Dziesiąta wygrana i 10. miejsce MKKS-u Rybnik

2022-03-17, Autor:

W spotkaniu 28. kolejki II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik pokonali przed własną publicznością Oknoplast Koronę Kraków 91:70. Było to dziesiąte zwycięstwo rybniczan, którzy zajmują 10. miejsce w tabeli.

Mecz MKKS-u z Koroną był bardzo intensywny. Gra toczyła się w bardzo tempie z dużą liczbą rzutów za 3 punkty. Pierwszą kwartę rybniczanie wygrali 24:23. W tym czasie na parkiecie pojawili się wszyscy gracze MKKS-u. Siła zespołu dała efekt w drugiej kwarcie, kiedy to zmęczeni liderzy Oknoplastu zaczęli opadać z sił, a nasza drużyna zyskiwała przewagę. Gospodarze wygrali drugą kwartę 24:13 i schodzili do szatni prowadząc 48:36.

W trzeciej kwarcie goście rzucili na szalę wszystkie siły. Udało im się nawet zmniejszyć dystans do 8 oczek. Wszystko dzięki rewelacyjnej serii rzutów za 3 punkty. Gracze MKKS-u wytrzymali jednak ciśnienie i odpowiedzieli na grę rywali. Po trzech kwartach wynik brzmiał 72:62.

Ostatnia część meczu to dobra gra rybniczan, którzy wygrali 19:8 i cały mecz 91:70.

W tym spotkaniu pierwsze triple-double w sezonie zanotował Kacper Wydra, notując 13 punktów, 10 zbiórek i 13 asyst.

Sto procent skuteczności z gry zaliczył Adam Anduła, trafiając 8/8 i zaliczając łącznie 20 punktów.

Piotr Kawczyński zaliczył 16 punktów, w tym 3/6 za 3 punkty, realizując przy tym zadania defensywne.

Kolejne double-double w sezonie zaliczył Jan Czorny, notując 11 punktów i 10 zbiórek.

Dobre spotkanie rozegrali Szymon Kukuczka – 9 zbiórek, 4 asysty i 6 punktów, a także Igor Lewandowski – 14 punktów i 5 asyst.

Nieoceniona dla losów spotkania była praca, którą wykonał w obronie wracający po urazie Tomasz Tomanek, w znaczącym stopniu wyłączając z gry jednego z liderów Krakowa.

Warte odnotowania są pierwsze punkty z gry zdobyte w II lidze przez Sebastiana Kołowrota.

W najbliższą sobotę MKKS zmierzy się na wyjeździe z Basket Hills Bielsko-Biała. W ostatnim spotkaniu tego sezonu rybniczanie podejmą w hali „Ekonomika” MKS II Dąbrowa Górnicza. Mecz odbędzie się 2 marca o godzinie 18:00.

MKKS Rybnik – Oknoplast Korona Kraków 91:70 (24:23, 24:13, 24:26, 19:8)

MKKS Rybnik: Kołowrot Sebastian 2, Kosiorowski Marcin 6, Kawczyński Piotr 16, Anduła Adam 20, Wydra Kacper 13, Tomanek Tomasz 1, Koczy Rafał 2, Ośliźlok Franciszek 0, Czorny Jan 11, Kukuczka Szymon 6, Lewandowski Igor 14, Ścieszka Adrian 0

28. kolejka II ligi: MKS II Dąbrowa Górnicza - Basket Hills Bielsko-Biała 66 : 78 KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków - GTK Sordrew AZS II Gliwice 113 : 52 TS Wisła Kraków - MUKS 1811 Tarnów 100 : 56 AZS Częstochowa - Niedźwiadki Chemart Przemyśl 51 : 95 AK Iskra Częstochowa - KKS Ragor Tarnowskie Góry 66 : 87 Miejski Czeladzki Klub Sportowy - KK UR Bozza Kraków 83 : 97 MKKS Rybnik - Oknoplast Korona Kraków 91 : 70 AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - BS Polonia Bytom 101 : 82