zamknij

Wiadomości

Duża awaria w dostawie prądu w regionie!

2019-09-03, Autor: bf

Od rana mieszkańcy Kamienia i gminy Czerwionki-Leszczyn nie mają prądu. Tauron walczy z szybkim rozwiązaniem problemu.

Reklama

Jak informuje Tauron Dystrybucja, prądu od 8.40 nie mają mieszkańcy dzielnicy Kamień, Książenic, Czerwionki-Leszczyn (Sienkiewicza, Reymonta, Orzeszkowej, Polna), Stanowic i Przegędzy.

Dostawca energii nie wie na razie, co było przyczyną awarii. Ma być usunięta do godziny 11.00.

Oceń publikację: + 1 + 24 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~sympatykrybnika 2019-09-03 10:01:00

  „Dostawca energii NIE WIE na razie, co BYŁO PRZYCZYNĄ AWARII. Ma być usunięta do godziny 11.00.” Nie wiedząc nic, skąd wie że, awarie usunie do godziny 11.00. A może był to cyberatak?

  51 12
 • ~sympatykrybnika 2019-09-03 10:26:28

  Prezes URE przestrzega przed niedofinansowaniem. Odczują je odbiorcy energii i firmy energetyczne.
  Najbardziej jaskrawym przykładem skutków braku środków na realizacje zadań nałożonych na URE jest efektywność energetyczna. Skutki są takie, że nie mamy kim i jak dobrze obsłużyć systemu i mamy do wydania jeszcze białe certyfikaty z końca 2017 roku warte około 900 mln zł.
  Górnicy w PGG chcą podwyżek. Związki zawodowe działające w Polskiej Grupie Górniczej domagają się podwyżek płac od 2020 roku o 12 proc.
  Będą podwyżki cen prądu? Prezes URE na te pytanie: „Nie mogę powiedzieć, że nie będzie”. Prezes URE wskazał, że nie może powiedzieć odbiorcom indywidualnym, iż podwyżek nie będzie, ponieważ - jak mówił - byłoby to bardzo nieodpowiedzialne. „Czekamy na wnioski taryfowe i wtedy będziemy wiedzieli, czego się spodziewać. Pewnie będziemy mówić o wzroście cen energii elektrycznej, bo regulacja ustawowa ZAMROZIŁA CZĘŚĆ CEN DETALICZNYCH NA TEN ROK. Pewnym wyznacznikiem jest rynek hurtowy” – prezes URE.
  Ani poprzedni prezes (Maciej Bando) URE, ani Rafał Gawin nie ma wpływu na to, czy będzie ustawowe zamrażanie cen na 2020 r. „Według mnie nie powinno być to kontynuowane. Tego typu ingerencja zawsze ma złe konsekwencje dla funkcjonowania rynku” – nowy prezes URE - Rafał Gawin.
  W lipcu br. węgiel dla energetyki był o 9,2 proc. droższy niż w tym samym miesiącu rok wcześniej, a w odniesieniu do węgla dla ciepłownictwa średni wzrost wartości indeksu rok do roku wyniósł 4,1 proc.

  15 15
 • ~JulianUrsynNiemcewicz 2019-09-03 12:59:06

  Jeżeli - Tauron walczy z szybkim rozwiązaniem problemu - to chyba jednak powinniśmy dopingować szybkie rozwiązanie problemu, zwycięstwo Tauronu w tej walce może sprawę niebezpiecznie wydłużyć.

  10 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kto w głównej mierze ponosi odpowiedzialność za złą sytuację rybnickiego szpitala?


Oddanych głosów: 1666