Dwie dżudoczki Polonii spotkały się w finale MP

2013-07-15, Autor:
Julia Kowalczyk z Polonii Rybnik zdobyła złoty medal mistrzostw Polski juniorów i juniorek młodszych w judo.

W Łodzi została zorganizowana Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w judo, która była jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów i juniorek młodszych. W imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć dżudoków Polonii Rybnik. Aby walczyć o tytuł mistrza kraju musieli oni najpierw przejść przez eliminacje, które odbyły się w Bytomiu. Po dwóch dniach walk awans do finału OOM wywalczyli Zuzanna Komarek i Julia Kowalczyk w wadze -52 kg, Alicja Erfurt w wadze +70 kg, Paweł Borowski w wadze -81 kg oraz bracia Paweł i Daniel Kejza w wadze -90 kg.

W pierwszym dniu walczyła tylko Alicja Erfurt. Zawodniczka Polonii odpadła już w pierwszej walce, jednak sam awans do OOM był w jej przypadku sporym sukcesem. W drugim dniu walczyły dziewczyny z wagi -52 kg – Zuzanna Komarek i Julia Kowalczyk. Celem zawodniczek było spotkanie się w finale. Plan ten udało się zrealizować w 100%. Rybniczanki pewnie i bez jakiegokolwiek zagrożenia wygrały wszystkie swoje walki. Trener Artur Kejza, mając dwie zawodniczki w finale, tylko obserwował decydującą walkę, nie faworyzując żadnej z nich. Wygrała Kowalczyk, zdobywając tym samym złoty medal i tytuł mistrzyni Polski. Komarek musiała zadowolić się srebrem.

W następnych dniach startowali mężczyźni. Paweł Kejza, jako najmłodszy zawodnik, wywalczył dziewiąte miejsce. Paweł Borowski zajął siódmą lokatę. Natomiast Daniel Kejza przegrał nieznacznie walkę o brąz i ostatecznie zakończył zawody na piątym miejscu. Warto dodać, że wszyscy dżudocy Polonii przegrali ze starszymi od siebie zawodnikami. Zdobyte doświadczenie i wyniki powinny zaprocentować w kolejnym roku.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0