zamknij

Wiadomości

Drogowy recydywista zatrzymany. To ten sam, co uciekał z dzieckiem przed policją

2017-09-19, Autor: bf, źródło: KMP Rybnik

Niektórzy nie potrafią albo nie chcą zmienić swojego zachowania. Policjanci rybnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Okazało się, że prowadził on motorower pomimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów. To nie pierwszy jego występek – rok temu uciekał przed policją z 8-latkiem w samochodzie.

Reklama

Policjanci ruchu drogowego patrolując ulicę Wodzisławską w Rybniku, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że 19-letni rybniczanin posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Rybniku do maja 2021 roku. - Mężczyzna jest znany rybnickim policjantom, był wielokrotnie przez nich zatrzymywany do kontroli, głównie z powodu braku uprawnień do kierowania pojazdami, a w październiku 2016 uciekał samochodem przed policjantami z 8-letnim dzieckiem – wyjaśnia st. sierż. Anna Karkoszka z KMP w Rybniku.

Przypomnijmy, policjanci ścigali rok temu kierowcę forda ka, który nie zatrzymał się do kontroli. 18-letni kierowca spowodował w Szczerbicach kolizję z innym uczestnikiem ruchu. >>Pościg ulicami Rybnika i Gaszowic. Młody kierowca uciekał policji z 8-latkiem na pokładzie<<

19-letni mieszkaniec Rybnika musi liczyć się ze srogimi konsekwencjami złamania sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

Oceń publikację: + 1 + 39 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~master4k 2017-09-19 15:27:32

  Chyba już czas zacząć przyjmować zakłady za sterami jakiego to pojazdu ów jegomość zostanie złapany przy kolejnej sposobności. Jak widać wcześniejsze zakazy i kary nie robią ma nim specjalnego wrażenia. Obstawiam sterowiec...

  39 2
 • ~ 2017-09-19 15:56:35

  Nie ma lepszej kary dla przestępców drogowych niż publiczne ujawnianie ich tożsamości. W USA jeśli ktoś popełni przestępstwo drogowe, publicznie zostaje ujawnione jego imie i nazwisko. W szczególnych przypadkach publikowany jest nawet wizerunek sprawcy (np. gdy uciekał przed policją lub gdy zaatakował funkcjonariusza).

  Od czasu, gdy w USA tożsamość przestępców drogowych jest podawana do wiadomości publicznej, zrobiło się znacznie bezpieczniej na drogach.

  Nic na wyobraźnię przestępcy nie działa tak bardzo, jak fakt, że o jego przestępstwie mogą dowiedzieć się najbliżsi, tj. rodzina, sąsiedzi, szef i znajomi z pracy itd. Takie osoby po prostu boją się odrzucenia czy tzw. "obciachu".

  Dopóki w Polsce przestępcy drogowi mogą czuć się anonimowi i bezkarni (tylko nieliczni trafiają za kratki), często będziemy słyszeć o różnych zachowaniach idiotów za kierownicą (oczywiście zdecydowana większość kierowców to normalni ludzie).

  64 1
 • ~Lateks 2017-09-19 16:11:58

  Nie sądziłem że prowadzenie motoroweru czy roweru jest karalne.
  Swoją drogą jeżeli sąd zakazał prowadzić to dlaczego on nie jechał?

  7 44
 • ~martin75fm 2017-09-19 18:06:04

  Typowy polski absurd z zakazem prowadzenia, większość jeździ bo nikt im nic nie zrobi po za kolejnym mandatem czy wyrokiem w zawieszeniu. Nieuchronność kary to nadal w tym kraju fikcja.

  37 3
 • ~ 2017-09-19 18:42:27

  to jest choroba

  4 15
 • ~bartezz 2017-09-20 01:50:41

  Henio - i ta choroba się głopota nazywa...

  11 2
 • ~ 2017-09-20 08:59:24

  siwy problem jest, ale co mi da znajomość imienia i nazwiska takiego recydywisty? Ja go na drodze nie rozpoznam(chyba, że będzie jeździl z plastronem z odpowiednim napisem, a tego też nikt nie wyegzekwuje), a sąsiedzi już tak??? Niektórzy sąsiedzi na pewno doniosą na sąsiada, bo pali węglem, ale w życiu nie poskarżą się na takiego typa, który stanowi zagrożenie dla użytkowników dróg

  4 4
 • ~marcin_o 2017-09-20 10:43:24

  "był wielokrotnie przez nich zatrzymywany do kontroli, głównie z powodu braku uprawnień do kierowania pojazdami" - to jakaś znana twarz czy policjant jasnowidz? :)

  7 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1088