziało sie też grono pedagogiczne. Uczennica została przewieziona karetką pogotowia do szpitala, na szczęście pomoc przyszła w samą porę.

Rybnicka policja zweryfikowała informację o tym zdarzeniu i potwierdziła ją. Czy to oznacza, że prowadzi czynności w tej sprawie? - Na chwilę obecną nie mogę udzielić żadnych informacji - wyjaśnia st. sierż. Anna Karkoszka, rzecznik KMP w Rybniku.

Szkoła milczy jak zaklęta

Czy faktycznie doszło do tej sytuacji? Dlaczego dziewczynka zdecydowała się na ten krok? Jakie kroki podjęła szkoła, by rozwiązać ten problem? Czy dziewczynka otrzymała pomoc psychologiczną? Takie pytania zadaliśmy dyrektor placówki – Ewie Florczyk. Na początku chcieliśmy przeprowadzić rozmowę telefoniczną, lecz po kilku nieudanych próbach nawiązania kontaktu, usłyszeliśmy od sekretariatu, aby wysłać e-maila. Na wiadomość zwrotną czekaliśmy dwa dni, ogranicza się ona jedynie do dwóch zdań:

Rzecz w tym, że o tym zdarzeniu plotkuje się już w Niewiadomiu. Rodzice wiedzą, której uczennicy dotyczy ten problem. Mimo to szkoła nie poczuwa się do zajęcia stanowiska w tej sprawie. Ostatnią próbę nawiązaliśmy dzisiaj przed południem. Tym razem przez słuchawkę rozmawiała z nami dyrektor ZSP nr 2, nie zamierzała jednak wyjaśnić całej tej sytuacji.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 51 - 1 - 110

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (40):
 • ~Katarzyna75 2017-02-17 15:06:59

  Jestem zbulwersowana tym artykułem, a także faktem, że portal ten, co do którego od dawna nie mam zaufania i podważam prawdziwość publikowanych artykułów, buduje swoją pozycję na cudzej krzywdzie. Moje dziecko jest uczniem tej szkoły, konsultowałam się z innymi rodzicami i nikt nie czuje się zaniepokojony bądź zbulwersowany sytuacją panującą w szkole. Bardzo proszę o podanie dat, kiedy miały miejsce poprzednie próby samobójcze? Ponieważ nam ani nauczycielom szkoły nic o tym nie wiadomo. Przypuszczam, że są one, tak samo jak list przysłany na skrzynkę portalu, wyssane z palca. Propaganda i manipulacja faktami mają miejsce wszędzie, jednak zastanawiam się jaki jest Pana cel w niszczeniu dobrego zdania na temat szkoły? Jestem oburzona hipokryzją i zakłamanym tonem artykułu. Podobne treści publikowane są na portalu plotek.pl Myślę, że to jest miejsce, gdzie zrobi Pan karierę.

 • ~ada24 2017-02-17 15:08:35

  Niestety wielu dyrektorów szkół w trosce o swoje stołki zamiata takie sprawy pod dywan:( Panie dyrektor nie musi informować opinii publicznej o zaistniałej sytuacji ale fakt, że zaniechała działań wspierających świadczy o nieudolności w kierowaniu placówką.

 • ~pprywatne 2017-02-17 15:35:38

  Jeśli kogoś interesuje, niech poszuka statystyki i zobaczy jak wzrosła ilość samobójstw w ostatnim czasie... To daje do myślenia.

  59 18
 • ~ 2017-02-17 15:42:41

  pprywatne

  ilość samobójstw nie wzrosła tylko się utrzymuje na tym samym poziomie 2014-2015-2016 : jest to ok 6 tys rocznie

  26 22
 • ~ 2017-02-17 15:44:18

  katarzyna 75
  pani Katarzyno wszystko już mamy plastikowe

  19 11
 • ~madas 2017-02-17 15:47:41

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 8
 • ~Daria Bienia 2017-02-17 15:57:20

  To straszne jak bardzo ludzie nie zdają sobie sprawy z faktu , że poprzez ten artykuł dziewczynka niewzykle zwróciła na siebie uwagę . Czy to napewno szkoła jest winna temu że wyżej powtórzona wielokrotnie dziewczyna w 6kl podstawówki póbowała popełnić samobójstwo ? Czy przypadkiem zadał ktoś sobie pytanie czy może to rodzice zbyt mało czasu spędzają ze swoim dzieckiem by wpoić mu do głowy co jest dobre a co złe , by poświecić mu na tyle uwagi na ile jej potrzebuje ? I kolejne pytanie z mojej strony , już raczej refleksyjne : czy każdy z was czytelników jako rodzic życzyłby sobie nagłośnienia sprawy o próbie samobójczej swojego dziecka ? To chore !

 • ~madas 2017-02-17 16:02:18

  Widzę, że cenzura dziala. Proszę o wskazanie który punkt regulaminu naruszył mój wpis.

  32 10
 • ~tomekrybnik01 2017-02-17 16:17:30

  Powyższy artykuł jest niepotrzebny i krzywdzący dla rodziny dziewczynki, niej samej i nie powinien się ukazać.
  Niestety mamy takie czasy, że za przysłowiowego srebrnika nawet w takim miasteczku jak Rybnik "autorzy" próbują zaistnieć poprzez zrobienie newsa z czyjejś tragedii.
  Drogi Panie redaktorze i cała redakcjo czy tylko na to was stać.
  Gdyby kolega autor miał dzieci to nie życzę mu, żeby taka sytuacja się u niego w rodzinie zdarzyła tak samo jak nie życzę żeby jego koledzy oddali go pod osąd rybnickich internautów. Jesteście ludźmi? Wstyd!

  Ps. Dziękuję Pani Dyrektor za pismo, które zostało wysłane do rybnik.com - dla mnie informacja w nim zawarta jest jasna.

 • ~ 2017-02-17 16:30:00

  tomekrybnik01
  o problemach trzeba rozmawiać
  rybnik,com to już pomału korporacja ( atman noc atm s.a . ) madas

  34 14
 • ~minowa 2017-02-17 16:45:16

  Szkoła ma się tym zająć ? A co rodzice ? Co kościół ? Co inne instytucje ?

  58 33
 • ~minowa 2017-02-17 16:48:45

  Okazja dokopać znienawidzonym nauczycielom i szkołom ? Teraz to jest na topie. Szczególnie dla szkolnych frustratów.

  67 52
 • ~cabrio 2017-02-17 16:48:59

  dyrektorka do zwolnienia z ciepłego stołka kasę brać i wszystko w d.... mieć czasy ustroju komunistycznego dobiegły końca więc nie ma zamiatania spraw pod dywan !

  63 91
 • ~ 2017-02-17 17:00:44

  madas, ja akurat zdążyłam przeczytać twój wpis przed usunięciem. Był po prostu chamski. Prawdopodobnie redakcji o to chodziło

  30 11
 • ~ 2017-02-17 17:03:10

  A co do meritum: Myślę, że to dramat. Dziewczynki i wszystkich jej bliskich. A pismo dyrektorki - jak najbardziej słuszne

  71 19
 • ~rudbor 2017-02-17 17:45:55

  Po raz kolejny dziennikarska pazerność ważniejsza od rzetelnej oceny faktów. Nie trzeba wysiłku aby obrzucić błotem szkołę "Wam dziennikarzom wolno wszystko dla taniej sensacji ???"
  Czy autor zadał sobie trochę trudu aby zbadać sprawę. A może trzeba było dotrzeć do rodziców , pokusić się o znalezienie podstaw problemu. Nasuwa się pytanie skąd młoda dziewczyna ma przy sobie taką ilość środków farmakologicznych, z czego wynika strach po otrzymaniu złej oceny. czy nie był to strach przed konsekwencjami.
  Przecież szkoła tylko ma wspierać wychowanie , to rodzice są odpowiedzialni za wychowanie i prawidłowy rozwój dziecka.

  Szanowny Panie - autorze artykułu, może lepiej w artykule zamiast zdjęć szkoły od razu wpisać sekwencję wyroku skazującego Pana autorstwa - wstyd za takie dziennikarstwo

  83 50
 • ~ 2017-02-17 18:23:15

  KasiaT
  Szkoła jest tylko tyle winna bo nie ma fartuszków ( przypuszczam ).

  Dzieci już mają pierwsze problemy ( ubiór, komórka,makijaż ) do chodzi miłość i pierwsza fura .

  Ja u ojca dostałem kosę i grabie ( nie miałem czasu myśleć ).
  Jest fakt że każdy polak jest zadłużony na 35 tys ( nawet 1 roczny ). Stąd te problemy i samobójstwa u dorosłych .

  Redakcja robi w miarę dobry artykuł i czeka na Kasie T .
  Kasia robiła zakupy w sieci firma kupuje dane pliki cookies. O o Kasia kupiła ptaszka . Przekaz podprogowy: następny ptaszek będzie różowy w reklamie dla Kasi .
  I tak się to kręci Kasiu

  16 30
 • ~psajko78 2017-02-17 18:35:28

  "[...] uczennica 6. klasy próbowała odebrać sobie życie, łykając garść leków przeciwbólowych. O tym, co zrobiła miała POWIEDZIEĆ SWOIM KOLEGOM I KOLEŻANKOM." - Szanowny Pan redaktor ewidentnie myli pojęcia, nie jest to wołanie o pomoc, a szukanie atencji wśród rówieśników. Dalej pozwalajmy dzieciom oglądać seriale paradokumentalne, ewidentnie pozytywnie wpływa to na ich rozwój. Zachowanie Pani dyrektor jak najbardziej słuszne, broni prywatności rodziny i działa w granicy prawa(ustawa o ochronie danych osobowych). Informacja o tym, że szkoła nie podejmuje wystarczających działań aby pomóc dziewczynce, rodzinie czy innym dzieciom - to bzdura. Szkoła nie dysponuje żadnymi instrumentami przymusu, nie może zmusić dziewczynki do leczenia czy wsparcia psychiatry, o tym decydują rodzice, wsparcie rozmową nigdy nie gwarantowało sukcesu, a na pewno w ten sposób szkoła starała się pomóc pozostając w kontakcie z rodzicami, sam bym tak zrobił. Wypowiedź innego rodzica, który mówi, że jest zbulwersowany, świadczy wyłącznie o braku kompetencji Pana rozmówców oraz o nieodrobionej pracy domowej przez Pana redaktora-są spotkania, na których poruszane są te tematy, natomiast cieszą się małym zainteresowaniem rodziców... może z braku czasu albo po prostu inni rodzice nie czują wewnętrznej potrzeby rozwoju w tym kierunku, ponieważ świetnie dają sobie rade sami... to nie ma znaczenia, ważne że takie rozmowy się odbywają.
  Przecież Dyrekcja wydała specjalne oświadczenie, nikt tutaj nie milczy Panie Bartłomieju. Mówienie, że Pani Ewa zamiata sprawę pod dywan mnie trochę bawi, za niedługo nieudzielenie waszej redakcji informacji, przez OSOBY NIEUPRAWNIONE, odnośnie spraw osobistych osób prywatnych skutkować będzie wyrokiem skazującym na totalne oczernienie i dyskredytację osób wykonujących swoje obowiązki...

  98 48
 • ~drwall 2017-02-17 19:33:29

  Jakim cudem idzie popełnić samobójstwo słabymi tabletkami przeciwbólowymi, które może kupić w każdym kiosku czy sklepie. O ile mi wiadomo samobójstwo farmakologiczne popełnia się tabletkami nasennymi, jakim cudem idzie zejść z tego świata za pomocą tabletek przeciwbólowych bez recepty, skoro w hospicjach podają pacjentom morfinę a w niektórych krajach jako środek przeciwbólowy jest dopuszczona nawet heroina, czyli najsilniejsza substancja przeciwbólowa, jedynie z środków przeciwbólowych morfinę i heroinę można przedawkować na śmierć. Natomiast kto rzekomo chce popełnić samobójstwo, idzie potem do szkoły i się tym chwali kolegą i koleżanką? Chyba jedynie dzieciaki, co chcą być w szkole sławne i popularne, dzieciaki w tym wieku, czyli na początku dorastania to różne głupie im pomysły przychodzą, aby zrobić coś dla draki, aby wzbudzić sensację itp. Tu po prostu żadne fakty się nie zgadzają, nie ma samobójcy, co idzie do kiosku po paczkę tabletek przeciwbólowych za 5 zł, a następnie idzie potem do szkoły i się tym chwali,. Ludzie poklęjcie fakty, dzieciak zrobił coś dla draki, a wy robicie z tego szum, niestety taki wiek dorastania. Czy jak któryś przyniesie "świerszczyka" albo piwo do szkoły, to też o tym napiszecie?

  44 44
 • ~hanys z Rybnika 2017-02-17 19:51:24

  Boże jakich czasów my dożyli dziewczynka ze 6 klasy chce popełnić samobójstwo a całą winę rodzice zwalają na szkołę . Za moich czasów jak bym cos takiego zrobił to najpierw dostałbym od nauczyciela w szkole a potem na poprawkę w domu od rodziców.

  93 12
 • ~RomekATMO 2017-02-17 20:27:41

  Jestem w szoku, co to za rodzice przez media wypowiadają się o sprawach naszej szkoły. Nie wiecie, że krzywdzicie dziecko i rodzinę!? Chyba nie bywacie w szkole i nie wiecie co się w niej dzieje. Przecież w szkole cały czas są jakieś pogadanki i spotkania dla rodziców, nauczycieli i naszych dzieci, kto chodzi ten wie... A pani dyrektor super, po raz kolejny pokazała, że jest profesjonalistką... Cieszę się że moje córki są pod taką opieką :)

  PS. Panie redaktorze kto panu zatwierdził ten artykuł!?

  68 29
 • ~Dorota Gust 2017-02-17 20:35:27

  A rodziców to ta dziewczyna ma?? Może jednak oni powinni zadbać o dobro swojego dziecka??? Ktoś wysłał kogoś do rodziny, żeby sprawdzić co się w niej dzieje? Bo dziecko nie podejmuje prób samobójczych z powodu niepowodzeń szkolnych. Ale oczywiście najlepiej wylewać pomyje na nauczycieli i dyrekcję, bo to zapewne oni zakupili i dali do zażycie tej uczennicy Apap. :)

  63 7
 • ~ 2017-02-17 20:42:54

  RomekATMO
  czy ja źle na pisałem (2017-02-17 18:23:15) o szkole.

  2 5
 • ~7dyzio1 2017-02-17 20:47:26

  Do RomekATMO Co to za rodzice piszesz !! Ja Ci powiem teraz rodzice chcą żeby szkoła wychowała za nich dziecko , bo w tych czasach rodzice nie maj ą czasu dla swoich dzieci . Najlepiej dać do szkoły dziecko od samego rana do samego wieczora żeby rodzice mieli święty spokój a potem wszystko a potem jak się coś stanie jest winna szkoła !

  57 5
 • ~tomekrybnik01 2017-02-17 20:49:34

  Moje dzieci uczą się w tej szkole i cieszę się z tego faktu. Dziwi mnie jednak zachowanie niektórych rodziców, hejtują, próbują być rozjemcami nie będąc nigdy w podobnej sytuacji. Szczytem jednak jest udostępnianie tego artykułu na FB. "ktoś ma większy problem niż ja - hura"
  Przyjdzie kryska na Matyska. Zaczniesz przejmować się swoimi problemami i żeby cię nie przerosły.

  52 16
 • ~7dyzio1 2017-02-17 20:51:41

  Do RomekATMO Co to za rodzice piszesz !! Ja Ci powiem teraz rodzice chcą żeby szkoła wychowała za nich dziecko , bo w tych czasach rodzice nie maj ą czasu dla swoich dzieci . Najlepiej dać do szkoły dziecko od samego rana do samego wieczora żeby rodzice mieli święty spokój a potem jak się coś stanie najlepiej zwalić całą winne na szkołę !

  26 5
 • ~ 2017-02-17 21:07:09

  Mnie Roman Kluska sprzedał 1 komputer z instrukcją obsługi (Optimus )
  Dobranoc :)

  2 9
 • ~Andrzej Talar 2017-02-17 23:06:21

  No ja bym się nie zdziwił gdyby to była prawda i szkoła zlekceważyła problem dziecka.Ta szkoła to porażka: układy, układziki i nic się nie zmienia od lat. Nawet w zeszłym roku gdy dziecko znajomych stało się ofiarą nękania innego dziecka z klasy i jego mamusi to wychowawca nie zrobił nic i o mało nie doprowadził nękanego dziecka na skraj samobójstwa. Dziecko przychodziło codziennie z płaczem ze szkoły, że jego kolega wymyśla kłamstwa na jego temat, że bije nauczycieli, kradnie, niszczy itp.bzdurne oskarżenia. Znajomi chodzili wielokrotnie do wychowawczyni , która nie zamierzała tego nękania zakończyć, a tylko zamieść sprawę pod dywan posuwając się nawet do kłamstw i szantażu.Nie zrobiła nic chociaż wiedziała, że to wszystko co mówi tamto dziecko to kłamstwa i wysyłała malucha znajomych do pedagoga szkolnego - cioci nękającego, gdzie dziecko dalej musiało się tłumaczyć z niczego.
  Nękane dziecko nie chciało chodzić do szkoły gdzie było gnębione i mówiło, że woli umrzeć niż znowu tam iść.I dopiero zgłoszenie sprawy do dyrekcji( tu duży plus) i zajęcie się sprawą przez psychologa spoza szkoły pozwoliło ukrócić cierpienie niewinnego dziecka, które zostało oczyszczone ze wszystkich oskarżeń. I tu niestety kolejny minus dla szkoły: kat niewinnego dziecka nie poniósł żadnych konsekwencji tego nękania, a w nagrodę od wychowawcy dostał jeszcze najwyższą ocenę z zachowania na koniec roku. No cóż, układy, znajomości innego tłumaczenia nie ma.
  Dlatego nie zdziwiłbym się gdyby tu dziecko również nie dostało pomocy gdy jej potrzebowało .

 • ~Anna Nowak 2017-02-18 09:10:01

  "Dziecko nie podejmuje prób samobójczych z powodu niepowodzeń szkolnych." "Bzdury niesprawdzone wyssane z palca?" "Rodzice nieodpowiedzialni, bo mieli w domu Apap???" Czy ktoś w ogóle przeczytał ten artykuł, czy tylko tytuł, nazwę dzielnicy i szkoły? Oczywiście, że dzieci popełniają samobójstwa z każdego możliwego powodu, który uznają za krzywdzący dla siebie. Mogą to być niepowodzenia w szkole, w domu, brak akceptacji równieśników czy depresja (tak, dzieci też na nią chorują). Redakcja sprawdziła nie dość, że u źródła, to jeszcze na policji. Gdzie mają jeszcze sprawdzać?? w domu? U rodziców?? To w końcu mają im zakłócać spokój i sprawdzać wiarygodność i powody, czy nie zakłócać, bo nie wolno nagłaśniać? Skoro w szkole wystąpiły już dwa takie przypadki i nic się nie zmieniło, to jak najbardziej trzeba sytuację nagłośnić i zgłosić gdzie się da. Niestety, czasem bywa tak, że dopiero reakcja mediów powoduje jakiekolwiek zmiany i chęć pomocy. A to dziecko, mówiąc o zażyciu środków kolegom i koleżankom, nie szukało atencji, tylko pomocy. I całe szczęście, że na czas ją znalazło.

  85 22
 • ~ 2017-02-18 10:32:43

  Mnie to nie dziwi, że dyrekcja milczy i nie chce rozmawiać z mediami. Niedawno mieliśmy w szkole pożar instalacji elektrycznej. Wypaliło większą część instalacji. Smród spalonych kabli i otuliny był tak duży, że po wejściu do szkoły kręciło się w głowie. Moja żona interweniowała u pani dyrektor, która powiedziała że nic nie czuje. Wszyscy wiedzieli, ale wiadomo siedzieli cicho, bo dyrekcja... nasze dzieci nie chodziły do szkoły przez tydzień. Wtedy także wszystko rozeszły się po kościach. Wstyd!

  77 19
 • ~mixmax 2017-02-18 11:23:39

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  3 4
 • ~tomekrybnik01 2017-02-18 11:35:52

  ~anthony_h nie rozumiem twojego wywodu. To prawda, wykopciła sie instalacja. Co to ma wspólnego ze sprawą? Pani Dyrektor nie budowała tej szkoły, nawet jak były remonty kapitalne (bo to budynek z lat 70/80) to UM zajmuje się przetargami i wyborem wykonawców. Prawda, dzieci nie chodziły przez tydzień do szkoły - widocznie było zagrożenie dla zdrowia dzieci.
  O co chodzi w twojej wypowiedzi? Co Pani Dyrektor miała zrobić? Więcej wolnego? Czy mniej?
  Część rodziców ma tak rozplanowany dzień, że dla dziecka to czas na wyprowadzenie/wysłanie do szkoły i przyprowadzenie, bądź przyjęcie dziecka jak najpóźniej się da.
  Dziecko, niejednokrotnie to taki dodatek do naszego zagonionego życia. Z czasem są problemy takie, ze nie znamy własnych dzieci, ale na szczęście szybko znajdziemy winnego i sumienie spokojne.

  19 25
 • ~Kowal07 2017-02-18 13:34:26

  A ja jestem zbulwersowanya tą matka, która wypisuje brednie do redakcji, że szkoła i dyrekcja winna. Przypominają mi sie czasy stalinowskie"dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf"
  Osobiście jako rodzic dwójki dzici, które uczęszczaja do tej szkoły jestem bardzo zadowolony z dyrekcji i nauczycieli, są pogawędki i inforamcje na spotkaniach rodziców z nauczycielami.
  Dziewczyna ma problem i trza jej pomóc ale pomoc ta musi przyjść w pierwszej kolejności o rodziców. Nie wymagajmy, że szkoła ma wychowywać dzieci a od czego są rodzice?
  Życze wszystkim trochę luzu.

  33 25
 • ~efin87 2017-02-18 15:22:46

  romekATMO W tej szkole nie są prowadzone z dzieciami żadne rozmowy wiem bo córki chodzą tam do szkoły ale prelekcje dla rodziców to tak a tu chodzi o rozmowa z dzieckiem bo nie każda rodzina rozmawia z dzieckiem są lekce wychowawcze i powinni z dzieciami rozmawiać na temat ; samobojst jakie sa konsekwencje gdzie się maja zgłosić jak maja jakiś problem ,na temat narkotyków jak się maja zachować na drodze gdy spotkają porywacza niestety z przykrością to piszę ale tam takich rozmów nie ma !!!

  70 13
 • ~Orlik 2017-02-18 18:03:59

  Tłumaczą się winni. Coś musi mieć na sumieniu belferstwo z tej szkoły skoro zamiast cicho siedzieć i zwracać na siebie jak najmniej uwagi to się zawzięcie broni i wybiela w komentarzach. Belfrom zawsze wydaje się że reszta społeczeństwa to tępaki, i że nikt się nie domyśli, kto tak naprawdę pisze te komentarze.

  70 24
 • ~Sebastian Jurkiewicz 2017-02-18 21:26:04

  Jeśli to co jast napisane w powyższym tekście to prawda to szkoła ma obowiązek milczeć na ten temat. Trzeba być wybitnie tępym, żeby nie rozumieć, że takie milczenie jest w tej sprawie w interesie tego dziecka oraz jego rodziców. Rybnik.com.pl natomiast jest zbulwersowany, że szkoła milczy w tej sprawie? Brak słów, jaki poziom prezentuje ten portal.

  34 54
 • ~Ja_2 2017-02-20 09:08:08

  Powoli, wiadro zimnej wody na rozpalone głowy. Szkoła ma swoje obowiązki i z nich tak samo musi się wywiązywać. To nie jest wcale tak, że za nic nie odpowiada. Postępowanie wyjaśniające, które na pewno zostało wszczęte musi wykazać, czy były wcześniejsze sygnały w tej i innych sprawach oraz jak zostały załatwione. Postępowanie to pokaże, czy w tej szkole pracują odpowiedzialne osoby w postaci przede wszystkim wychowawcy, pedagoga szkolnego oraz dyrektora szkoły. Oby nie okazało się, że siedzą tylko na ciepłych posadkach przez lata, czego nie życzę nikomu kto ma dziecko w tej szkole. Takie same postępowania powinny z automatu zostać wdrożone we wszystkich placówkach szkolnych w Rybniku.

  Egon z Rybnika

  39 10
 • ~Michał Dzwonek 2017-02-20 15:54:36

  Zajdzie w ciążę - winna szkoła. Pali fajki - winna szkoła. Wpadnie pod samochód - winna szkoła. Przeklina - winna szkoła. Czy rodzice są od czegoś? Na kim spoczywa obowiązek wychowania dziecka? Rodzice ... śmiechu warte.

  19 23
 • ~hanys123 2017-02-20 18:48:25

  Szanowny panie redaktorze.
  Żal przyznać,ale do całej sprawy zabrał się pan od d..y strony.
  1. Rodzice lub prawni opiekunowie są osobami które mogły panu udzielić informacji na temat próby samobójczej dziecka. Wyjaśniliby czy powody tego desperackiego kroku są z winy szkoły czy gdzie indziej.
  Podam kilka przykładów :molestowanie przez osoby dorosłe , gwałt, przemoc fizyczna i psychiczna, zbyt wysokie wymagania ocenowe.
  2.Nie sprawdził pan również po opinii rodziców ,czy problem został przekazany do MOPS - u,prokuratury, policji, sądu.Najłatwiej było oskarżyć szkołę.
  3.Szanowny donosiciel mailowy powinien przedstawić się z imienia i nazwiska gdyż problem jest bardzo poważny(dotyczy życia człowieka).
  4.Najnormalniejszą rzeczą jest że pani dyrektor nie polemizowała z panem gdyż nie jest uprawniona do udzielania takich informacji.

  10 9
 • ~Andrzej Talar 2017-02-25 21:33:22

  czy już coś wiadomo czy to biedne dziecko dostało jakąkolwiek pomoc? jak się czuje mała?

  5 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1588