zamknij

Wiadomości

Dojedziemy pociągiem z Rybnika do Wiednia, Ustki, na Hel. Zobacz u nas wakacyjny rozkład jazdy!

Bartłomiej Furmanowicz 2022-06-11, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

W niedzielę (12 czerwca) wchodzi w życie planowa, letnia korekta rozkładu jazdy pociągów. Pociągi według tego rozkładu jazdy będą kursowały do 3 września br. Gdzie dotrzemy pociągiem z Rybnika? Jest wiele miejscowości, w tym Wiedeń, Zakopane, Praga, Kołobrzeg, czy Hel. Zobaczcie rozkład jazdy!

Reklama

Podróż samochodem nad polskie morze – przy rosnących cenach paliw – coraz bardziej przestaje się opłacać. Wielu z nas zapewne zastanawia się nad alternatywnymi formami transportu. Tu prym wiedzie kolej, która oferuje ciekawe połączenia z polskimi i zagranicznymi miejscowościami.

Przede wszystkim musicie wiedzieć, że od jutra zacznie obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy. Jeżeli (jadąc na wczasy) zamierzacie tym razem zamienić samochód na pociąg – musicie koniecznie zaznajomić się z tymi informacjami. Wybraliśmy dla Was ciekawe połączenia, na których trasie znalazł się Rybnik:

Odjazdy pociągów ze stacji Rybnik (dworzec główny):

IC Chopin – odjazd z Rybnika – godzina 0.48

Wodzisław Śląski 1:02, Chałupki 1:21, Bohumin 1:28, Ostrava Hlavni Nadrazi 2:22, Breclav 4:10, Wien Hbf 7:00, Wiener Neustadt 7:55, Bruck a.d.Mur 9:25 Graz Hauptbahnhof 10:02

IC Podhalanin – odjazd z Rybnika – godz. 3.41

Żory 3:51, Czechowice-Dziedzice 4:24, Bielsko-Biała Główna 4:39 WW{, Żywiec 5:14, Sucha Beskidzka 6:55, Maków Podhalański 7:18, Chabówka 7:52, Nowy Targ 8:45, Poronin 9:00, Zakopane 9:10 (Pociąg kończy bieg przy peronie tymczasowym oddalonym od dworca około 1,4 km)

IC Silesia – odjazd z Rybnika – godz. 8.58

Wodzisław Śląski 9:12, Chałupki 9:31, Bohumin 9:43, Ostrava Hlavni Nadrazi 10:07, Ostrava-Svinov, 10:15, Hranice na Morave 10:44, Olomouc Hlavni Nadrazi 11:12, Zabreh na Morave 11:36, Ceska Trebova 11:59, Chocen 12:24, Pardubice Hlavni Nadrazi 12:43, Kolin 13:07, Praha-Liben 13:55 Praha Hlavni Nadrazi 14:03

IC Szyndzielnia – odjazd z Rybnika – godz. 9.18

Kuźnia Raciborska 9:40, Kędzierzyn-Koźle 10:00, Zdzieszowice 10:15, Gogolin 10:23, Opole Główne 10:42, Brzeg 11:10, Oława 11:20, Wrocław Główny 11:39, Wrocław Mikołajów 11:50, Oborniki Śląskie 12:04, Żmigród 12:17, Rawicz 12:28, Leszno 12:47, Kościan 13:05, Poznań Główny 13:32, Oborniki Wielkopolskie Miasto 13:57, Rogoźno Wielkopolskie 14:09, Chodzież 14:31, Piła Główna 14:49, Stara Łubianka 15:02, Jastrowie 15:23, Szczecinek 15:50, Białogard 16:44, Koszalin 17:00, Sławno 17:24, Słupsk 17:43, Ustka 18:06

IC Polonia – odjazd z Rybnika – godz. 9.48

Wodzisław Śląski 10:02, Chałupki 10:20, Bohumin 10:30, Ostrava Hlavni Nadrazi 10:49, Ostrava-Svinov 10:57, Hranice na Morave 11:26, Prerov 11:44, Otrokovice 12:01, Stare Mesto u Uher. Hradiste 12:17, Hodonin 12:33, Breclav 12:45, Wien Hbf 13:49

IC Sobieski – odjazd z Rybnika – godz. 10.07

Katowice 10:50, Sosnowiec Główny 11:01, Zawiercie 11:28, Warszawa Zachodnia 13:25, Warszawa Centralna 13:33, Warszawa Wschodnia 14:06, Działdowo 15:21, Iława Główna 15:54, Malbork 16:28, Tczew 16:41, Gdańsk Główny 16:58, Gdańsk Wrzeszcz 17:04, Gdańsk Oliwa 17:09, Sopot 17:14, Gdynia Główna 17:23

IC Porta Moravica – odjazd z Rybnika – godz. 12.09

Katowice 12:54, Kraków Główny 13:56, Kraków Płaszów 14:07, Bochnia 14:35, Tarnów 14:58, Dębica 15:17, Rzeszów Główny 15:49, Łańcut 16:05, Przeworsk 16:21, Jarosław 16:33, Przemyśl Zasanie 16:59 Przemyśl Główny 17:03

IC Cracovia – odjazd z Rybnika – godz. 12.34

Wodzisław Śląski 12:48, Chałupki 13:07, Bohumin 13:16, Ostrava Hlavni Nadrazi 14:07, Ostrava-Svinov 14:15, Hranice na Morave 14:44, Olomouc Hlavni Nadrazi 15:12, Zabreh na Morave 15:36, Ceska Trebova 15:59, Chocen 16:24, Pardubice Hlavni Nadrazi 16:43, Kolin 17:07, Praha-Liben 17:55 Praha Hlavni Nadrazi 18:03

IC Cracovia – odjazd z Rybnika – godz. 15.26

Katowice 16:09, Kraków Główny 17:04, Bochnia 17:44, Brzesko Okocim 17:53, Tarnów 18:08, Dębica 18:29, Ropczyce 18:37, Sędziszów Małopolski 18:44, Rzeszów Główny 19:05, Łańcut 19:22, Przeworsk 19:38, Jarosław 19:48, Radymno 19:58, Przemyśl Zasanie 20:13 Przemyśl Główny 20:17

IC Porta Moravica – odjazd z Rybnika – godz. 15.42

Wodzisław Śląski 15:56, Chałupki 16:14 0 h T k b y, Bohumin 16:21, Ostrava Hlavni Nadrazi 16:49, Ostrava-Svinov 16:57, Hranice na Morave 17:26, Prerov 17:44, Otrokovice 18:01, Stare Mesto u Uher. Hradiste 18:17, Hodonin 18:33, Breclav 18:45, Wien Hbf 19:49, Wien Meidling 20:03, Wiener Neustadt 20:28, Muerzzuschlag 21:27, Kapfenberg 21:50, Bruck a.d.Mur 21:56 Graz Hauptbahnhof 22:34

IC Silesia – odjazd z Rybnika – godz. 17.00

Wodzisław Śląski 17:13, Chałupki 17:33, Bohumin 17:43, Ostrava Hlavni Nadrazi 18:07, Ostrava-Svinov 18:15, Hranice na Morave 18:44, Olomouc Hlavni Nadrazi 19:12, Zabreh na Morave 19:36, Ceska Trebova 19:59, Chocen 20:24, Pardubice Hlavni Nadrazi 20:43, Kolin 21:05, Praha-Liben 21:45 Praha Hlavni Nadrazi 21:52

IC Sobieski – odjazd z Rybnika – godz. 17.50

Wodzisław Śląski 18:04, Chałupki 18:23, Bohumin 18:30, Ostrava Hlavni Nadrazi 18:49, Ostrava-Svinov 18:57, Hranice na Morave 19:26, Prerov 19:44, Otrokovice 20:01, Stare Mesto u Uher. Hradiste 20:17, Hodonin 20:33, Breclav 20:45 Wien Hbf 21:49

IC – TLK Halny – odjazd z Rybnika – godz. 17.53

Kuźnia Raciborska 18:14, Kędzierzyn-Koźle 18:31, Zdzieszowice 18:44, Gogolin 18:53, Opole Główne 19:18, Brzeg 19:46, Oława 19:56, Wrocław Główny 20:15, Wrocław Mikołajów 20:26, Oborniki Śląskie 20:40, Żmigród 20:53, Rawicz 21:04, Leszno 21:24, Kościan 21:43, Poznań Główny 22:09, Gniezno 22:44, Mogilno 23:03, Inowrocław 23:21 Bydgoszcz Główna 23:51

IC – TLK Wydmy – odjazd z Rybnika – godz. 18.52

Katowice 19:43, Sosnowiec Południowy 20:05, Zawiercie 20:49, Myszków 20:59, Częstochowa 21:20, Zduńska Wola Karsznice 22:52, Inowrocław 0:54, Toruń Główny 1:27, Toruń Wschodni 1:36, Iława Główna 2:42, Malbork 3:20, Tczew 3:34, Gdańsk Główny 3:54, Gdańsk Wrzeszcz 3:59, Gdańsk Oliwa 4:04, Sopot 4:09, Gdynia Główna 4:19, Puck 5:18, Władysławowo 5:29, Chałupy 5:39, Kuźnica (Hel) 5:46, Jastarnia 6:00, Jurata 6:06, Hel 6:18

Ex 411 Leo Express – odjazd z Rybnika – godz. 20.15

Tychy 20:54, Katowice Ligota 21:04, Katowice 21:12, Mysłowice 21:34, Jaworzno Szczakowa 21:44, Trzebinia 21:55, Krzeszowice 22:05 Kraków Główny 22:23

IC – TLK Wolin – odjazd z Rybnika – godz. 21.51


IC – TLK Pirat – odjazd z Rybnika – godz. 22.25

Katowice 23:11, Zabrze 23:42, Gliwice 23:50, Lubliniec 1:00, Olesno Śląskie 1:25, Kluczbork 1:41, Kępno 2:15, Ostrzeszów 2:29, Ostrów Wielkopolski 2:47, Pleszew 3:08, Jarocin 3:23, Środa Wielkopolska 3:46, Poznań Główny 4:11, Oborniki Wielkopolskie Miasto 4:37, Rogoźno Wielkopolskie 4:50, Chodzież 5:10, Piła Główna 5:28, Szczecinek 6:29, Białogard 7:32, Kołobrzeg 8:06

IC Podhalanin – odjazd z Rybnika – godz. 23.59

Gliwice 0:49, Lubliniec 1:31, Kluczbork 2:21, Kępno 2:51, Ostrów Wielkopolski 3:22, Pleszew 3:40, Jarocin 3:54, Środa Wielkopolska 4:17, Poznań Główny 4:42, Szamotuły 5:17, Wronki 5:30, Krzyż 6:09, Dobiegniew 6:59, Choszczno 7:35, Stargard 8:15, Szczecin Dąbie 8:43, Szczecin Główny 8:57.

Uwaga! Są różne wersje relacji pomiędzy miastami. Część obowiązuje już od jutra, inne w kolejnych tygodniach. Powyższe relacje są też tylko wycinkiem z o wiele większej całości. Zapoznajcie się ze szczegółowym rozkładem jazdy pociągów. Karty plakatu znajdziecie w fotogalerii. Warto też sprawdzić konkretne relacje w wirtualnym rozkładzie jazdy.

Oceń publikację: + 1 + 85 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
  • ~Kwinto 2022-06-11
    16:16:51

    28 5

    Dojedziemy do kilku miast Europejskich, ale za to nie dojedziemy do bliskiego nam Bielska? Z tego co widzę w tygodniu nie ma już żadnego bezpośredniego kursu na tej trasie. Generalnie prócz weekendowego pociągu do Żywca możemy zapomnieć o Beskidach, wszystko z przesiadkami w Piotrowicach-masakra!

  • ~KSnake 2022-06-11
    18:44:31

    14 18

    Praga, Wiedeń, Graz - 6-9 godzin. Polskie morze albo góry - sporo mniej kilometrów, ryp! 11-12godzin! Wspaniała oferta z milionem wsi po drodze, gdzie nie wiadomo po co zatrzymują się pociągi. IC Podhalanin - 230km w 6 godzin - żółwie na wrotkach są szybsze.

  • ~andrzej1984 2022-06-11
    22:17:19

    3 2

    Z portalupasazera.pl można wnioskować że w tym roku również oferuje swoim klientom pociąg z "drogą krzyżowa" gratis. Mianowicie chodzi tu o pociąg PIRAT. Owy pociąg w relacji Bohumin-Kołobrzeg pojedzie przez Tychy, Katowice. Natomiast PIRAT w relacji Bielsko Biała- Kołobrzeg pojedzie przez Knurów a w Gliwicach będzie łączony z grupą wagonów z Bohumina. No brawo PKP IC poprosimy o więcej takich pociągów

  • ~Andrzej Czubski 2022-06-12
    10:53:23

    5 10

    Ja nie chcę na Chel ! tylko z zadupia Wodzisław bespośredno dostać się na KWK Chwałowice . Największy zakład w okolicy wszyscy muszą jeździć samochodami .

  • ~Arteks 2022-06-13
    13:18:24

    0 4

    Świetna oferta. PKP IC rozpieszcza Rybnik. Mamy drugi pociąg do Zakopanego! Warto jeszcze wspomnąć, że jeździ obecnie dwa razy w tygodniu prywatny LEO-EXPRES z Krakowa do Pragi przez Rybnik, a w wakacje ma podobno jeździć codziennie. Szkoda, że Regio-Jet nie wystartował z pociągiem nad Adriatyk. @Andrzej - nie muszą tam wszyscy jeździć autami. Pod kopalnią jest przystanek autobusowy. W szczycie autobusy z centrum Rybnika jadą tam co 10-15 minut. Lepiej powiedz po co mieszkać w Wodzisławiu i wszędzie dojeżdżać?

  • ~Arteks 2022-06-13
    13:30:22

    0 4

    @andrzej1984 - a co ci to przeszkadza? Dzięki takiemu rozwiązaniu więcej miejscowości uzyska bezpośredni pociąg do Kołobrzegu. Dla seniorów np. z Żor, Knurowa, Wodzisławia, Pszczyny to świetna wiadomość, że nie muszą dojeżdżać na przesiadkę do stacji węzłowych takich jak Rybnik czy Katowice.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?




Oddanych głosów: 352