Dominacja juniorów RMKS w mistrzostwach Śląska

2018-03-28, Autor:

W Domu Sportu w Radlinie najlepsze szpadzistki i szpadziści z Rybnika i regionu rywalizowali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Śląska Juniorów (do 20 lat).

W turnieju indywidualnym szpadzistów ze złotego medalu i tytułu mistrzowskiego cieszył się Kamil Huwer (RMKS Rybnik), pokonując w walce finałowej 15:13 Wacława Bartolewskiego (Piast Gliwice). Brązowe medale wywalczyli Marcin Tumas (RMKS Rybnik) i Jan Bulandra (AZS AWF Katowice).

W turnieju indywidualnym szpadzistek w finale spotkały się dwie zawodniczki RMKS-u Rybnik. Złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Alicja Klasik pokonując 15:10 Kingę Zgryźniak, na szyi której zawisł srebrny medal. Medale brązowe dla Karoliny Staszulonek i Ewy Kawenckiej z Piasta Gliwice.

W turnieju drużynowym szpadzistów tytuły mistrzowski i wicemistrzowski dla drużyn z Rybnika. W meczu finałowym zwyciężył RMKS I Rybnik (Kamil Huwer, Ryszard Kałuziński, Marcin Tumas, Tomasz Wąsiewicz) pokonując 45:41 RMKS II Rybnik (Jarosław Fajkis, Sebastian Mandrysz, Bartłomiej Musiolik, Michał Gryt). Brązowy medal dla drużyny Piasta Gliwice (Michał Bar, Wacław Bartolewski, Stefan Chrapka, Piotr Migas).

W turnieju drużynowym szpadzistek po bardzo emocjonującym meczu finałowym złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Piasta Gliwice (Karolina Staszulonek, Ewa Kawencka, Klara Majgier, Bernadetta Majgier) pokonując 45:43 RMKS Rybnik (Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Małgorzata Szulc). Na najniższym stopniu podium zmagania zakończyła drużyna szpadzistek BTS Bytom (Julia Gwóźdź, Oliwia Włoczka, Patrycja Ziętek).