Dwa medale Kacpra Wieczorka w Ju Jitsu German Open

2019-10-14, Autor:

W międzynarodowych zawodach Ju Jitsu German Open bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Wieczorek z Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego.

W dniach 5-6 października w Hanau odbyły się międzynarodowe zawody German Open. W imprezie wzięli udział zawodnicy z 14 państw. Z Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego powołanie dostało czterech zawodników: Martyna Wowra i Wiktoria Lechowicz w Duo System Women, Kacper Wieczorek w U18 kat do 73 kg w fighting system i ne waza oraz Kamil Sobaszek w U21 w kat do 69 kg.

W pierwszm dniu walczyli wszyscy zawodnicy RKJJS. Martyna Wowra i Wiktoria Lechowicz w Duo System Women uplasowały się na 7. pozycji. Takie samo miejsce w fighting system wywalczył również Kamil Sobaszek.

Najlepiej spisał się Kacper Wieczorek, który w odmianie walki ne waza (bjj) po zaciętych walkach (*dwie wygrane przez poddanie) zajął 2. miejsce, zdobywając dla Polski srebrny medal.

W następnym dniu Kamil Sobaszek ze względów organizacyjnych nie walczył w ne waza, natomiast Kacper Wieczorek startował w fighting system w kategorii do 73 kg. Rybniczanin po bardzo dobrych trzech walkach dostał się do finału. W nim spotkał się z zawodnikiem ze Słowenii i po wyrównanej walce musiał jednak uznać wyższość swojego przeciwnika i tym samym wywalczył również 2 miejsce i kolejny srebrny medal dla naszego kraju.

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 0