zamknij

Wiadomości

Duża inwestycja w Stodołach ruszyła z kopyta. Przebudowują pocysterski dwór

2020-09-17, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Rozpoczęła się długo zapowiada inwestycja w Stodołach. Ma tam postać ośrodek sportowo-rekreacyjny oraz apartamenty. Pierwszy etap prac obejmuje przebudowę dworu i terenu wokół niego. Powstanie hotel, dwie restauracje i kompleks odnowy biologicznej.

Reklama

O planach tej dużej inwestycji pisaliśmy już ponad rok temu. Pamiętacie, jak informowaliśmy Was o zagospodarowaniu części Stodół? Firma z Krakowa – Pamira Investments, która przedstawiła koncepcję w trzech obszarach: - sportowo-rekreacyjnym, hotelowym i mieszkalnym.

Inwestycja została ulokowana w centrum Stodół – tuż poniżej zapory spiętrzającej wody Zalewu Rybnickiego, na skraju rozległego kompleksu leśnego. Teren inwestycji objął też byłą stadninę koni. Więcej dowiecie się czytając artykuł >>Potężna inwestycja w Stodołach na horyzoncie<<

Na zapowiedziach się nie skończyło – inwestycja faktycznie się rozpoczęła z końcem sierpnia. Ekipa przebudowuje stary, pocysterski dwór z 1736 roku. Tam powstanie restauracja. Zakres robót jest jednak znacznie szerszy o czym mówi nam Jagoda Rusińska z Pamira Investments.

- W miejscu inwestycji w początkowym etapie powstanie hotel wraz z dwoma restauracjami oraz kompleksem odnowy biologicznej. Jest to pierwszy z trzech etapów inwestycji. Mamy nadzieje, że to miejsce - pełne historii, z ogromnym potencjałem, otrzyma dzięki temu projektowi swoje nowe życie. Jesteśmy przekonani, że będzie to idealne miejsce na rodzinne spotkania, imprezy okolicznościowe, szkolenia, odpoczynek etc. Przewidujemy kuchnie europejską - wymienia nasza rozmówczyni.

Z kolei hotel przeznaczony będzie dla klientów biznesowych, rodzin z dziećmi, jak i turystów.

- Pragniemy zauważyć, że projekt daje naszemu regionowi następne ciekawe miejsce na mapie rybnickich atrakcji, tworzy kolejne miejsce pracy, będzie przyciągać turystów. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z władzami miasta, biurem architektonicznym Top Projekt, a także generalnym wykonawcą - firmą Budinż – zaznacza Jagoda Rusińska.

W dalszym etapie inwestycji powstaną apartamenty i strefa sportowa, tak aby wszystko stanowiło zorganizowaną całość.

Tak ma wyglądać ośrodek wg wizualizacji rybnickiej pracowni Toprojekt:

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 120 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~ 2020-09-17 18:34:13

  nie tak atrakcyjne tereny z potencjałem są w Polsce przeznaczane pod ,,apartamenty'' dla elyt

  13 55
 • ~człowiek z branży 2020-09-17 21:07:07

  Czy to jakiś wstyd przyznać, że jest się ze Zwonowic?
  Nawet w KRSie wskazane są Zwonowice...
  To coś jak z Budozbytem tzn Budowlani.pl -wynajmują biuro w Krakowie i chyba na tym kończy się galicyjski wątek...

  26 8
 • ~Arteks 2020-09-17 22:07:36

  @kocanka123 - w naszym subregionie - albo budują się małe osiedla domków lub niewielki bloki, kamienice jeśli już to tylko w Rybniku i też niewiele. Natomiast to co proponuje ten inwestor to nowość w skali całego regionu - bo chce zagospodarować nie tylko zabytkowe budynki ale w zasadzie wybudować nową dzielnicę. Życzę mu powodzenia. To autentycznie coś nowego. @człowiek z branży - a która firma chce podawać adres z małej wsi?

  32 24
 • ~ 2020-09-17 23:00:05

  a sory zapomniałam że stodoły to przecież Rybnik

  8 13
 • ~Abisall 2020-09-17 23:45:04

  "a która firma chce podawać adres z małej wsi?"
  Słyszałeś o takiej wsi jak Wołowiec?
  Pewnie nie, a to adres jednego z ciekawszych polskich wydawnictw.

  16 2
 • ~Abisall 2020-09-17 23:51:13

  Kurna za szybko mi się dodał komentarz - ciąg dalszy tu
  Siedziba jakiej firmy mieści się w 1,5 tysięcznym Fuschl am See?
  Kolejna z ciekawych małych miejscowości do sprawdzenia - Sant'Agata Bolognese.

  10 1
 • ~MTWWD 2020-09-18 01:50:07

  Za chfila zawrzom wszysko to poco takie inwestycje. Jeszcze ktosi wierzy że świat wruci do normalnosici?

  8 30
 • ~Lateks 2020-09-18 02:13:02

  ~człowiek z branży to wynika z tzw dupowatości goroli. Nie napiszą że są z Rybnika bo tutaj przyjechali, nie napiszą że są z Zwonowic bo tam podatki mniejsze niż w "Rybniku" Chwałęcicach. Takie osoby muszą napisać że są z "Krakowa" a to mniej więcej tak jak by napisać że Rudy to Rybnik... Wielki inwestor, nie no życzę powodzenia chociaż przypuszczam że ciężko to będzie spiąć finansowo. No i żeby powodzi nie było bo będzie afera.

  21 16
 • ~Mateusz Babilas 2020-09-18 08:38:39

  Pięknie się to prezentuje :) Powodzenia.

  16 1
 • ~apw 2020-09-18 09:13:18

  Zwonowice. To nie jest już taka typowa wieś. To sypialnia miasta bez rolnictwa za to z dużym zakładem pracy. Tutaj nie ma ani jednej krówki ba nie ma nawet kombajnu. Tutejsze dzieci, żeby zobaczyć rolnictwo muszą jechać do sąsiednich miejscowości notabene dzielnic Rybnika. Polecam Pniowiec i Buglowiec.

  18 1
 • ~Arteks 2020-09-18 15:29:31

  @lateks - jakie bezsensowne czepianie się w sytuacji kiedy w miejscu rozwalonego dworku, śmierdzących stajni i krzaczorów którymi zarósł dawny ośrodek jeździecki - ktoś chce stworzyć nowoczesne miejsce do zamieszkania i turystyki. Takiego inwestora to w Urzędzie Miasta powinni traktować na równi z królową angielską. :D I nie przekręcaj czyichś określeń bo to śląski autorytet sam KUTZ jako pierwszy użył sformułowania o "śląskiej dupowatości" - z czym nietrudno się nie zgodzić, szczególnie w ostatnich dekadach kiedy ludzie z innych regionów Polski są o wiele nowocześniejsi, zaradniejsi i otwarci na postęp. @apw - i ty uważasz za normalne wieś z wielkim zakładem przemysłowym?! Gdzie jeszcze w Europie mamy do czynienia z takimi absurdami jak w Polsce, że we wsiach tworzy się wielkie zakłady przemysłowe, gdzie jeszcze wsie cieszą się popularnością do życia (poza regionami turystycznymi lub rolniczymi)? Gdzie wsie są tak zaniedbane jak na Śląsku - bardzo często bez kanalizacji, bez gazociągu, bez komunikacji? Po co mieszkać na wsiach które są gęsto zaludnione i z których codziennie dojeżdża się do miasta na zakupy czy do pracy? Kiedyś ludzie mieszkali na wsiach i umieli się z tego wyżywić. Nie rozumie dzisiejszej polskiej mody na wsie - podczas gdy w całej Europie wsie pustoszeją, a ludzie uciekają do miast - za wyjątkiem rolników czy prowadzących gospodarstwa agroturystyczne.

  4 17
 • ~PawelE39 2020-09-18 17:50:30

  A już żeśmy myśleli że ten bufon wyemigrował do siebie....

  8 0
 • ~hub381 2020-09-20 10:23:22

  Nie rozumię tego lamentu ? Stodoły, kiedyś Stodolnau różniło się od Chwałęcic współczesnością, bo było zelektryfikowane.
  A że Stodoły mogą się stać miejscem kulturnym i wypoczynkowym należy tylko przyklasnąć.
  Brawo !

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Rybnik potrzebuje parku kulturowego?
Oddanych głosów: 568