Kultura, rozrywka i edukacja

Duży sukces biegaczek z „Powstańców”

2014-12-22, Autor:
W Rudzie Śląskiej odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w którym udział wzięły najlepsze sztafety biegowe ze śląskich szkół. Rybnik reprezentowały zawodniczki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich.

Już po raz trzeci z rzędu reprezentacja dziewcząt z I LO  nie dała szans rywalkom i pewnie zwyciężyła w etapie rejonowym  sztafetowych  biegów przełajowych na dystansie 6x800 m, awansując do zawodów wojewódzkich.

Na starcie Finału Wojewódzkiego stanęły reprezentacje 15 najlepszych szkół. Reprezentantki „Powstańców” nie zawiodły oczekiwań i dały z siebie wszystko. Po zaciętej rywalizacji sztafeta dziewcząt uplasowała się na wysokiej 7 pozycji. Szkołę reprezentowały: Kinga  Hoszek,  Karolina  Wojaczek, Kinga  Dzierbicka, Julia  Rams, Wiktoria  Stachura, Dominika Kłoda i Paulina  Winkler.

To jednak nie jedyny sukces młodych sportsmenek z I LO. Jak co roku Śląski Szkolny Związek Sportowy podał wyniki wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty. Wszystkie osiągnięcia sportowe szkół w danym roku szkolnym zostały zebrane i przeliczane na punkty, efektem tego jest zestawienie najlepszych szkół w województwie śląskim.

W roku szkolnym 2012/2013 rybnickie I LO zostało sklasyfikowane na 20 miejscu w województwie - IV miejsce w biegach na orientację i IX miejsce w sztafetowych biegach przełajowych. Natomiast w minionym roku szkolnym 2013/2014 dzięki zaangażowaniu i pracy dziewcząt na zajęciach sportowych udało się osiągnąć zdecydowanie lepsze wyniki i awansować na bardzo wysokie 8 miejsce w województwie śląskim!

Na ten sukces przełożyły się bardzo dobre wyniki z trzech zawodach. Było to VI miejsce w finale wojewódzkim sztafetowych biegów przełajowych, gdzie szkołę reprezentowały: Alicja  Grzesik, Magdalena Samol, Julia Rams, Kinga Hoszek, Mariola Cieślik, Karolina Wojaczek i Kinga Dzierbicka, a opiekunem był Andrzej Piecha. Szkoła zajęła też III miejsce w półfinale wojewódzkim w koszykówce. Skład reprezentacji tworzyły: Kinga Dzierbicka, Monika Brząkalik, Karolina Wojaczek, Natalia Rabenda, Martyna Kajzerek, Paulina Niestrój, Edyta Haręza, Katarzyna Korus, Martyna Heliosz i Kamila Pierchała, a opiekunem był Adrian Kisiel. Trzecie z zawodów, które wpłynęły na tak wysoką lokatę końcową to finał wojewódzki w biegach na orientację, gdzie zawodniczki zdobyły IV miejsce. Szkołę reprezentowały: Marta Noga, Julia Rams, Maria Wolny, Ewelina Lisewska, a opiekunem był Andrzej Piecha.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0