Dreszczowiec w ostatniej kolejce Superligi ROW

2022-06-22, Autor:

Wielkie emocje towarzyszyły ostatniej kolejce Superligi ROW, w której lider Amanis Rybnik zmierzył się z wiceliderem AS Zupil Piaski.

Przed ostatnią kolejką rybnickiej amatorskiej ligi piłki nożnej lider Amanis Rybnik o jeden punkt wyprzedzał AS Zupil Piaski. W miniony weekend obie drużyny spotkały się w bezpośrednim starciu na stadionie Rymera w Niedobczycach.

Przez 90 minut wszystko szło po myśli drużyny AS Zupil Piaski, która prowadziła 2:0 po golach Andrzeja Niewiedziała i Kamila Płachty. Amanis Rybnik tracił w tym momencie pozycję lidera i tytuł mistrzowski. Piłkarze tego zespołu nie odpuścili jednak i w doliczonym czasie gry zrobili coś, co wydawało się niemożliwe.

Najpierw kontaktowego gola strzelił Arkadiusz Piskuła, a w piątej minucie dodatkowego czasu wyrównał Mateusz Wilczek. Po chwili sędzia zagwizdał po raz ostatni i spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Taki wynik sprawił, że mistrzem Superligi ROW został Amanis, a drugie miejsce zajął AS Zupil.

Na trzeciej pozycji sezon zakończył Mostal FC Żory.

Amanis Rybnik - AS Zupil Piaski 2:2 (0:0)

0:1 - Andrzej Niewiedział (68), 0:2 - Kamil Płachta (85), 1:2 - Arkadiusz Piskuła (90+2), 2:2 - Mateusz Wilczek (90+5)