Druga połowa pod dyktando rybniczan. ROW wywalczył cenny remis z ŁKS-em Łódź

2017-11-18, Autor:

W 18. kolejce II ligi, w ostatnim meczu przed własną publicznością w tym roku, ROW 1964 Rybnik zremisował z ŁKS-em Łódź 2:2, choć do przerwy dwoma bramkami prowadzili goście. Gole dla gospodarzy strzelili Dawid Kalisz i Paweł Jaroszewski.

Dziś na stadion przy ul. Gliwickiej zawitał wicelider z Łodzi, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał na wyjeździe. W składzie ROW-u za pauzującego Dawida Gojnego pojawił się Szymon Popiela, dla którego był to pierwszy w tym sezonie mecz w II lidze. Warte dodać, że w osiemnastce meczowej pojawił się 15-letni Wiktor Piejak.

Mecz fatalnie rozpoczęli rybniczanie. Już w 20. sekundzie gola dla ŁKS-u strzelił Łukasz Zagdański. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 w 20. minucie. Obie bramki były efektem przewagi i lepszej gry łodzian.

Rybniczanie odrodzili się w drugiej połowie. Sygnał do ataku pięknym strzałem z dystansu dał Dawid Kalisz. Bramkarz ŁKS-u był bez szans. Kontaktowy gol dodał wiary gospodarzom i już kilka minut później było 2:2. Tym razem w polu karnym znakomicie odnalazł się Paweł Jaroszewski i mocnym strzałem wyrównał wynik spotkania. W 76. minucie rybniczanie mogli wyjść na prowadzenie. Precyzyjne podanie otrzymał Marek Krotofil, ale w polu karnym piłka po jego strzale poszybowała wysoko nad bramką.

W ostatnich minutach żadna z drużyn nie wypracowała sobie żadnych stuprocentowych okazji i tym samym ROW zakończył jesień w Rybniku remisem z ŁKS-em 2:2.

W ostatnim meczu w tym roku podopieczni trenera Rolanda Buchały zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Elbląg (26 listopada, godz. 13:00).

Jacek Janowski – trener ŁKS-u Łódź

Rozpoczynamy mecz bardzo dobrze. Poprawiamy na 2:0, mamy wszystko pod kontrolą. Zespół schodzi na przerwę i dzieje się coś niedobrego. Wiedzieliśmy, że ROW ma groźne stałe fragmenty gry i gra długą piłką. Poddaliśmy się temu w drugiej połowie. Jesteśmy rozczarowani. Prowadząc 2:0 tracimy punkty. Szanujemy jednak ten punkt, bo ten mecz kosztował nas dużo zdrowia.

Roland Buchała – trener ROW-u 1964 Rybnik

Pierwszy raz nie zrealizowaliśmy założeń. Do 20. minuty straciliśmy dwie bramki i cały nasz  misterny plan poszedł w zapomnienie. Nie chcemy takich meczów. Druga połowa zmienia się diametralnie. Do każdego przeciwnika inaczej podchodzimy. Wiedzieliśmy, że po 20. minucie boisko nie będzie nadawało się na grę po ziemi. Jestem niezadowolony, że zremisowaliśmy. Było bardzo blisko zwycięstwa, pomimo tego, że przegrywaliśmy do przerwy. Moi chłopcy mogą z podniesioną głową wracać do domu, bo w drugiej połowie dali z siebie wszystko. Wielki szacun za takie zaangażowanie.

ROW 1964 Rybnik – ŁKS Łódź 2:2 (0:2)

0:1 – Zagdański (1), 0:2 – Zagdański (20), 1:2 – Kalisz (58), 2:2 – Jaroszewski (66)

ROW 1964 Rybnik: Rosa – Janik, Jaroszewski (86’ Koleczko), Popiela, Jary, Krotofil, Zganiacz (60’ Spratek), Muszalik (67’ Tkocz), Kalisz, Musiolik (60’ Brychlik), Koch

ŁKS Łódź: Kołba – Rozmus, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko, Guzik, Bryła (82’ Pyciak), Kocot, Pyrdoł (69’ Kostyrka), Radionow, Zagdański