zamknij

Wiadomości

Dziecko LGBT na bilbordzie w Rybniku: „kochajcie mnie mamo i tato”

2021-04-08, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Dyskusja światopoglądowa przeniosła się na ulice – dosłownie. Przy ulicy Żorskiej pojawił bilbord z hasłem „Kochajcie mnie mamo i tato”. Jest też rysunkowy chłopak z odciskiem dłoni na policzku i torbą w kolorach tęczy. To odpowiedź stowarzyszeń walczących o prawa LGBT+ na plakaty antyaborcyjne i antyrozwodowe.

Reklama

W połowie marca pisaliśmy o plakatach i bilbordach, które zalały Rybnik. Niosły ze sobą treści antyaborcyjne (serca z dzieckiem w środku) i antyrozwodowe (kochajcie się mamo i tato). Gdzieniegdzie natrafimy na hasło zachęcające od naprotechnologii. Znajdziemy też duże plakaty z nóżkami 11-tygodniowego płodu z podpisem „Mam 11 tygodni”.

Za tak potężną akcją stały dwie organizacje - Fundacja Nasze Dzieci - Edukacja, Zdrowie, Wiara z Kornic pod Raciborzem oraz Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar. Próbowaliśmy się dowiedzieć, jaki cel miały w tym cel, a także jak duże środki finansowe zostały przeznaczone >>Bilbordy z sercem i napisem "Kochajcie się mamo i tato" zalały Rybnik<<

Nie wszystkim spodobały się treści, na które jeszcze możemy się gdzieniegdzie natknąć. Kontrę wyprowadziły organizacje walczące o prawa osób LGBT+ - Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza i Grupa Stonewall. Na ulicach miast (w tym w Rybniku) pojawiły się nowe plakaty z hasłem „Kochajcie mnie mamo i tato”. Jest też rysunkowy chłopak z odciskiem dłoni na policzku (po uderzeniu) i torbą w kolorach tęczy.

- Cały kraj został zalany plakatami z antyaborcyjnym przesłaniem. Kolejna odsłona to hasło udające, że napisało je dziecko: „kochajcie się, mamo i tato”. Naszym zdaniem najważniejsze jest to, żeby w pierwszej kolejności rodzice kochali swoje dziecko. Niestety – coś, co powinno być oczywiste, w przypadku dzieci LGBT+ wcale nie jest normą – czytamy na stronie Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Wg stowarzyszenia:

- 88% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców.

- 75% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoje matki.

- 70% nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze.

Dlatego też organizacje walczące o prawa osób LGBT+ postanowiły wypuścić swoje bilbordy. Poprosiły internautów o pomoc w zbiórce pieniędzy.

- Kochajcie mnie, mamo i tato – chcemy, by takie hasło pojawiło się w jak największej liczbie miejsc w całym kraju. Autorką pomysłu i obrazka na plakaty jest Karolina „Szarosen” Plewińska. Dzięki Waszej pomocy zebraliśmy prawie 600 tysięcy złotych! Za tę sumę uda nam się oplakatować ponad 100 miast w całej Polsce! To jednak nie koniec zbiórki. Powyższe statystyki mówią jasno: osoby LGBT+ w Polsce potrzebują wsparcia. Pomoc psychologiczna i psychiatryczna, zmniejszające poczucie dysforii bindery i zabiegi kosmetyczne dla osób transpłciowych – to wszystko kosztuje. Dlatego wszystkie środki zebrane po 26 marca przekażemy na niezbędną pomoc bezpośrednią – dowiadujemy się.

Jak widać, przekaz trafił też do Rybnika. Czy widzieliście więcej tego typu plakatów w naszym mieście?

Oceń publikację: + 1 + 95 - 1 - 121

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (36):
 • ~Lateks 2021-04-08 18:38:56

  tia najpierw zarzucali że ktoś wydał swoje pieniądze na akcję fundacji która wywiesiła plakaty, a teraz sami wieszają swoje...
  hipokryzja poziom 500...

 • ~MArudzia 2021-04-08 18:49:30

  Zwolennicy LGBT... chcą byśmy byli tolerancyjni, chcą nas uczyć tolerancji, a nie tolerują, nas - hetero,
  To jak to, tolerancja działa tylko w jedną stronę ???
  Pozdrawiam

 • ~Olaf100 2021-04-08 19:36:58

  Bardzo dobrze, koniec z używaniem LGBT do polityki , jak się jedno, drugie dziecko zabije to wtedy będą się dopiero za głowę chwytać
  Ludzie LGBT byli są i beda a ta akcja jest o tym ze się różnych wyklucza i cierpią

 • ~Kwinto 2021-04-08 19:49:38

  ~MArudzia nas czyli kogo?
  Ja nie mam problemu z ludźmi o innej orientacji, nikt z nich nie próbuje mnie uczyć tolerancji, nikt mi nic nie narzuca, oni żyją własnym życiem, ja swoim. Ogólnie ci ludzie żyją wśród nas od zawsze, i gdyby PIS nie tworzyło sztucznego zagrożenia z ich strony, nie byłoby tego tematu.

 • ~RybnickiRekin 2021-04-08 20:15:11

  Bardzo dobrze. Jeden baner i porusza prawdziwe problemy ludzi którzy istnieją (wbrew temu co twierdzi rząd). Porównywanie tego do tego chłamu które zafundowały nam pseudo fundacje powiązane z rządem...

 • ~rzepka89 2021-04-08 20:20:59

  Ja jestem zwolennikiem piętnowania wszelkiego rodzaju przemocy i dyskryminacji wobec kogokolwiek (homo czy hetero) natomiast stowarzyszenie dosyć zręcznie posługuje się procentami, a mianowicie:

  "Wg stowarzyszenia:

  - 88% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców.

  - 75% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoje matki. "

  Słowo klucz "wyoutowanych" .
  Natomiast nikt ze stowarzyszenia nie informuje nas jaki % nastolatków spotyka się z akceptacją odmiennej orientacji przez rodziców.
  Przecież to może być marginalny problem (wyrzucenie z domu, zerwanie kontaktów, itp.), ale o tym wygodniej nie wspominać.
  Ja nie znam nikogo w swoim otoczeniu, kto "wyautowałby" kogoś z rodziny czy towarzystwa ze względu na orientację seksualną.

  84 32
 • ~Franek7 2021-04-08 20:29:54

  Osoby LGBT, tak dzieci jak i dorośli są w tym kraju traktowane jak Żydzi w III Rzeszy. Pokazała to ostatnio swoim chamskim wpisem pani Krysia Pawłowicz ( przepraszam ale aż mnie dźwiga kiedy wypowiadam to nazwisko). Kwintesencja PiSowosci.

 • ~Franek7 2021-04-08 20:34:23

  ~Kwinto 2021-04-08 19:49:38
  ~MArudzia nas czyli kogo?

  Kwinto, nas czyli większość obywateli reprezentowanych przez tą większość w Sejmie za pośrednictwem posłów PiS.

  Pawłowicz skrytykowała szkołę za to, że ta zobowiązała nauczycieli do zwracania się do transpłciowej uczennicy imieniem żeńskim. Przy tym podała dane, dzięki którym można łatwo zidentyfikować dziecko. Co może grozić Pawłowicz? Zdaniem eksperta, teoretycznie nawet kilka lat więzienia.

  "Dyrektorka Szkoły Samorządowej (tu Pawłowicz podała dane szkoły - red.) doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagogiczną uchwały zobowiązującej nauczycieli, aby zwracali się do 10-letniego ucznia, chłopca, per Agnieszka, jak chcieli rodzice. Dane aktów stanu cywilnego zlekceważono" - napisała w sieci Krystyna „

  46 43
 • ~annamaria 2021-04-08 20:34:31

  ~rzepka89 Wyoutowanych, czyli takich, które dokonało coming outu - wyznało otoczeniu o swojej orientacji bądź tożsamości płciowej. Wystarczy trochę pomyśleć, zanim się wrzuci komentarz.

  29 41
 • ~Abisall 2021-04-08 20:38:13

  @~rzepka89 Ale oczywiście rozumiesz że w tym kontekście "wyoutowany" to taki który publicznie ujawnił swoją orientację?
  A co do "ja nie znam nikogo kto ( tu dowolne pojęcie, określenie etc)" to to świadczy jedynie o tym że możesz masz wąskie, homogeniczne grono znajomych a może że nie wiesz wszystkiego o swoich znajomych.
  Ja na przykład nie znam nikogo kto mówiłby po węgiersku - czy to pozwala mi kwestionować istnienie ugrofinistyki?

  37 27
 • ~rzepka89 2021-04-08 21:13:29

  ~annamaria
  wyoutować -[czytaj: wyałtować] rzadko: wyautować;
  1. potocznie: odsunąć kogoś na dalszy plan;
  2. wysłać piłkę poza boisko;
  3. potocznie: ujawnić czyjąś nieheteroseksualną orientację;
  4. wyautować się - potocznie:
  a) odizolować się;
  b) opuścić jakieś miejsce;
  c) wycofać się z czegoś;
  d) ujawnić swoją nieheteroseksualną orientację

  "Wystarczy trochę pomyśleć, zanim się wrzuci komentarz."- polecam to Tobie, powinno się przydać.

  33 28
 • ~rzepka89 2021-04-08 21:24:47

  ~Abisall

  Co sugerujesz pisząc " to świadczy jedynie o tym że możesz masz wąskie, homogeniczne grono znajomych a może że nie wiesz wszystkiego o swoich znajomych."
  Wiesz co znaczy to co napisałem? Najwyraźniej w Twoich kręgach panuje homofobia i uprzedzenia dotyczące orientacji. Ja oraz moi znajomi (rodzina także) nie mamy problemu z odmiennymi orientacjami, poglądami i sposobami funkcjonowania. Z Twojej wypowiedzi jednoznacznie wynika, że próbujesz wmówić jakąś nietolerancję innym. Czy naprawdę wydaje Ci się, że tylko Ty jesteś tak wyjątkowy/a i posiadasz wśród znajomych osoby LGBT+?

  18 12
 • ~zak 2021-04-08 21:35:50

  @Franek - ty naprawdę sądzisz , że 10 latek już jest do końca pewny swojej orientacji i myśli , że jest dziewczynką ? prawo jest prawem i w szkole to jest dalej chłopiec . co by to było gdyby dzieci wymyślały sobie kim są ? to dorośli (szczególnie genderysci i LGBT ) sieją im zamęt w głowach . Ty też znowu siejesz zamęt, tak jak z maseczkami . Ciekawe co by było , gdyby tak chciano postąpić w Dubaju .
  Generalnie wszyscy rodzice kochają swoje dzieci , niezależnie od orientacji , inni to wyjątki .

  67 49
 • ~Abisall 2021-04-08 21:39:11

  @~rzepka89
  "Z Twojej wypowiedzi jednoznacznie wynika, że próbujesz wmówić jakąś nietolerancję innym" - zacytuj gdzie to komukolwiek wmawiam?
  Tak samo proszę o zacytowanie gdzie w mojej wypowiedzi coś takiego sugeruję "Czy naprawdę wydaje Ci się, że tylko Ty jesteś tak wyjątkowy/a i posiadasz wśród znajomych osoby LGBT+"

  I kolejna sprawa - pojęcie wyoutować ma bardzo konkretne znaczenie w kontekście osób LGBT i znaczy to co Ci wyżej napisano, a to że poddajesz to jakiejkolwiek dyskusji ciekawie wygląda w świetle tego co napisałeś o światopoglądzie Twoim i Twojej rodziny
  A i żeby nie być gołosłownym - komentarz do pytania z tego samego SJP z którego zaczerpnąłeś swoją definicję

  https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Coming-out;17805.html

  14 16
 • ~Fidzi 2021-04-08 22:01:25

  Szczytem nietaktu jest nazwanie narysowanej osoby LGBT+ZNP etc. "rysunkowym chłopakiem" !!!!!!!!
  Przecież wg poprawności ideologiczno-politycznej , to ONO może czuć się kobietą lub .... ( tu wstaw sobie co chcesz ) kimś innym ;))
  Oj! Autorze tego tekstu, sam pogubiłeś się i nie wiedziałeś, jak określić tego kogoś, żeby nie urazić osób niebinarnych, transpłciowych lub tych, którzy każdego dnia swą płeć określają jako inną.

  50 12
 • ~Alice54 2021-04-08 22:22:31

  Czekam, aż sama zobaczę takie piękne bilbordy w Częstochowie!
  Super akcja i wspieram ją całym sercem, bo nieważne czy ktoś jest hetero czy homo, każdy powinien mieć takie prawa do życia. Gdyż orientacja seksualna nie jest wyznacznikiem, czy ktoś jest gorszy czy lepszy...

  36 58
 • ~artefaks 2021-04-08 22:26:27

  ,,ty naprawdę sądzisz , że 10 latek już jest do końca pewny swojej orientacji i myśli , że jest dziewczynką ? "
  @Zak. A ty jesteś pewien że Twój rozwój społeczno -emocjonalny jest wystarczający do wydania takiej oceny ?
  Moim zdaniem nie.
  Rozwój osobowości tego dziecka jest na wyższym poziomie od rozwoju pewnego geja który nie ma odwagi by się zadeklarować i przez to jest krypto gejem. Dziecko to jest też mądrzejsze od pani profesor z lokalnej podwarszawskiej uczelenki ( tak mówi o tej uczelni środowisko akademickie w w-wie)

  27 49
 • ~artefaks 2021-04-08 22:47:03

  @Zak. Coś ostatnio mało PISzesz . O wielkim odkryciu kulinarnym samego Towarzysza. Czyżbyś zarzucił tak dobrze zapowiadający się projekt jakim jest sok z buraka ? Pozwolisz by Totalsi szydzili z Ciebie i jeździli jak po starej kobyle ?

  14 38
 • ~tf2 2021-04-08 23:16:01

  Lewactwo wygrało po raz kolejny mistrzostwa w hipokryzji i zakłamaniu. Ileż to można by dzieci za cenę tych reklam z ufoludkiem uratować? Czy Szechter już przeliczył? Kiedy podacie nam te dane na tej stronie?

  46 26
 • ~ 2021-04-09 00:16:19

  Ostatnio patrząc na reklamę zalandoo można było się zrzygać, patrząc jak ładnie wpletli na koniec, dwóch facetów którzy się liżą .

  48 14
 • ~Franek7 2021-04-09 06:45:31

  Tak (nie)działa państwo:

  Reforma sądownictwa miała przyspieszyć rozpatrywanie spraw. Opozycja wielokrotnie alarmowała, że to fikcja i chodzi wyłącznie o wymianę sędziów. Wątpliwości rozwiewa Ministerstwo Sprawiedliwości. Publikuje nowe dane, dotyczące sprawności postępowań i te mówią jedno: prace mocno zwolniły. Materiał magazynu "Polska i Świat".
  Tak w praktyce wygląda coraz wolniejsza praca sądów w Polsce - w Sądzie Rejonowym w Sulęcinie koło Gorzowa Wielkopolskiego w Wydziale Cywilnym od kilku tygodni nikt nie orzeka. Prezesa sądu i szefa wydziału minister delegował do innego sądu, a pozostali dwaj sędziowie są na zwolnieniach lekarskich.
  Tylko samych zaległych spraw jest tu tak dużo, że ich rozstrzygnięcie zajęło by jednemu sędziemu ponad rok, a kolejnych spraw przybywa. To dla ludzi oznacza kolejki, problemy i stres. - To jest tragiczna sytuacja, ponieważ w tej chwili żadna sprawa nie jest rozpoznawana, żadna pilna sprawa nie jest rozpoznana, żaden wniosek o zabezpieczenie, kompletnie nic – zwraca uwagę sędzia Sądu Rejonowego w Sulęcinie Joanna Górczak.

  Pogłębia się degrengolada wymiaru sprawiedliwości"
  O tragicznej sytuacji w Sulęcinie tutejsi sędziowie alarmują od tygodni. Sędzia Bartłomiej Starosta pisał też do ministra. Sędziowie twierdzą, że winę za chaos ponosi minister sprawiedliwości, bo zamiast pozwolić na zatrudnienie kolejnych sędziów, to przy tak małej obsadzie, zdecydował się na delegacje do innej placówki.
  - Nie ma kim pracować. Jest coraz trudniej i coraz gorzej – podkreśla sędzia Sądu Rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim Olimpia Barańska-Małuszek. Sędziowskie stowarzyszenia szacują, że w tej chwili brakuje w Polsce około tysiąca sędziów. Zgodę na uwolnienie etatów mógłby wydać minister sprawiedliwości. - Przy olbrzymim budżecie, miliardach złotych, najdłużej urzędującym ministrze sprawiedliwości, tak naprawdę pogłębia się degrengolada wymiaru sprawiedliwości – dodaje Olimpia Barańska-Małuszek.

  Pan minister Ziobro i jego dwór pokazał tylko, że umie jedynie niszczyć – ocenia Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. A miała być przecież reforma - zapowiadane zmiany miały przyspieszyć rozpoznawanie spraw, miały służyć mieszkańcom.
  Tymczasem minister wymienił prezesów i wiceprezesów wielu sądów. Władza wymieniła prawie cały skład Trybunału Konstytucyjnego i utworzyła nowe izby z nowymi sędziami w Sądzie Najwyższym. Politycy wybrali nową Krajową Radę Sądownictwa, a liczni niepokorni tej władzy sędziowie borykają się z dyscyplinarkami. A podobno w reformie chodziło o czas. – Reformujemy, żeby czas do rozstrzygnięć w sądach był jak najkrótszy – wyjaśniał premier Mateusz Morawiecki.
  - Ministerstwo zajęło się zupełnie innymi rzeczami. Zmianami personalnymi, obsadzaniem stołków, niszczeniem całego systemu wymiaru sprawiedliwości, zamiast wspomagać, budować i polepszać – stwierdza Olimpia Barańska-Małuszek.
  "Szumne zapowiedzi do niczego nie doprowadziły"
  Ministerstwo tłumaczy się pandemią. - Ministerstwo realizuje konsekwentnie reformę sądownictwa, mimo tego bardzo trudnego okresu – mówi rzeczniczka Ministerstwa Sprawiedliwości Agnieszka Borowska. Ministerstwo chwali się, że w jednej dziedzinie - w sądach okręgowych szybciej rozpoznaje się sprawy karne. Ale nie dodaje, że to nie wynik reformy, a tego, że tych spraw do sądów też wpływa mniej.
  - Mimo pandemii, mimo bardzo trudnych warunków, są także sukcesy, które są możliwe dzięki bardzo trudnej pracy i wysiłkowi osób zaangażowanych w bezpieczeństwo wymiaru sprawiedliwości – przekonuje Agnieszka Borowska.
  Ale sądy nie zwolniły tylko przez pandemię. Z danych wynika, że od kiedy ministrem jest Zbigniew Ziobro, zwalniają stale - nie tylko w pandemii, z roku na rok jest wolniej. - Szumne zapowiedzi oczywiście do niczego nie doprowadziły poza zniszczeniem wymiaru sprawiedliwości – podkreśla Krystian Markiewicz.

  14 32
 • ~tf2 2021-04-09 09:13:59

  Franek, działalność sadownictwa w Polsce udowadnia, że jego reforma jest pilna i konieczna. Przykładem jest ochrona bossów mafijnych, uwalnianie przestępczych oligarchów pomioo twardych dowodów ich winy (ostatni przykład z Leszkiem Cz.). W mojej opinii jednak sadownictwo w Polsce jako instytucja głęboko zakorzeniona w PRLowskich tradycjach, jest niereformowalna. Należy to zlikwidować i stworzyć nowe, niezależne struktury, które nie bedą "państwem w państwie", służącym interesom swoim i postkomunistycznym kacykom, lecz służyły obywatelom i pracowały wg zrozumiałych i uczciwych reguł. Dziś wymiar sprawiedliwości ze aprawiedliwoś

  26 9
 • ~spirit-of-the-town 2021-04-09 09:14:07

  Mamo i tato, jestem już dorosły, mam 12 lat, razem z kolegą chcemy zostać parą i kochać się, nasz kolega z Amsterdamu chciałby przyjechać nas odwiedzić ze swym partnerem, to owczarek niemiecki. Mamo myślę, iż mnie zrozumiesz, chociaż mój arabski znajomy mówi, że jako kobieta jesteś nieczysta i możesz nie pojąć nowej mody. Mówi on także, że świetnie dogaduje się ze swym japońskim partnerem, który jest świeżo po rozwodzie z lalką. Mamo, wy jesteście tacy dziwni, chłop z babą, fuj!

  40 23
 • ~tf2 2021-04-09 09:14:55

  -cią nie ma nic wspólnego.

  15 5
 • ~Olaf100 2021-04-09 09:49:27

  Spirit, mosz we gowie wata cukrowo hejeheheh

  10 26
 • ~anettk 2021-04-09 10:29:36

  ...idąc dalej,uważam że powinny być jeszcze bilbordy z...Dziećmi z rodzin DDA (które chcą być kochane przez swoich rodziców bardziej niż wóda) zwierząt nad którymi znęcają się ich właściciele (one też chcą być kochane) bitych żon i mężów (One/Oni też chcą być kochane przez swoich partnerów/ki) itd....Więc czekam tolerancyjnie ,cierpliwie na w/w bilbordy..

  17 4
 • ~Arteks 2021-04-09 10:40:54

  @anettk - odnośnie przemocy w rodzinie w stosunku do kobiet to była jedna akcja billboardowa - niezapomniana z powodu słynnego hasła - "Bo zupa była za słona". Nie pamiętasz?

  11 17
 • ~anettk 2021-04-09 10:57:51

  @Arteks..niestety pamiętam ale jak widzisz piszę,że bilbordy mogły by również przedstawiać bitych mężów (Panów) bo i tacy się zdarzają,a takowych bilbordów jeszcze nigdy nie widziałam..poza tym takie,kampanie nie powinny skupiać się na jednym temacie,bo jak widać przedatawiłam kilka tematów o których powinno się MÓWIĆ..

  16 3
 • ~zak 2021-04-09 11:20:41

  @artefaks - sok z buraka został przejęty przez prawdziwe ruskie buraki, a ten co faktycznie tym rządzi , siedzi sobie na dobrej posadce u Trzaskowskiego i trzepie kasę . Z takim gó++++ nie ma co dyskutować. to poniżej mojej godności . to tak jak wczorajszy Onet popisał się z analizą techniczne telefonu PADa ....tylko się śmiać , albo płakać .

  20 13
 • ~Franek7 2021-04-09 11:41:18

  Tf_2, nie wiedziałem, że miałeś w rękach akta sprawy Czarneckiego....? Napisz co tam dokładnie było?

  PiS rządzi już ponad 6 lat i od początku „reformuje” sądownictwo. Zgłoś pretensje na Nowogrodzką bo ja ci nie pomogę...

  6 17
 • ~tf2 2021-04-09 12:06:27

  Miał je w rękach sędzia, ktory przyznał, że istniej podstawa do wydania wyroku skazującego, ale z uwagi na to ze jest bogaty to sąd potraktował go niesprawiedliwie.

  Tym samym doatarczył mu narzedzia do mataczenia.

  Kowalski byłby już skazany.

  16 4
 • ~hub381 2021-04-09 12:35:26

  Za tymi planszami stoi ORDO YURIS i sekta Łojca Rydzyka, zacofanie RP do średniowiecza . Ale sex kapłanów z dziećmi a nawet siostrami konsekrowanymi dla nich nic nie znaczą. "...a kto nie zgrzeszył..." mówi wszystko a są bohaterami...

  7 20
 • ~hub381 2021-04-09 12:52:05

  Miast szczepień p.COVID-19 to PiS w Rybniku zajmuje si ę reklamami LGBT. W Gliwicach szczepi się 1000 słownie tysiąc osób dziennie, zaś w Rybniku nie całe 100 słownie: sto osób dziennie ????

  Myślę,że już nie długo a ta Ferajna się wnet rozpadnie.

  5 21
 • ~Franek7 2021-04-09 21:24:10

  Tf_2, ten sędzia stwierdził, że nie ma podstaw do stosowania tymczasowego aresztowania bo Leszek Czarnecki nie popełnił żadnego nawet chipotetycznego przestępstwa. To co ty piszesz to bełkot z TVP Info.

  5 10
 • ~artefaks 2021-04-09 22:05:43

  @zak. Sok z buraka jest osobistym odkryciem kulinarnym Tow. z Żoliborza. Mówisz o powiązaniach soku z ruskimi ? Coś tu jest na rzeczy . Jeżeli pinokio wiąże się z osobami którzy noszą koszulki z Putinem , lub szczepią się sputnikiem. To twoja teoria o sowieckich towarzyszach jest całkiem sensowna. Sam najlepiej znasz towarzystwo jedynie słusznej i sprawiedliwej . Więc jak mówisz , to mówisz. I ja Ci wierzę .
  Choć moglibyście przestać udawać i ten wrak wreszcie sprowadzić

  4 9
 • ~artefaks 2021-04-09 22:15:18

  Jakaś nieudana ta miłość do dzieci jedynie słusznej i sprawiedliwej. Albo to bunga bunga z małolatkami. Albo pedofilia sukienkowych. Albo nieodwzajemnione zainteresowanie 10 latką sympatycznej pani krysi z turnusu pierwszego. Więc nie dziwota że dzieci są zmuszone krzyczeć z bilbordów , aby je rodzice chronili przed prawymi i sprawiedliwymi.
  Lepiej byłoby aby na bilbordach promowali to z czego jesteśmy znani na całym świecie. Czyli buraczki i soczek z tego warzywka ze znakiem towarowym Teraz Polska.

  5 9

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za likwidacją Straży Miejskiej w Rybniku?
Oddanych głosów: 1578