zamknij

Wiadomości

Dylematy Polaka przed świętami. Rybniczanka parodiuje znaną piosenkę

2020-12-24, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Jakby nie patrzeć, święta Bożego Narodzenia w Polsce mają swój specyficzny klimat – zwłaszcza teraz w czasie pandemii. Rybniczanka Angelika Nowak postanowiła nagrać specjalną piosenkę, podczas której nie raz może pojawić się na naszych twarzach uśmiech.

Reklama

O Angelice Nowak już swego czasu pisaliśmy. Rybniczanka sparodiowała piosenkę disco polo, wplatając w utwór motyw koronawirusa >>„Kichaj kichaj! Koronawirus”. Rybniczanka parodiuje piosenkę disco polo<<

Tym razem „na warsztat” wzięła hit „All I Want For Christmas Is You” Mariah Carey.

- Z okazji zbliżających się świąt dla zmęczonych przygotowaniami w trakcie trwającej pandemii, aby dodać Wam energii i wprowadzić Was w świąteczny nastrój pozwoliłam sobie napisać kolejną parodię do piosenki. Miłego odsłuchu! - mówi Angelika Nowak.

Rybniczanka przeniosła do utworu problemy, z jakimi może borykać się każdy z nas, dodając przy tym sporo humoru. Posłuchajcie zresztą piosenki i tekstu:

Hmm...
I znów idą święta
Znów dylemat kiedy jeść
Sąsiad widział pierwszą gwiazdę
A ja w okno patrzę się

Ile potraw w końcu jest?
Czy pod stołem sianko też?
Kevin w domu sam
A ja sprzątam tu i tam

Czy rodzina z nami siadzie?
Czy policja nam da koncert?
Czy prezenty kupie w sklepie?
Może zamkną wszystko w necie..

Łuski ryby portfel siano
Czy w te święta będzie biało
Znów dostanę setne kapcie.
.
Jak przekonać moją babcie?

Ustrojona chata dwór
Nie chce słuchać wciąż tych bzdur
Sąsiad renifera maa..
Muszę kupić go no i jaaa !

Uuu święta !
Jedno miejsce wolne jest
Jak się ubrać kto to wie?

Czy pasterka dzisiaj będzie

I czy śniegu nam przybędzie?
Święta święta i po świętach
Każda buzia uśmiechnięta
Chyba ze niegrzeczny byłeś

Rózgi aniołkowi przynieść
Foty zrobić jest już czas
Aby każdy ujrzał nas
Kolęd cały grom
Że aż dudni cały dom

Uuu święta !

Na ostatnią chwilę do sklepu pędzę dziś
Bo godzina dziadków i nikt nie może iść

Paluszki rybne zjadam
Bo karpia się obawiam
No i do spowiedzi trzeba jeszcze iść
Aby od nowa można było kłócić się jak mistrz

Wszystko co chce na te święta
Każdy o mnie niech pamięta
Smsa z życzeniami
Albo śnieg dziś za oknami

Pragnę przeżyć jeszcze raz
Ten magiczny ciepły czas

I prezentów moc..
Abym otwierała je noc!

Uuu całą !

Niech mi dają w święta, uu prezenty..
Niech mi dają w święta, uu prezenty..
Niech mi dają w święta, uu prezenty.

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 36

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~Longina b 2020-12-24
  22:26:54

  13 9

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~ 2020-12-25
  08:35:16

  42 5

  Kto zadaje sobie jeszcze pytanie o Tego, który się narodził? Świat zrobił sporo, aby prawda o Bogu nie wywoływała żadnych emocji albo wywoływała tylko te negatywne. Boże Narodzenie to mnóstwo dobrych emocji. Ponieważ jednak święta zostały odcięte od źródła, dlatego podkręca się nastrój sztucznie na tysiące sposobów: dzwoneczkami, muzyką, choinkami, lampkami, reniferami itd. O Jezusie wspominać nie wolno. Najwyżej w formie bajkowej opowieści zrównanej z legendami o mikołajkach, krasnalach, skrzatach czy duchach. Religijne przesłanie Bożego Narodzenia zostało zneutralizowane konsumpcyjną, sielską otoczką. „Magia tych świąt” – to jedno z najgłupszych wyrażeń, które powtarzamy. Jezus został wymazany ze świątecznej scenerii. To, co nie udało się Herodowi w Betlejem, udało się współczesnej popkulturze i politycznej poprawności. To powinno nas boleć.

 • ~orient 2020-12-25
  16:55:37

  7 9

  @Coronawirus piszesz o politycznej poprawności, a właśnie obecnie mamy w Polsce do czynienia z mariażem kościoła katolickiego i polityki. W innych krajach takie "małżeństwo" doprowadziło to do sekularyzacji społecznej i odwrócenia się ludzi od kościoła, w naszym też do tego dojdzie, a w zasadzie proces powoli trwa. Co do świąt które wszyscy lubimy to jest kilka zwyczajów które popularyzowane przez wierzących tak naprawdę nie mają absolutnie niczego wspólnego z chrześcijaństwem, a nawet są zaprzeczeniem pewnych zasad. Taki przykład to oszukiwanie dzieci, że prezenty przynosi Święty Mikołaj, Dzieciątko albo Gwiazdor. Dlaczego nie uczyć dzieci prawdy, że to rodzice fundują im od serca piękne prezenty? Z kolei sianko, pusty talerz czy wiele przesądów wigilijnych ma pochodzenie pogańskie. A najlepszy numer jest z karpiem bez którego nie może się obejść większość wierzących Polaków. Jedzenie karpia na święta rozpropagował po wojnie wicepremier Hilary Minc - komunista żydowskiego pochodzenia który skojarzył powojenne braki związane z zaopatrzeniem z żydowskim zwyczajem jedzenia łatwego w hodowli karpia. Jedząc karpia na święta ludzie kultywują tradycję PRL.

 • ~ 2020-12-25
  17:40:07

  12 8

  Tymczasem żydokomuna, dążąc do zniszczenia Kościoła i chrześcijaństwa, ekscytuje obecnie snobizm na apostazję. Pod pretekstem świętego oburzenia na postępowanie niektórych przedstawicieli duchowieństwa, mikrocefale jeden przez drugiego, dokonują apostazji. Jeśli się nad tym zastanowić, to trudno wyobrazić sobie coś bardziej głupiego. Taki jeden z drugim apostata, ani nie wierzy w Stwórcę Wszechświata, ani – tym bardziej – w Kościół. Zatem stanowisko Kościoła, w który przecież nie wierzy, powinno go obchodzić tyle, co zeszłoroczny śnieg. Tymczasem jest odwrotnie; apostaci szturmują księży, żeby wydawali im stosowne zaświadczenia. Myślę, że ten snobizm, aczkolwiek przez wielu przedstawicieli duchowieństwa traktowany jest jako poważny „plus ujemny”, może przynieść wiele plusów dodatnich, a przynajmniej jeden, ale o wielkim ciężarze gatunkowym. Oto Kościół, bez żadnego wysiłku ze swojej strony, oczyści się z durniów, z których nie ma żadnego pożytku

 • ~Franek7 2020-12-26
  08:07:53

  5 15

  Kolego Coronawirus uwolnię cię od twoich dylematów. Nie ma żadnego Boga. Boga wymyślił człowiek. Istnienie Jezusa jako postaci historycznej jest mocno wątpliwa. W każdej religii chodzi o to samo. O władze i pieniądze... Władze nad ludźmi za ich pieniądze.

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Historyczność_Jezusa

 • ~Ja_2 2020-12-26
  09:02:59

  12 2

  Franek 7 - lat ( w domyśle i po analizie treści przekazywanych...) Franuś nie przejmuj się, gdy miałem tyle lat co Ty obecnie, też tego nie rozumiałem i miałem wątpliwości. Tak to już jest w życiu, że człowiek z wiekiem nabiera mądrości życiowej. Niektórzy co prawda nawet dopiero na łożu śmierci (vide np. gen. Jaruzelski itd.), no ale zawsze to lepiej późno niż wcale. Można się obrażać na ludzi ( konkretnych księży, instytucję administracyjną...), ale chyba nie na cel życia każdego człowieka... Co do ludzi na których się obrażasz i którzy stoją na przeszkodzie Twojej pseudo wolności, to pamiętaj, że jesteś nieobiektywny, gdyż w ten sam sposób musiałbyś się obrażać na np. swojego szefa jeśli go masz, na nauczyciela, na policjanta, na strażaka, na konduktora, że każe Ci kupić bilet za przejazd. Różnica jest taka, że właśnie Bóg daje Ci wolność wyboru a ludzie już raczej o pewnych sprawach decydują za Ciebie i pomimo swojego krnąbrnego charakterku ich polecenia wykonywałeś i wykonujesz a mścisz się na Bogu, który do niczego Cię nie zmusza. I w tym jesteś żałosny. Jak to mówili starzy mądrzy ludzie _ przyjdzie koza do woza :) Świętujesz?? Ciekawe co :) Jak dla mnie, dla takich jak Ty nie powinno być wolnego od pracy w te dni obłudniku :) :) :) Wesołych Świąt Bożego Narodzenia ! :)

 • ~Franek7 2020-12-26
  10:15:13

  3 13

  Ja_2 nie wiem co bierzesz albo pijesz ( drugi dzień świąt skłania mnie do tego drugiego) ale zmniejsz dawkę albo odstaw całkiem bo ci szkodzi na rozum.

 • ~Ja_2 2020-12-26
  11:10:21

  11 1

  Franuś, no powiedz jak można rozmawiać logicznie i merytorycznie z 7 latkiem, który nie potrafi używać jeszcze argumentów, lub ich po prostu nie posiada a zamiast tego stosuje taktykę, że najlepszą obroną jest atak ??? Dziecko drogie, tak przy okazji to uświadomię Cię, iż na życie Jezusa jest wiele argumentów naukowych, których zapewne Twoje lewackie źródła nie podają :) :) :) Światła Ducha Świętego :) Tak przy okazji, pusto i smutno Takim jak Ty w te Święta chyba...?

 • ~Arteks 2020-12-26
  12:10:34

  6 4

  @Franek7 - a na kogo się powołujesz w tych wątpliwościach? Na eseistę Kosidowskiego? Hehehe Bo na pewno nie na źródła rzymskie które odnotowały jego istnienie, a także ruchu jaki powołał. @Coronowirus - niech każdy świętuje tak jak chce byle z rozsądkiem. Najbardziej gorszący są pijani kierowcy. Nie dość, że się nawalą jak patole i zepsują święta sobie i swoim bliskim to jeszcze powodują wypadki i zamieniają święta na tragedie.

 • ~Franek7 2020-12-26
  14:00:39

  3 10

  W zasadzie jedynymi źródłami historycznymi istnienia Jezusa jako postaci historycznej są trzy ewangelie synoptyczne oraz ewangelia Jana. Podają one fakty historyczne z życia Jezusa, jednak z punktu widzenia współczesnej metody historycznej nie są dziełami historycznymi, lecz katechezą pierwotnego Kościoła.
  Czyli istnienie Jezusa potwierdza tylko kościół i jego źródła.... A wy wszyscy daliście się nabrać. Zresztą jak można w XXI wieku wierzyć, że 2020 lat temu jakiś człowiek umarł i został wskrzeszony to ja nie wiem ;)

  No cóż każdy może wierzyć w co chce. Jedni wierzą w istnienie różowego krolika a drudzy w Jezusa. Gdybym jednak rozpowiadał że wierze w istnienie różowego krolika to by mnie na Gliwicką zawieźli.

 • ~Ja_2 2020-12-26
  23:08:54

  4 0

  Franek
  Liczyć nie umiesz, rozumiem, gdyż w tym wieku ( 1 lub 2 klasa podstawówki), popkultura jeszcze na takich liczbach działań nie podejmuje i ok. Co do umiejętności korzystania z wyszukiwarek, wersja dla laików), nawet nie podejrzewałem, że znajdziesz więcej niż podałeś. Dajmy sobie trochę czasu i masz możliwość się zrehabilitować :) Ok?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy udzieliłbyś absolutorium prezydentowi Piotrowi Kuczerze?
Oddanych głosów: 378