Dwie czerwone kartki w Pawłowicach. ROW 1964 przegrał z Pniówkiem

2021-04-24, Autor:

Po zaciętym meczu, w którym sędzia pokazał 15 żółtych i dwie czerwone kartki, ROW 1964 Rybnik przegrał na wyjeździe z Pniówkiem Pawłowice 1:2.

Mecz w Pawłowicach lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie po golu Dawida Morcinka. Rybniczanie wyrównali kilka minut po przerwie dzięki trafieniu Dawida Weisa.

W ostatnich 20 minutach było sporo emocji. Najpierw sędzia wyrzucił z boiska Kamila Glenca, a chwilę później w jego ślady poszedł Szymon Kuzior. Obaj piłkarze opuścili murawę po obejrzeniu drugiej żółtej kartki.

W 76. minucie Pniówek znów był na prowadzeniu. Gola na wagę 3 punktów strzelił Dawid Weis. ROW 1964 nie złożył broni i próbował wyrównać, ale dobre okazje w końcówce zmarnowali Dawid Migus, Jan Janik i Jakub Kuczera. Ostatecznie mecz zakończył się porażką rybniczan 1:2.

W następnej kolejce podopieczni trenera Rolanda Buchały zagrają na stadionie w Rybniku z LKS-em Goczałkowice Zdrój (1 maja, godz. 17:00).

GKS Pniówek 74 Pawłowice - ROW 1964 Rybnik 2:1 (1:0)

1:0 - Dawid Morcinek (12), 1:1 - Tomasz Gomola (53), 2:1 - Dawid Weis (76)

GKS: Gocyk – Glenc, Turoń (10′ Wiciński), Ciuberek, Mazurkiewicz – Weis, Spratek, Łukasik, Morcinek, Łaski – Caniboł

ROW (wyjściowy skład): Plewka – Janik, Pacholski, Krotofil, Baransky, Kuczera, Kuzior, Tomaszewski, Warmiński, Gomola, Gajda

Czerwone kartki: 70′ Glenc (druga żółta), 73′ Kuzior (druga żółta)

27. kolejka 3. grupy III ligi: Piast Żmigród - Foto-Higiena Gać 1:1 MKS Kluczbork - Ślęza Wrocław 0:5 Warta Gorzów Wielkopolski - Zagłębie II Lubin 1:2 Ruch Chorzów - Polonia Bytom 2:1 Polonia-Stal Świdnica - Lechia Zielona Góra 0:4 Górnik II Zabrze - Rekord Bielsko-Biała 1:2 LKS Goczałkowice Zdrój - Polonia Nysa 4:0 Pniówek Pawłowice - ROW 1964 Rybnik 2:1 Miedź II Legnica - Stal Brzeg 1:3  Pauza: Gwarek Tarnowskie Góry

1. Ruch Chorzów 26 68 22 2 2 68-20
2. Ślęza Wrocław 26 56 17 5 4 67-25
3. Polonia Bytom 25 55 17 4 4 56-28
4. Pniówek Pawłowice 26 55 17 4 5 49-29
5. Lechia Zielona Góra 25 40 11 7 7 37-33
6. LKS Goczałkowice Zdrój 26 39 12 3 11 45-40
7. Zagłębie II Lubin 26 38 11 5 10 45-34
8. Rekord Bielsko-Biała 25 37 10 7 8 42-32