zamknij

Wiadomości

Dybała tym razem w roli obrońcy konstytucji

2010-08-21, Autor: ww
Na ostatniej sesji rady miasta Tadeusz Dybała i członkowie Stowarzyszenia Obrony Praw Lokatorów znów urządzili happening. Tym razem sprzeciwiali się łamaniu przez władze miasta prawa dostępu do informacji oraz praw osób niepełnosprawnych.

Reklama

Przypomnijmy, to nie pierwsza tego typu akcja zainicjowana przez Tadeusza Dybałę. W marcu wraz z innymi członkami Stowarzyszenia Obrony Praw Lokatorów protestował na sali obrad rady miasta przeciwko stanowionemu w mieście prawu. Wówczas demonstrujących z sali wyprowadzali sami komendanci policji i straży miejskiej.


> Dybałę wyprowadzali sami komendanci

Na czwartkowej sesji rady miasta, Dybała i towarzysze zjawili się ponownie. Tym razem pikietowali na rzecz respektowania w mieście prawa dostępu do informacji oraz praw niepełnopsrawnych.


Protestującym chodziło o uczestnictwo mieszkańców w sesjach rady miasta. Zgodnie z obowiązującymi w magistracie zasadami, zainteresowani obradami rady miasta mogą śledzić ich przebieg na balkonie sali (utrudniona widoczność) lub na monitorze w sali 264. Zdaniem Tadeusza Dybały, te rozwiązania nie są komfortowe i dyskryminują osoby niepełnosprawne. Powołuje się przy tym na artykuł 69. Konstytucji RP, ustawę o samorządzie gminnym oraz ustawie o dostępie do informacji publicznej. - Miasto Rybnik nie stwarza obywatelom odpowiednich warunków do śledzenia obrad rady miasta. Na stronie internetowej miasta na próżno szukać informacji jak głosowali konkretni radni, a z balkonu i na sali 264 nie widać który radny jak głosował. Jako obywatele mamy prawo to wiedzieć, aby w wyborach świadomie oddać głos – argumentuje Dybała.


Za taki stan rzeczy protestujący obwiniają prezydenta – Adama Fudalego. Na sali już po raz drugi pojawili się w koszulkach z napisami drwiącymi z prezydenta. Tym razem na ich trykotach pojawiły się napisy: F – feudał, U – udający, D – demokratę, A – akceptujący, L – liberalizm, I – iluzoryczny.


Przed rozpoczęciem sesji strażnicy miejscy prosili pikietujących o opuszczenie sali. Funkcjonariusze nie zdecydowali się jednak użyć siły i demonstranci ostatecznie pozostali. Przedstawicielka stowarzyszenia - Małgorzata Krzemińska próbowała też wręczyć prezydentowi zaproszenie na spotkanie stowarzyszenia z mieszkańcami, ale Adam Fudali udawał, że jej nie widzi i nie przerwał rozmowy ze swoją zastępczynią – Ewą Ryszką.

 

Przewodniczący Rady Miasta Rybnika Stanisław Jaszczuk uważa, że Tadeusz Dybała niepotrzebnie rozdmuchuje sprawę i eskaluje konflikt. - Ustalone zasady uczestnictwa mieszkańców w sesjach wynikają z tego, że zazwyczaj w sali obrad po prostu brakuje miejsca dla obserwatorów. Nie da się pomieścić wszystkich chętnych, dlatego nie należy w tej materii czynić wyjątków. Z drugiej zaś strony, jeśli Tadeusz Dybała zwróciłby się do mnie wcześniej z tą sprawą na zasadzie normalnej rozmowy, to nie wykluczam, że w pewnych sytuacjach i dla niego znalazłoby się miejsce na sali obrad - powiedział nam przewodniczący Jaszczuk.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (97):
 • ~ 2010-08-21 01:36:11

  Parcie na szkło to on ma :D

  0 0
 • ~werkk 2010-08-21 07:07:07

  Wniosek z tego jest taki ze wcześniej komendanci wyprowadzali T. Dybałe nie zgodnie z obowiązującym prawem używając siły a to jest podstawa skierowania sprawy do sadu o nieuzasadnione użycie siły. Faktem jest ze UM w Rybniku ma wiele do życzenia jeśli chodzi o osoby niepełnosprawne. Co do sali obrad RM panie Prezydencie przez 12 lat wydano pieniądze na głupoty ponadto Prezydent dysponuje pulom pieniędzy możne je wydać nie konsultując tego z RM ( skorzystały z tego Chwałowice Wojaczek budowa chodnika 80 000) dlatego należało projektując budynek Straży Miejskiej zaprojektować w nim salę obrad z prawdziwego zdarzenia teraz będzie drożnej przystosować sale tak aby obserwatorzy mieli komfort oglądania obrad. No ale jest to nie nieuniknione taka sale przygotować no ale to już problem następnego Prezydenta. Co do tego jak głosowali Radni nic nie znalazłem zlikwidowali bo kiedyś można było zobaczyć jak który głosował pod protokółem z obrad. Jest to przykre ze panowie Radni boja się pokazać jak glosują wiec my wyborcy nie będziemy się bać i Was nie wybierzemy. Jóź kilkakrotnie pisałem ze obrady powinie być na żywo pokazywane w internecie ale skoro nie pisze się jak dany Radny głosował to co mówić o przekazie na żywo widocznie maja dożo na sumieniu Rybniccy Radni skoro boja eis pokazać jak obradują dlatego uważam że żaden ale to żaden nie powinien kolejny raz nas reprezentować pomyślcie o tym przy urnie i nie nabijajcie im kasy dietami bo tylko po to są radnymi dla swoich zysków.

  0 0
 • ~ 2010-08-21 07:50:04

  Witam Rybniczan mam pytanie czy na stronie internetowej UM Rybnik można zobaczyć jak głosują radni np. kto jest za podwyżką kto przeciw, jeśli niema to pytam dlaczego nie chcą upublicznić jak głosują???????????? Bo wkurza mnie że przed wyborami słodzą a po wyborach głosując działają na niekorzyść swoich wyborców.

  0 0
 • ~ 2010-08-21 07:54:17

  jakby byl facetem z jajami wzialby z soba bron maszynowa czy bombe, rozpierdzielil ten chlew nierobow i bylby spokoj

  0 0
 • ~wojtek144 2010-08-21 08:51:50

  werkk jak zwyke piszesz głupoty.

  0 0
 • ~ 2010-08-21 08:54:01

  ~Orinoko za podwyzka zawsze jest bsr i pis

  0 0
 • ~werkk 2010-08-21 10:18:46

  wojtek144 to napisz mądrze poczytam z przyjemnością kiedyś można było przeczytać jak glosują Rybniccy Rajcy teraz nie umie tego znaleźć jeśli jest inaczej podaj stronę. każdy ma prawo w obserwowaniu bezpośrednio obrad RM obowiązkiem przewodniczącego RM jest stworzyć takie warunki nie można tłumaczyć tego mozliwosciami lokalowymi skoro nie zadbano o takie lokum gdzie było by miejsce dla obserwatorów dla niepelnosprawnych tez (raczej nie balkon) to należny wynająć taka sale gdzie to było by możliwe. To nie jest mój wymysł. O tym mówi regulamin statutu gminy w zakresie dostępu do informacji publicznej.

  0 0
 • ~lupa2010 2010-08-21 10:37:32

  ~werkk no weź się chłopie jeszcze rozpłacz: "kiedyś można było przeczytać jak glosują Rybniccy Rajcy teraz nie umie tego znaleźć" - poszukaj dobrze, zamiast się żalić: http://bip.um.rybnik.eu/Default.aspx?Page=14 . Rozumiem, że Dybała startuje w wyborach? Bo ostatnio wszędzie go pełno - strach lodówkę otworzyc! A, i uwaga do tej pani ze stowarzyszenia (pewnie znajoma werkk'a, bo użala się podobnie): "Przedstawicielka stowarzyszenia próbowała też wręczyć prezydentowi pisemne stanowisko, ale Adam Fudali udawał, że jej nie widzi i nie przerwał rozmowy ze swoją zastępczynią" - pani przedstawicielka gdyby była osobą kulturalną, nie przeszkadzałaby innym w rozmowie, tylko grzecznie poczekała aż skończą. No, ale wtedy byłoby to mało medialne !

  0 0
 • ~krokoss 2010-08-21 10:37:59

  @werkk zajrzyj na BiP :)

  0 0
 • ~charlie 2010-08-21 11:00:51

  Taki rybnicki Palikot w gorszej wersji.

  0 0
 • ~werkk 2010-08-21 11:47:43

  Zastanawiam się czy T.Dybała zdaje sobie sprawę jaka siła głosów wyborców może być jego. Na wybory chodzi max. 50 % czyli drugie tyle nie chodzi bo mają dosyć PiS, PO, SLD, i ugrupowań lokalnych jak BSR zawiedli się wiec nie idą na wybory bo nie maja na kogo glosować. Dlatego jak by pojeździć po dzielnicach pokazach ludziom ze z urzędnikiem można wygrać jakie są korupcje. Przekonać te 50% a pokazując to było by łatwo miał by doże szanse wprowadzić 13 osób do RM a wtedy ma całkowita kontrole nad UM i Prezydentem. Panie Tadeuszu zacznij p. działać pokazywać się w dzielnicach wśród mieszkańców w Radach Dzielnic może pan jak każdy obywatel być na zebraniu a nie wszyscy Radni dzielnic są związani z partiami i tych wyłapywać są znani w dzielnicy proponować im miejsce na liście wyborczej. Zmieniajmy Rybnik na przyjazny dla ludzi mniej zamożnych ale czy to zrobimy zalezy teraz od pana jak powiedział pan A to musi być B drogi powrotnej nie ma.

  0 0
 • ~mily pan 2010-08-21 11:50:04

  JA tego DYBALE TROCHE PODZIWIAM BO MA CHLOP ZACIECIE prawdziwy LEPERR z dobrych lat.Rybnik potrzebuje takich ludzi i radnym bylby WSPANIALYM ale jest jedno ale, jak sie juz ktos dostanie do koryta to pozniej zapomina sie o swoim programie i predzej czy pozniej robi sie miekki bo wladza bije GLOWKE.

  0 0
 • ~werkk 2010-08-21 12:23:03

  Dz.U.Nr 112 , poz 1198 "Na mocy ustawy maja być jawne i dostępne posiedzenia kolegialnych organów władzy pochodzących z wyborów. Ustawa nakazuje sporządzać i udostępniać stenogramy lub protokoły z obrad. Ustawa definiuje ponadto pojecie dokumentu urzędowego który podlega upublicznieniu." Dlatego jak który rajca głosował powinno być upublicznione. Kiedyś było pod protokołami z sesji teraz znikło ale ja się nie dziwie przed wyborami a nóż by ktoś zajrzał jak głosował kandydat na którego oddał głos. Dlatego ja proponuje wydrukować obecnych rajców i nie glosować na nikogo z nich.

  0 0
 • ~werkk 2010-08-21 12:33:42

  lupa2010 dzięki za wskazówkę ostatni protokół jest z 2010-08-20 i możną przeczytać jak głosował każdy radny. Wybacz płakać nie będę, pani o której piszesz nie znam a szkoda bo jest ładna. Co do medialności sesja rady powinna być w mediach mam na myśli transmisje na żywo w internecie problem w tym ze nie jest wiec jak ta pani mogła zaistnieć medialnie nie bardzo wiem.

  0 0
 • ~Fiodore 2010-08-21 12:41:39

  Phi, ale mi nowina, że stara część UM jest delikatnie mówiąc słabo dostosowana do os.niepełnosprawnych. M.in. dlatego dobudowano nowe skrzydło, w celu lepszej obsługi wszystkich natręt... tzn mieszkańców. Wg mnie cały ten happening znowu ma na celu przypomnieć nam o Panu Dybale. Może zamiast popisów zaproponujecie RM jako stowarzyszenie konkretne rozwiązania i przedstawić je mediom?

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-21 13:11:45

  Pan Jaszczuk jak zwykle kłamie, pisaliśmy do niego raz pismo i było odmowne, ponadto Panie Jaszczuk Pan nie może nam pozwalać lub zabraniać, zezwala nam na to konstytucja, i wymienione ustawy a Pan jako magister prawa powinien o tym wiedzieć. Pamiętam jak Pan ostatnio się naśmiewał z tego że nas nie wpuszczono, gdyż Pan nakazał Straży Miejskiej stać przed salą i nas nie wpuszczać. Macie poczucie władzy absolutnej. W Tygodniku Rybnickim mówił Pan że Pan to by sprzedał mieszkańcom mieszkania za 1 zł, zaś głosował Pan całkowicie za innym rozwiązaniem. Pan non stop kłamie.Małgorzata Krzemińska wręczyła prezydentowi ZAPROSZENIE na spotkanie w Boguszowickim Domu Kultury które odbędzie się 14.09.2010r. o godz. 16 a nie nasze stanowisko.

  0 0
 • ~werkk 2010-08-21 13:16:24

  Panie Tadeuszu a co z spotkaniami w dzielnicach które nie maja domu kultury?

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-21 13:27:29

  Coś tam wymyślimy, jesteśmy otwarci na każdą propozycję, niech Pan jakąś wysunie a my już zorganizujemy wszystko. Na spotkanie w Boguszowicach zaprosiliśmy również kandydata na prezydenta Marka Jendroskę, gdyż tylko on się zdeklarował że będzie startował. Chcemy społeczeństwa świadomego a nie społeczeństwa, które popiera ludzi którzy głosują przeciw a w mediach mówią że są za.

  0 0
 • ~lupa2010 2010-08-21 13:42:26

  werkk, po pierwsze – skąd wiesz, że ładna, skoro ponoć jej nie znasz????? Jest na zdjęciu? Która to? Chyba jednak znasz, co? No, nieważne, choćby nawet, to co z tego, że ładna, skoro niekulturalna? Nie uroda świadczy o człowieku, nie wiesz?

  0 0
 • ~mily pan 2010-08-21 14:00:25

  Panie Dybala ,przychamuj pan .redaktor napisal o panu atykul ,jak go przeczytalem i pochwalilem pana ale pan jest CHWALIDUPA.PONIENAWZ PISZE PAN O SOBIE W DOBRYM TONIE.To czytelnicy maja oceniac pana a nie pan siebie.Ale mimo wszystko panu kibicuje tylko prosze o troche umiaru w pisaniu o SOBIE

  0 0
 • ~mily pan 2010-08-21 14:11:07

  Chcialem napisac ze pan [isze my zrobimy to albo tamto,pan jeszcze nie ma zadnego mandatu wiec zeby coz zrobic na rzecz miasta Rybnika musi byc wybrany ale to jeszcze daleka droga to raz a dwa pisz pan na portalu ale nie we swoje sprawie bo pomysle ze pan AGITUJE za SWOJA osoba

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-21 14:26:08

  Zapewne w Pana słowach jest ziarno gorzkiej prawdy, biorę ją do siebie a jak nie będzie poprawy proszę mnie upominać z góry dziękuję. Żeby coś zmieniać nie trzeba być w radzie, aczkolwiek jeśli się jest w radzi sprawy można załatwiać bez zbędnych oporów. Mam nadzieję, że nasza pisemna walka np. o przywrócenie miejsc do niepełnosprawnych przed UP, policją itp. którą prowadzimy już 4 miesiące, też za skutkuje w końcu przywróceniem przedmiotowych miejsc. Dla wiadomości powiem, że na ostatniej sesji, radni podjęli uchwałę dotyczącą miejsc dla urzędników przed urzędami. Czyżby nasi urzędnicy byli bardziej niepełnosprawni niż sami niepełnosprawni i nie mogli przez to dotrzeć do swojej pracy?. Przed UP pani Teresa Berza ma dwa miejsca, które notabene są całkowicie bezprawne, sam prezydent wydał w tej sprawie zarządzenia, ale czego się można po prezydencie spodziewać jeżeli też łamie w tej kwestii prawo.

  0 0
 • ~Krzeminska Malgorzata 2010-08-21 15:00:12

  Witam Szanowną Redakcję! Po przeczytaniu materiału muszę przyznać,iż wkradł się Państwu błąd.Małgorzata Krzemińska udała się do Pana Prezydenta nie w związku z zajęciem stanowiska ,tylko w związku z wręczeniem Panu Prezydentowi zaproszenie na spotkanie z mieszkańcami Boguszowic,które odbędzie się 14.09.2010 w Boguszowickim Domu Kultury o godz.16 00.Pan Prezydent mnie zignorował udając,iż prowadzi konwersację z Panią E. Ryszką.Po dwukrotnym wypowiedzeniu słów : Panie Prezydencie proszę nawiązać ze mną kontakt wzrokowy Pan Prezydent, jeszcze mocniej wykręcił głowę w stronę Pani Ryszki.W pewnym momencie obawiałam się,iż głowa Pana Prezydenta obróci sie całkowicie- zamarłam.Niech mi Państwo wierzą,że nie jest mi obojętne zdrowie Pana P rezydenta.Jeszcze ten nieszczęsny artykuł nie 69, tylko 61 Konstytucji RP.Pozdrowienia dla Redakcji oraz wszystkich Rybniczan.

  0 0
 • ~werkk 2010-08-21 15:23:09

  lupa2010 a wiem bo widzę ja na zdjęciu tak jak Ty a ponieważ ja kupuje Tygodnik Rybnicki i nie bazuje tylko na artykułach tu zamieszczonych czy ich krustach i mam bardzo dobra pamięć wzrokowa wiem ze to ta pani. I nie miał bym nic przeciw aby ja poznać osobiście wiec nie wiem o co Ci chodzi z ta znajomością. Mi się podoba jako kobieta Tobie nie musi. Ja bym głowy nie wykręcał jak wykręcam to po to aby popatrzeć na kobietę uważam to za normalny odruch. Ale całkowicie rozumie p. Prezydenta że się wykręcił nie wypadało kobiecie odmówić zaproszenia a przyjąć go i przyjść na spotkanie do Boguszowic jeszcze gorzej i wysłuchać problemów jakie są w tej dzielnicy a jest ich trochę co z tego ze wybudowano basen i sale ale czy tych ludzi będzie stać na pójście tam? Co do zaproszenia spróbujcie dziewczyny zapraszać go w dwie z dwóch stron wtedy nie wystarczy się wykręcić tylko przyjąć postawę wystraszonego strusia.

  0 0
 • ~werkk 2010-08-21 15:31:58

  Mi się ta akcja podoba fajny pomysł media muszą to zauważyć no nie wszystkie bo watcie aby tvt to pokazała ale w końcu będzie musiała tak trzymać p. Tadeuszu przynajmniej się coś dzieje A próby nie mówienia o stowarzyszeniu tez jest reklama po powstaje pytanie dlaczego się boja pokazywać? możne wtedy zainteresowanie będzie większe teraz tylko trzeba wyjść do ludzi nie wszyscy posługują się internetem a problemy które pan porusza dotyczą szczególnie ludzi starszych bo Oni sami nie maja szans się obronić przed biurokratyczną machiną jestem pełen podziwu dla pana działalności widzę co najmniej 13 osób w RM z pańskiego stowarzyszenia.

  0 0
 • ~ 2010-08-21 15:53:40

  czy ten cały Dubała, nie jest czasem z PO ? fakt, że Fudali i Ryszka to kompletne matoły jeśli chodzi o politykę społeczną miasta - to nieulega najmniejszej wątpliwości. Natomiast nikogo lepszego niestety nie mamy:( chyba, że znacie jakieś nazwiska to podajcie:) tylko od razu darujcie se tych pajaców z PO.

  0 0
 • ~templariusz 2010-08-21 17:09:44

  fajny teater, jedyny pozytywny aspekt tego to te wygięte do przodu U i A ;)

  0 0
 • ~mentor 2010-08-21 17:26:19

  Pytacie jest ktoś w mieście lepszy od Ryszkowej, odpowiedź prosta Pan Dybała, przecież nie jeden raz wyrażał swoje pomysły. Mnie akurat parę pomysłów jego się podoba i można by je wprowadzić w życie. Na przykład pomysł jak pomagać rodzinom,lokatorom którzy się zadłużają i żeby miasto odzyskiwało pieniądze. W tym temacie Dybała ma całkowite moje poparcie, bo przecież ta Bierzowa z urzedu pracy to nic nie robi a tak długo już tam siedzi.

  0 0
 • ~qwer106 2010-08-21 18:30:16

  A gdzie pracuje nasz pan Tadeusz? Ten młody człowiek ciągle jest na wysokich obrotach - sesja rady miasta, telewizje, gazety, lokatorzy zajmujący mieszkania legalnie bądź nielegalnie, skargi, odwołania, petycje, itd. Taki tryb życia wymaga przecież solidnego zdrowia i pochłania sporo czasu. Pewnie niedługo pan tadeusz weźmie się za kolejną obronę Czętochowy, czy przynajmniej Góry św. Anny. Panie Tadeuszu, skoro stał się pan już osobą publiczną, to proszę napisać coś więcej o sobie. jak długo mieszka pan w Rybniku, jaki jest pana zawód i jak pan zarabia na utrzymanie pańskiej rodziny. Żeby na pana głosować w nadchodzących wyborach chciałbym trochę więcej o panu wiedzieć - i jestem przekonany, że inni internauci również. Czekamy!

  0 0
 • ~qwer106 2010-08-21 18:31:34

  P.S. A tak w ogóle, to o czym byla ta sesja rady miasta, o panu Tadeuszu?

  0 0
 • ~mentor 2010-08-21 19:32:53

  Raz chcecie żeby pisał o sobie raz zarzucacie mu że tylko o sobie mówi zdecydujcie się niektórzy co chcecie. qwer106 człowieku wyczuwam u ciebie cwaniactwo i tyle. Dybała nie jest osobą publiczną a że tam komuś coś pomógł to nie znaczy że zaraz ma się ze wszystkiego spowiadać. Widziałem go raz w UM jak prosił aby skserowano facetowi co obok niego stał, facet był pod kulami i nie wiem jak Dybala to robi ale strasznie ma dużo cierpliwości, ja bym nie wytrzymał po pięciu minutach rozmowy z tą dziewczyną a on dosłownie chyba 15 minut i w końcu skserowano ten dokument. Wtedy mnie dosłownie zadziwił, cierpliwości to ma za 10-ciu.

  0 0
 • ~mao 2010-08-21 19:41:49

  e tam, mi 69 lepiej sie kojarzy niż 61.

  0 0
 • ~WENUS 2010-08-21 20:33:27

  Demokracja rządzi się swoimi prawami, i oby więcej takich Tadeuszów Dybałów. W przeciwnym razie kacykowie tacy jak miłościwie nam panujący wlezą nam wszystkim na głowę. Przyszło mi na myśl przy okazji droga Redakcjo, żeby sprawdzić w drodze konkursu kwalifikacje do rządzenia Rybnikiem. W tym celu należy zorganizować np. wśród radnych konkurs cięcia szkła lub sprzdaży butów.

  0 0
 • ~mieszkankarybnika 2010-08-21 20:54:57

  Brawo Panie Dybała, nie znam Dybałę ale znam czwartą osobę z rzędu czyli Grażynę, nie wiedziałam że jesteś taka odważna. Grażynko kibicuję Wam i trzymam kciuki. Ja za bardzo się boję włodarzy bo naprawdę mogą człowiekowi skomplikować życie, miałam przykład co zrobiono sąsiadce, jak Fudali się na kogoś zezłości to już po nim. Takich ludzi więcej nam trzeba. GRATULACJE

  0 0
 • ~ 2010-08-21 21:36:14

  DYBAŁA=DYZMA

  0 0
 • ~mieszkankarybnika 2010-08-21 21:48:41

  Sama jesteś Dyzma, może coś zrobisz dla rybnika zamiast głupio komentować.

  0 0
 • ~matea45 2010-08-21 22:21:29

  Droga rybniczanko przyznam się szczerze że nie wiem kim jesteś?Ale już wiem że Ty mnie znasz,więc ja też muszę znać Ciebie.Bardzo proszę o kontakt z Tobą bo tu tak naprawdę nie o odwagę chodzi,ale o prawdę i sprawiedliwość dla wszystkich .Jak możesz zapukaj do mnie ,chętnie z Tobą porozmawiam.Grażyna

  0 0
 • ~wulkanizacja 2010-08-21 22:23:32

  ale wy jestescie fajnii.... Tadziu skad miales taka faja koszule cchesz miec prezydenta dobrego nie glosuj na adama Fudalego?? tez nie lubie go za to jak sie ciu.... z terenem kolo obodnicy

  0 0
 • ~ 2010-08-22 07:41:09

  ku... ludzie charują za niedługo będą musieli do 70 a Ci se chcą obrady oglądać. Panie i Panowie ze zdjęcia parcie na SEJm i SEnat. Proponuję PE tam po 2 kadencjach emeryturka. Siedzieć na sesjach i krytykować to potrafią RYBNICZANIE, z następną kadencją pierwsza uchwała to LEpperowi dac Honorowego obywatela...rcze

  0 0
 • ~Krzeminska Malgorzata 2010-08-22 08:07:16

  Witam Pana Przewodniczącego Rady Miasta! Odnosząc się do Pana wypowiedzi jednoznacznie muszę przyznać,iż ma Pan świadomość realnego zagrożenia [dlaczego dopiero teraz?].Wychodząc nam na przeciw i prowadząc z nami dialog[Pan się tylko ironicznie uśmiechał].W związku z powyzszym musielismy zainicjować taką akcję.Wielokrotnie uczestniczyliśmy w obradach Rady Miasta 2008 roku,wówczas były dla nas miejsca w sali obrad ponadto wiele miejsc było wolnych[siedziały neseserki].Nasza sytuacja diametralnie zmieniła się po wygranych wyrokach uchwał [Uchwała 356 z 2004 roku o zwrocie kaucji mieszkaniowej - wyrok prawomocny oraz Uchwała 492 z 2009 roku o bezprzetargowej sprzedaży gminnych lokali ich najemcom],łatwo się domyśleć dlaczego jest taka sytuacja ,a nie inna?.Fala eskalacji byłaby mniejsza i podmuch wiatru rozdmuchiwanej sprawu stałby się znacznie łagodniejszy. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

  0 0
 • ~latajacyholender 2010-08-22 09:41:19

  Ja również mam parę pytań do TeDe i M.Krzemińskiej.Czy to prawda ,że główni założyciele "Stowarzyszenia Obrońców Lokatorów" musieli odejść ( między innymi pan T. Paprota , pan S. Dukała mieszkańcy Boguszowic , którzy lepiej znali problemy mieszkańców Boguszowic Osiedla niż pan TeDe, który nie tak dawno jeszcze mieszkał Lyskach). Czy to prawda ,że pani Krzemińska rozpoczęła już własną kampanię wyborczą ( jest członkinią Samorządnego Rybnika ,którego założycielem jest pan Jędrośka ,a z którego również musieli odejść między innymi pan Kruk mieszkaniec Boguszowic Osiedla) Co pani i pan TeDe do tej pory zrobili dla mieszkańców dzielnicy Boguszowice? Nie Pytam co robicie dla siebie bo to widać. Wiem ,że waszym głównym celem był , jest i zapewne będzie wykup mieszkań komunalnych na własność. Czy to prawda ,że pani Krzemińska jest już właścicielem jednego mieszkania ? Czy to prawda ,że pan TeDe nie pracując nigdzie zarabia ponad 60 000 zł rocznie?To narazie tyle.A tak na boku wszystkie pisma i zaproszenia składa się w kancelarii Urzędu Miasta .Dotyczy to wszystkich mieszkańców Rybnika łącznie z radnymi , dyrektorami placówek oświatowych etc, ponieważ musi być porządek. Pomijam państwa , którzy chcecie być ponad tym porządkiem.

  0 0
 • ~arszenik 2010-08-22 09:41:28

  Witam.Ruch i aktywność społeczna pana Dybały bardzo mi się podoba i moim zdaniem jest potrzebna,bo praca UM a w szczególności naszego prezydenta przypomina mi sąsiada,który sra mi na wycieraczkę a na kota wszystko zrzuca.Ktoś napisał,że nie przerywa się rozmowy....rozmowę prowadziło między sobą dwóch urzędników a nie oni są dla siebie,tylko dla nas.

  0 0
 • ~ 2010-08-22 09:59:25

  Znacie dokładny adres zamieszkania pana Adama Fudalego ? ulica, nr domu:) bo jeśli prawdą jest, że tak olewa mieszkańców, to może warto by było odwiedzić go w domku:) ( z jakimś projektem obywatelskim na przykład;) ) i chętnie bym sie dowiedział coś więcej na temat pana Dybały. Co to za jeden ? czy długo tak pracuje na rzecz lokatorów ? czy może akurat się obudził w roku wyborczym:) i o co on tak naprawde walczy ? bo jeśli o pomoc dla ludzi niepełnosprawnych lub biednych, to jestem za, natomiast jeśli okaże sie, że to kolejny cwaniak który chce, aby ta melinarnia z Boguszowic - Pekin, dostawała za darmo mieszkania - tylko dlatego, że całymi dniami chleją od rana do wieczora zamiast sie chwycić uczciwej pracy, to lepiej niech gość sie wycofa jak najszybciej i nie ośmiesza. Będe wdzięczny za informacje:) pozdrawiam:)

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-22 10:59:49

  Panie latajacyholender, T. Paprota sam odszedł gdyż zarząd chciał zmiany przewodniczącego a on jak powiedział drugi nie będzie, dla mnie to jest chore gdyż liczą się sprawy które załatwiamy a nie I czy II miejsce. Ja tam mogę być na końcu. Panie takie jak M. Krzemińska lub Grażyna Sak, oraz ja nie zgadzaliśmy się na agresję np. podczas niewpuszczania nas na sesję itp., a pan Paprota właśnie doskakiwał do mundurowych, ja za wyroki tych ludzi nie chcę odpowiadać a my nie związek zawodowy, opon palić nie będziemy. Zaś pan Dukała chciał na własną rękę załatwić wykupy więc zaczął się ściskać z A. Fudalim, misiu/misiu. Teraz jak go cwaniacko wykorzystał Fudali prze-mamlał i wypluł, to pan Stasiek znowu przyszedł. My mu nie mówimy nie, my nikomu nie mówimy każdy może być w stowarzyszeniu. Sprawy finansowe mojej rodziny nie będę więcej tłumaczył, bo już tyle razy Panu tłumaczyłem, że aż wstyd że do Pana to nie dochodzi. Zajrzyj Pan na mojego bloga, tam opublikowałem jak dostałem mieszkanie. Poniekąd też za Pana zaczepkami napisałem do ZGM w tej sprawie i odpowiedź zgodnie z zapowiedzią opublikowałem. Pan jak widać do każdego portfela by chciał zajrzeć, niech Pan uważa bo jak Panu zajrzą to może być kłopot. W tym temacie zachowuje się Pan jak PiS, nie jest Pan czasem bratem Jaszczuka?

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-22 11:02:08

  Znamy adres Adama Fudalego.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-22 11:32:08

  Pana powinny interesować takie problemy: atakuje się starszych ludzi, którzy nie dają sobie rady w zderzeniu ze ZGM-em poświadczając w sądzie nie prawdę, na przykład że mają zadłużenie, że nie mają prawa do lokalu, w ten sposób sąd wydaje eksmisję, za niedługo pokażemy takie sprawy. Niedobory wody, nie dość że mamy najdroższą wodę i płacimy za tych co nie płacą to jeszcze spółdzielnie oraz ZGM odzyskuje te pieniądze przez komornika a lokatorom którzy zapłacili się tych pieniędzy nie oddaje, czyli 1 kubik dwa razy jest zapłacony. Liczniki założone na kaloryferach u samej góry, niejednokrotnie pół kaloryfera nie grzeje a licznik kręci się jak szalony. Sprzedaż budynków wraz z lokatorami, chociaż mają prawo pierwokupu, informowaliśmy radnych o tym fakcie to prezydent chciał nas za to podać do sądu, po sprzedaży czynsz rośnie nawet o 200%, ciekawe czy Pan płacąc np. 350 zł chciałby dostać za miesiąc 800 zł czynszu. Komisja mieszkaniowa ponoć społeczna a opanowana prze pracowników ZGM, która przyznaje mieszkania np. córce Ryszki a nie matkom samotnie wychowującym dzieci, albo niepełnosprawnym. Zajmuję się tą tematyką bardzo długo, więc twierdzenie że robię kampanię jest bzdurne a jeżeli tak to ta kampania trwa od co najmniej 2003r. Łamanie prawa przez rządzących w naszym mieście, jak opisany w artykule wejścia na sesje stało się nagminne a mamy przewodniczącego rady magistra prawa. Spraw takich jest bardzo dużo.

  0 0
 • ~latajacyholender 2010-08-22 11:46:15

  Panie TeDe nie odpowiedział pan na moje pytanie jak się zarabia pieniądze nie pracując?.Brat Jaszczuka ???Coś pan bredzi.Z PiSu .
  Widać masz pan omamy na tle PiSu .Wszystko się panu kojarzy z Fudalim . z BSR em i PiSem. Kto was krytykuje zapewne jest z PiSu lub BSR-u .A mnie się wydaje ,że jesteś zwykłym cwaniaczkiem .Kiedyś mówiłem ,że samoobrona już była i jak się skończyło wszyscy widzieli. A to ,że będąc mieszkańcem Lysek załatwiłeś sobie mieszkanie w Rybniku to jest też ciekawe. Nie zaprzeczasz , ale nie nie lubisz jak się o tym mówi. Od samego początku istnienia stowarzyszenia obrońców lokatorów w cudzysłowie jest możliwość ich wykupu w pierwszej kolejności przez waszych członków .Pani Krzemińska cały czas zabiega o wykup mieszkania przy ulicy Lompy 6 ,gdzie mieszka brat i jej matka, a mieszka ponoć i w innym miejscu. Pytam panie TeDe czy to prawda? I w nosie macie problemy mieszkańców . Próbujecie cynicznie grać wykupem obiecując to ludziom nieświadomym . To zebranie , które organizujecie jest zebraniem wyborczym pana Jędrośki i nic poza tym. Afiszowanie ,że pomaga się niepełnosprawnym jest zwyczajnie nie na miejscu.
  Obrzydliwość!!!!Gra na najniższych instynktach na biedzie innych.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-22 12:01:46

  Ostatni raz Panu odpisuję, ponieważ twarde argumenty takie jak zobacz Pan na bloga tam jest dokument opublikowany na jakiej zasadzie dostałem mieszkanie do Pana nie trafiają. Co mam Panu odpisać związku z przydziałem mojej rodzinie mieszkania, chyba najlepszą formą jest dokument w którym są podstawy prawne, przeczytaj go Pan chociaż i jak ma zastrzeżenia zawsze można odebrać nam to mieszkanie, oczywiście jeżeli Panu pozwoli sumienie odebrać czwórce dzieci i trzem osobom niepełnosprawnym umysłowo, razem 9 ludziom na 78m, komfort mam dlatego że wśród tych ludzi nie ma złośliwców takich jak Pan. PiS Po BSR to wszystko jedno, kto pomógł pani Kaczyńskiej 75 letniej kobiecie jak ją sprzedawano i jak do dzisiaj, chorzy ludzie nami rządzący ciągają ją po sądach. Kto odpowie za śmierć jej męża, którego dyrektor ZGM doprowadził do zawału. Jak ma Pan troszeczkę w siebie honoru to nie odpisuj i nie poruszaj Pan tematów o których nie ma żywego pojęcia, albo robi Pan to cynicznie, co by świadczyło nie najlepiej o Panu. Na Pana zadane pytania poszukaj sobie Pan odpowiedzi w komentarzach bo już nie jeden raz Panu odpowiedziałem.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-22 12:04:58

  Tu ma Pan link do tego dokumentu bo widzę że celowo Pan go mija: http://tadeusz-dybala.blog.onet.pl/Brak-tytulu,2,ID411319796,n

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-22 12:29:42

  Oczywiście w dokumencie ZGM-u jak zwykle są nieprawidłowości, gdyż pominął dwóch członków rodziny.

  0 0
 • ~mentor 2010-08-22 12:43:08

  Charakterystyka LATAJĄCEGO: wiek około 55, przeżycia komunistyczne prawdopodobnie ślizgał się za komuny na fali, widać to po przesłuchaniach Dybaly, bardzo zazdrosny o pieniądze, kobiety, sławę, niebezpieczny choleryk potrafi odgryźć ucho przeciwnikowi, ogólne zalecenie: trzymać się na bezpieczną odległość, najlepiej nie podchodzić bez kija.

  0 0
 • ~L5-S1 2010-08-22 12:45:08

  pan Dybała napisał, że ZGM przyznał mieszkanie córce pani Ryszki. Nie wiem, czy to prawda, ale jeśli tak, to czuję niezły smród. Może wypowie się w tej sprawie ktoś, kto zna fakty. Pozdrawiam

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-22 12:50:16

  Ja i członkowie stowarzyszenia wiemy wszystko na ten temat, mamy również postanowienie prokuratury w tym względzie, na razie sprawa trafiła do sądu, wszystkie fakty związane z tą sprawą opublikujemy po wyroku sądu. Tutaj Pan znajdzie pismo przewodnie do tej sprawy: http://tadeusz-dybala.blog.onet.pl/Rynek-1-oraz-Kolejowa-38,2,ID385418202,n

  0 0
 • ~Fiodore 2010-08-22 12:57:18

  Imho to wszystko zagranie pod publiczkę, a być może nawet czyjaś paskudnie prowadzona kampania wyborcza, nie powiem czyja, wystarczy pójść na takie zebranie organizowane przez to Stowarzyszenie i posłuchać.

  0 0
 • ~mieszkankarybnika 2010-08-22 13:09:56

  Artykuł prasowy z „Rybnik po godzinach” 24(26) z dnia 13.06.2008r. tytuł: Równi i równiejsi , Córka zastępcy prezydenta otrzymała wyremontowane mieszkanie do remontu. http://www.rybnikpogodzinach.pl/index.php?id=716 . Artykuł po zawiadomieniu T.D zniknął z strony internetowej, szukałam go na próżno.

  0 0
 • ~mieszkankarybnika 2010-08-22 13:17:18

  Fiodore ale z ciebie dupek, dwa lata w wstecz również robili kampanię? sam sobie zaprzeczasz. Pamiętam jak rada dzielnicy zamiast im pomagać zrywała ogłoszenia informujące że jest spotkanie a potem specjalnie na spotkaniu przeszkadzano. Czego się boją, chorego na serce Dybaly oraz tych kobiet które swą odwagą większe jaja mają niż ty.

  0 0
 • ~L5-S1 2010-08-22 13:27:56

  nie wiem, kto jakie ma jaja, ale z niecierpliwością czekam na komentarz Arteksa. On wszystko wie najlepiej. Pewnie szef dał mu wreszcie wolny weekend, ale z pewnością odezwie się niebawem.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-22 13:44:21

  Prawda jest taka, że po wpłynięciu skargi do Sądu Administracyjnego w Gliwicach, Jaszczuk zdecydował się jak widać po protokołach że od 20.08.2010r. społeczność Rybnika może znowu wiedzieć jak poszczególny radny głosuje. Wcześniejszy protokół pochodzi z kwietnia 2009r. Materiały o naszej walce w tym temacie można znaleźć już w styczniu zeszłego roku. Jako magister prawa ciężko łapie temat pan Jaszczuk, albo robi to z premedytacją. Teraz wszystkie sprawy będą przedstawiane jako robienie kampanii, stowarzyszenie nie odłoży ludzkich spraw tylko po to ażeby nie być o to podejrzewanym.

  0 0
 • ~iwonau 2010-08-22 13:45:35

  Pan T. zamiast zajmować się głupotami to niech najpierw ureguluje swoje zobowiązania finansowe wobec innych, a potem może się afiszować jako człowiek przestrzegający prawo!!

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-22 13:54:55

  Pani Iwonko K, pracowniczko OPS-u nie trza było brać adwokata, jednakże sąd powiedział umarzając sprawę że mam zapłacić zastępstwo procesowe. Wysłała mi Pani pismo że wciągnie mnie Pani do BIK, ja Pani odpowiedziałem że proszę bardzo mnie nie interesuje czy jestem w BIK-u czy też nie. Powiedziałem również Pani że jest Pani pracownikiem OPS, i wie Pani jaki mam zasiłek stały ze względu na stan zdrowia i że ma sobie go Pani w całości zająć, jakoś sobie bez niego dam rady. Mam do Pani jedną prośbę, niech mnie w razie mojej śmiercie nie nachodzi na cmentarzu i pomnik też niech Pani zostawi w spokoju.

  0 0
 • ~iwonau 2010-08-22 14:03:38

  no czyli ma Pan zapłacić -zgodnie z wyrokiem!a tak na marginesie to są ciekawsze miejsca do zwiedzania niż czuwanie nad Pana grobem:-):-)

  0 0
 • ~L5-S1 2010-08-22 14:13:37

  bardzo niesmaczne, pani Iwono

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-22 14:18:16

  Cieszę się że Pani to zrozumiała, myślę że po moim przypadku już nikogo nie wyzwano inwektywami takim jak poje....., chorym na mózg. Przypominam Pani że do Was również chodzą osoby niezrównoważone psychicznie, zatem powinna Pani podziękować mnie za tą szkołę, gdyż nie wiadomo czy nie uratowałem Pani życia. Niech już więcej nikogo Pani nie nazywa w ten sposób, bo ktoś nie wytrzyma i może być nieszczęście i również proszę pamiętać że jesteście pracownikami OPS-u a nie barmankami w przydrożnej spelunie. Życzę miłego dnia.

  0 0
 • ~iwonau 2010-08-22 14:21:24

  dowcip stulecia:-):-) hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

  0 0
 • ~mieszkankarybnika 2010-08-22 14:24:07

  Mnie tak potraktowano w dodatkach mieszkaniowych na białych.

  0 0
 • ~arek28 2010-08-22 14:25:25

  Osobo L5-S1- nie wiem, co tu niestosownego??. No ja akurat jestem za tym by swoje nieregulowane zobowiązania płacono a jak uważasz inaczej to pożycz mi kasę a jak się upomnisz o zwrot to Ci odpowiem, że się niestosownie zachowujesz.Tyle w temacie

  0 0
 • ~L5-S1 2010-08-22 14:30:17

  arek, nie chodziło mi o regulowanie należności. Tutaj zgadzam się. Niesmaczny był tekst pani Iwony na temat grobu. Tyle

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-22 14:31:27

  Ta pani również pracuje w dodatkach mieszkaniowych, dyrektor Kajzerek powiedział tak "panie Tadku ja ich dostałem w spadku po ZGM bo kiedyś dodatki należały do ZGM-u" i on za nie przeprosił. Trudno taka ekipa się tam zebrała. Panie arek28 ma Pan rację, tylko czemu na forum, Adam Fudali to przynajmniej zrobił profesjonalnie, posłał komornika który przykleił mi na lodówkę i zmywarkę naklejkę.

  0 0
 • ~arek28 2010-08-22 14:56:53

  Szanowny Pani Dybała, nie wiem, czemu Pani Iwona pyta o zwrot "swojego" na forum, ale znając życie to pewnie wykorzystała szereg możliwości prawnych w celu odzyskania swojego zadłużenia a Pan nie reaguje na to. Nie znam szczegółów , ale Szanowny Panie skoro się chce publicznie występować i "lansować" w mediach to trzeba liczyć się z tym, że ktoś inny może zastosować podobne "sztuczki" co w tej sytuacji ma pewnie zastosowanie.Chcąc działać publicznie niestety, ale trzeba się liczyć z tym, że przeciwnicy wszystkie potknięcia wykorzystają perfekcyjnie i niestety trzeba być kryształowym. Wracając do niespłaconego zobowiązania moja rada jest taka: oddaj Pan to co trzeba i wytrąci Pan jakiekolwiek argumenty w tym zakresie. Pozdro.

  0 0
 • ~mentor 2010-08-22 14:58:28

  A ja pójdę na to spotkanie w Boguszowicach fajnie będzie zobaczyć przy jednym stole Fudalego i Dybałę. Obserwuję ich od kilkunastu miesięcy i jak osoby niepełnosprawne charyzmy, wigoru im nie brakuje. Obstawiam na Dybałę chociaż Fudali ma większe doświadczenie, ale Dybała walczy prawdą a ta zawsze wygrywa.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-22 15:08:44

  Panie Agku, znowu ma Pan rację, więc mówię tej Pani że ma zająć moje świadczenie zasiłkowe daje jej na to pełne przyzwolenie. Jeżeli trzeba będzie wypiszę upoważnienie. Cały ambaras polega na tym żeby dwojga chciało naraz, dzwoniłem do niej i złożyłem propozycję, jedynie w ten sposób mogę spłacić zobowiązanie. Jakby Pan zauważył, że ja zwracam się do mediów w przypadku jak nie daje rady pomóc komuś a uznaję, że przepisy są chore, lub że urzędnik zachowuje się jakby nie miał serca. Polskę trzeba zmieniać na lepszą.

  0 0
 • ~mentor 2010-08-22 15:20:36

  http://www.tvs.pl/informacje/26796/
  http://www.tvs.pl/informacje/27114/
  http://www.tvn24.pl/12690,1668878,0,1,dokwaterowali-mu-przestepce-czy-razem-zamieszkaja,wiadomosc.html
  to tylko parę linków i jak tu gościa nie szanować.

  0 0
 • ~ujek 2010-08-22 15:37:34

  ;) hmmm, pani z literą " U" bardzo ładna, :) pozdrawiam...

  0 0
 • ~platon 2010-08-22 16:22:28

  Faktycznie ladna A też niczego sobie fajnie to zorganizowali popieram tego typu działania, nie jak dzieci przed komendą protestujący o marychę.

  0 0
 • ~fabianela 2010-08-22 17:24:38

  Ela- witam- gdy masz problem lub spotkała cię krzywda przez Organ Państwowy nikt nie potrafi ci pomóc, chodzi się od drzwi do drzwi zawiasy skrzypią, klamka zostaje w ręku- stres, łzy z kwitkiem do domu - a oni czekają kiedy zrezygnujesz i poddasz się lub ( kogoś z wyczerpania rodzina wywozi na cmentarz PRZEPRASZAM ), żebyś dał(a) spokój urzędnikom - Oni mogą ale nie muszą - nasuwa się pytanie Po co ich mamy?. Patrzą na ciebie jak na durnia lub robią z nas durniów. Nie pytają się jaki problem masz tylko ile dochodu i jak Cie dobić żebyś został(a) na bruku a z problemami walczył sam.. Gdy zbliża się czas wyborów to sobie przypomni o Tobie, nawet nie przystanie aby wszedł do swojego sumienia jeżeli je ma że skrzywdził jak widział moje, Twoje problemy. Potrzebne są zmiany nie mądrujmy się jeden przez drugiego tylko mądrze przemyślmy i wybierzmy. Byłam na tej Sesji Rady Miasta wstyd mi za Pana Prezydenta, gdzie kultura, szacunek, dobry przykład dla obywateli i młodzieży która była na balkonie- czy do takiej osoby warto iść z problemami? Urzędy i urzędnicy są dla Nas a nie my dla nich. Ustawy to nasza ochrona. Jak długo będą szargać nasze zaufanie? Czym mam się cieszyć biedą?, długami? Osobom które idą pomagać wstawiać się za mnie, ciebie należy się słowo DZIĘKUJĘ I DZIĘKUJĘ KAŻDEMU Z NICH ZA ODWAGĘ, poświęcony czas... Ps. droga Redakcjo proszę dobrze się przyjrzeć zdarzeniu czy to była pikieta i na przyszłość pisać prawdziwe informacje dla obywateli. Dziękuję..

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-22 22:14:45

  liczyłem troche na to, że ta dyskusja pójdzie w bardziej pożytecznym kierunku. Mamy prezydenta, który z dnia na dzień robi się coraz bardziej arogancki i wszystowiedzący. Radni PIS i BSR głosuja wszystko za, bez dyskusji . NiesamowicIe wtaejmniczeni ludzie. Za to Salamon chwali się jak to remont Reymonta załatwił. Tak sie planuje remonty dróg w tym mieście - nie może być poprawy. Wreszcie - głosami PIS i BSR usuwa sie co sesję z programu wolne głosy i wnioski. Nie daj Boże pojawi się jakiś pomysł, albo kłopotliwe pytanie. BIAŁORUŚ

  0 0
 • ~Bialy Rekin_1 2010-08-22 23:11:57

  grzesnick, jesteś OBRZYDLIWYM KŁAMCĄ. Jak możesz pisać, że "głosami PIS i BSR usuwa sie co sesję z programu wolne głosy i wnioski". Przejrzałem relacje zamieszczane w Gazecie Rybnickiej z wszystkich tegorocznych sesji Rady Miasta i na zakończenie KAŻDEJ sesji były wolne głosy, wnioski, pytania radnych.

  0 0
 • ~jarotar 2010-08-23 00:43:36

  Zagadka: Kto to - wielu na nim psy wiesz a i tak zostanie prezydentem???
  Fjutali

  0 0
 • ~jarotar 2010-08-23 00:49:11

  Wczoraj byłem na Dniach Pszczyny - było z 10 tyś osób i Maryla Rodowicz - czad. W Rybniku na szumnych dniach Rybnika były za to 2 gwiazdy - Ania Wyszkoni i Łzy... Dwie gwiazdy???

  0 0
 • ~Krzeminska Malgorzata 2010-08-23 07:15:11

  Panie latającyholender jeszcze jakiś czas temu zidentyfikowałam Pana pod innym kryptonimem[używa Pan ich wielu].Niebę będę tłumaczyc się Panu z zawartości mojego portfela.Coś Pan słyszał,aczkolwiek coś widział, to tak jak powiedziała baba babie.Pana pytania przypominają mi organizację w byłej NRD[Stasi-wywiad].Nie mam nic do ukrycia ,zapraszam na ul.Lompy 6,wyjaśnię kto jest lub nie jest moim bratem?.Logiczne,iż nie ma fizycznej mozliwości mieszkania jednej osoby jednocześnie w wielu miejscach ponadto nasze stowarzyszenie otwiera się na człowieka w związku z tym napewno otworzę Panu drzwi.Pozdrawiam i życzę miłego dnia

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-23 07:21:39

  Biały- wiem to od radnych, protokołów z sesji nie sprawdzałem. Gazeta to papuga miejskia - każdą dyskusję prezentuje w ten sposób. Zresztą - to nie są dyskusje!! Sposob zadawania pytań prezydentowi jest po prostu zmanipulowany i tak ustawiony, żeby radny nie był w stanie dopytać. Na przyszłość - proszę kulturalniej.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-23 07:54:49

  Panie grzesnick, właśnie dlatego zorganizowaliśmy tą "akcję" gdyż jak widać od kwietnia 2009r. w protokołach nie ma zamieszczonej informacji jak imiennie głosowali radni, a nam każą iść na balkon z którego widać pół stała i zarazem połowę radnych. W protokole z dnia 20.08.2010r. znowu możemy przeczytać jak który z radnych głosował, tylko że to nie zasługa naszych włodarzy czy też radnych tylko ludzi ze stowarzyszenie którzy konsekwentnie o to walczyli, to my co sesję przychodziliśmy pod salę chcąc wejść. Ciekawi mnie co się stanie z tymi protokołami które nie zawierają informacji jak dany radny głosował. Zmienić już tych protokołów nie można bo na każdej radzie, rada przyjmuje protokół z poprzedniej sesji a więc tamte protokoły zostały przyjęte. Ponadto zobaczcie sobie co za radnych mamy, nikt tak istotnej rzeczy nie zauważył.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-23 08:23:19

  Byłem również świadkiem jak na sesji jeden z radnych BSR dosyć sensownie się wypowiadał, ale Fudali popchnął Śmigielskiego pokazując mu palcem na tego radnego, Śmigielski podszedł i popchnął owego radnego i ten bardzo szybko zaskoczył, no i przestał gadać do rzeczy. Miałbym zdjęcie tego zdarzenia, ale jak się wisi na balkonie jak małpa to czasami trzeba wybrać czy robi się zdjęcie czy ryzykować upadkiem a przy tym zdrowiem radnych gdyż można im na głowę spaść.

  0 0
 • ~Bialy Rekin_1 2010-08-23 09:17:47

  grzesnick, będzie kulturalnie jak będziesz pisał prawdę. Najpierw piszesz, że ten punkt sesji jest usuwany, a potem piszesz, że on jest tylko nie wygląda tak, jak radni opozycji by chcieli. Skoro radni Cię poinformowali, że z programu sesji usuwa się punkt umożliwiający zadawanie pytań, to może napisz nam, którzy to radni tak kłamią i manipulują swoimi wyborcami. Jestem bardzo ciekawy i czekam na konkretne nazwiska.

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-23 09:30:30

  P. grzesnick zacznij od Jaszczuka on tylko jak się pomyli to mówi prawdę i jedź Pan po jego prawej ręce, poklei.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-23 11:35:47

  z tego co się orientuję to PIS nie jest w oozycji ;-) Dorabiasz sobie. Szczerze to wiem to od radnego PO, potwierdził mi to radny PIS. Popytam dalej. Gazeta Rybnicka to nie jest wyrocznia prawdomówności...W normalnym świecie chłopie opozycje jest traktowana na równi z koalicją rządząca. Co do kultury - ona obowiązuje tak czy siak, bez względu na to po której jest sie stronie. Zauważyłem zreszta, że ten watek, w sensie zachownaia prezydenta nie robi juz na Tobie, ani niikim innym wrażenia. Dybała porusza nieziernie istotną kwestię a jest atakowany personalnie, po chamsku. to jest norma? Żyjemy w mieście, gdzie ludzie wybrali Mamińskiego z partii emerytów bo się sfotografował na tle bazyliki. Klucz doboruradnych BSR jest zadziwiająco podobny:-) Powinnismy się wstydzić.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-23 12:11:29

  Biały - sprawdziłem. Dwie ostatnie sesje maja usunięty ten punkt. W Gazecie Rybnickiej jeszcze ich nie opisywano. Kuczera pomysł na mziańę oranizacji ruchu na Jankowicikej zgłosił pisemnie do urzędu, oraz wysłał osobno do mediów ponieważ pomimo jego wniosku punkt został usunięty z obrad w ostatni czwartek. We wrzęsniu wzucę do netu ropozrządzenie prezydenta o polityce informacyjnej w stosunku do radnych. BIAŁORUŚ

  0 0
 • ~Bialy Rekin_1 2010-08-23 12:54:19

  grzesnick - dwie ostatnie sesje to były "sesje dodatkowe" wcześniej nie planowane, więc mogły nie zawierać tego punktu. Trudno też mówić że "usuwa się co sesję" skoro było to dwa razy i to na sesjach dodatkowych zorganizowanych w celu załatwienia konkretnych spraw. Nadal czekam też na nazwisko tego radnego, który kłamie.
  Panie Tadeuszu Dybała, pisząc "zacznij od Jaszczuka" kompletnie się pan pogubił.
  Wcześniej pan pisał - "Pani Iwonko K, pracowniczko OPS-u nie trza było brać adwokata, jednakże sąd powiedział umarzając sprawę że mam zapłacić zastępstwo procesowe". Tym się pan kompromituje. Adwokaci są po to, żeby korzystać z ich usług i każdy ma do tego prawo. Pan się uważa za strażnika prawa a sam pan nie respektuje wyroków sądowych. Dlaczego nie płaci pan swoich długów.
  Jak to możliwe, że pan jest na rencie z powodu złego stanu zdrowia, a jest pan taki aktywny i wszędzie pana pełno. Czy pana stan zdrowia naprawdę uniemożliwia np. pracę w jakimś biurze, urzędzie itp. Zna pan wiele przepisów, ustaw, może zamiast brać rentę mógłby pan pracować. Pana aktywność wskazuje, że tak właśnie jest.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-08-23 13:25:22

  Biały- przedstawiłem sprawę tak jak zrozumiałem radnego. Mój błąd. Przyznaję. Czy to znaczy, że radny kłamie? Idziesz zresztą w zaparte. Napisalem jak to wygląda. Nie ma tematu. Masz pewnie świadomośc, jak cżesto prezydent nie tylko błędnie interpretuje ale kłamie. Przykład - solary. W wywiadach twierdzi łże jest jeden bank, dajacy kreyty na solary. Jest ich 6. Równie energicznie będziesz teraz domagal się sprostowań? Czy moze on jest jakiś wyjatkowy?

  0 0
 • ~platon 2010-08-23 14:57:40

  art. 69 konstytucji RP Art. 69.

  Osobom niepełnosprawnym władze publiczne udzielają, zgodnie z ustawą, pomocy w zabezpieczaniu egzystencji, przysposobieniu do pracy oraz komunikacji społecznej.

  0 0
 • ~platon 2010-08-23 15:00:30

  a tu chodziło o art. 61 jak myślę, bo tak mają na koszulkach czyli Art. 61.
  Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.

  Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.

  Ograniczenie prawa, o którym mowa w ust. 1 i 2, może nastąpić wyłącznie ze względu na określone w ustawach ochronę wolności i praw innych osób i podmiotów gospodarczych oraz ochronę porządku publicznego, bezpieczeństwa lub ważnego interesu gospodarczego państwa.

  Tryb udzielania informacji, o których mowa w ust. 1 i 2, określają ustawy, a w odniesieniu do Sejmu i Senatu ich regulaminy.:

  0 0
 • ~mily pan 2010-08-23 17:13:31

  Panie Dybala zainterosowanie tym artykulem o panu raczej slabe nie bylo 5000 odwiedzin tej strony.A teraz napisze panu prawde,Fudali jaki jest kazdy widzi ale jesli bylby prezydentem miasta Rybnika krzakala to takie manifestacje nieodeda sie w urzedzie,MLODE POKEMOMY BY PANA ZADZIOBALY , przy nim Fudali to bedzie aniolek.NAPLUJA panu w TWARZ i pobija takie jest moje zdanie a czy okaze sie to prawda to zobaczymy, ale jestem pewny tego co napisalem,pozdrawiam.

  0 0
 • ~jolka43 2010-08-23 21:37:40

  Stowarzyszenie dajecie czadu "Naszemu Władcy Piedestału",jesteście fajni możecie być wszędzie :na lodówce ,w lodówce ,na drzwiach od szafy,tylko nie daj Boże na sesji Rady Miasta,ale heca radość wznieca,jeszcze innych to podnieca a rządzącym" spada kieca"oczywiscie miałam na myśli spodnie.Jak się' Nasz Pan Władca" prosił ,to dostał po nosie ,pewnie nie był w sosie.Musieli być tak zaabsorbowani sobą ,że nie zauważyli tej Pani z zaproszeniem.Ciekawi mnie czy wyborcy zauważa"Naszego Pana"

  0 0
 • ~jolka43 2010-08-23 21:54:51

  bogdann55 Fudal aniołek? z różkami ,koziołek matołek z Rybnika!!!

  0 0
 • ~Krzeminska Malgorzata 2010-08-24 08:18:05

  Do latającyholender Mam nadzieję,iż Tadeusz Dybała wyjaśnił Panu wszelkie nurtujące kwestie ,o które Pan pytał związane ze zmianami w stowarzyszeniu.Zadam analogiczne pytanie co zrobił Pan latającyholender dla Boguszowic?.Kolejny raz mnie Pan przesłuchuje,ponieważ wówczas ,gdy zidentyfikowałam Pana zadawał Pan podobne.Muszę przyznać ,iż P.mentor ma rację idealne cechy pokomunistycznego wyjadacza ukrywającego się pod przeciwsłonecznym parasolem.Czytaj Pan prasę [ TYGODNIK RYBNICKI], to się Pan dowie ,co robi stowarzyszenie OPL.Oczekuję Pana wizyty na ui. Lompy 6 mieszkamy po sąsiedzku. Jak dobrze mieć sąsiada, który wie zaznaczam prawie wszystko. Pozdrawim i życzę miłego dnia.

  0 0
 • ~mentor 2010-08-24 10:44:06

  Pani Gosiu on już się nie odezwie, on po prostu Wam zazdrości bo fajni jesteście. Róbcie tek dalej, ja się do Was wybieram też chcę być w tak fajnym stowarzyszeniu. Pozdrawiam wszystkich ze stowarzyszenia i zapowiadam że na spotkaniu 14 w Boguszowicach będę, już wziąłem wolne a Fudali ze strachu nie przyjedzie, będziecie widzieć, z niego to wyrachowany cynik. Chciałbym zobaczyć jak Dybała siedzi przy jednym stole z Fudalim :)

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2010-08-28 20:20:34

  Panie bogdann55, nie wiem o co Panu chodzi, ja przecież nie decyduję o tym czy Boguszowice będzie wsią czy też nie, stwierdzam jedynie, że często tam bywam, dużo ludzi z stamtąd znam i są to wspaniali ludzie, inteligentni emanuje od nich ciepło i spokój. Ja mam dobre doświadczenia z Boguszowicami i nie dam na nich nic powiedzieć. Co do zmiany statutu Boguszowic pisz Pan do Adama Fudalego.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy rząd powinien zamykać kopalnie?
Oddanych głosów: 2098