zamknij

Wiadomości

Dobre wieści: pociągi jeżdżą bez przeszkód do Katowic

2019-04-19, Autor: ig

Koniec zastępczej komunikacji na trasie Rybnik – Katowice wprowadzonej w związku z pracami na przystanku Łaziska Górne Brada. Od dzisiaj znowu do stolicy województwa dojedziemy bezpośrednio.

Reklama

Po miesięcznej przerwie na trasę Rybnik – Katowice powróciły pociągi. Zniesiona została komunikacja zastępcza na odcinku Mikołów – Leszczyny. To efekt zakończenia przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jednego z etapów prac na przystanku Łaziska Górne Brada.

Peron na przystanku w Łaziskach Górnych został podwyższony, co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Ponadto zakończono już remont jednego toru. Ruch pociągów usprawni kompleksowo przebudowana sieć trakcyjna. Zabudowano również nowe rozjazdy na przystanku Łaziska Górne Brada i posterunku Czerwionka Dębieńsko.

- Między Katowicami a Rybnikiem będzie mogło przejechać więcej pociągów, gdyż w Łaziskach Górnych Bradzie zbudowany będzie dodatkowy tor. Zapewni on możliwość mijania się pociągów – mówi Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK.

Zakończenie wszystkich prac planuje się na koniec 2019 roku. Koszt realizacji zadania: „Wykonanie prac na odcinku Katowice – Rybnik linii kolejowej nr 140” wynosi ok. 24 mln zł. Inwestycja finansowana jest z budżetu PLK.

Oceń publikację: + 1 + 43 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Arteks 2019-04-19 15:56:05

  Brada nie była jedyną przyczyną tego zamknięcia bo ją dałoby się ominąć trasą przez Tychy. Remontowany był też most nad Bierawką w Dębieńsku i rozjazd na tym moście. Dzięki temu będzie można tam jechać szybciej bo obowiązujące tam od lat zwolnienie zostanie zdjęte.

  27 4
 • ~ 2019-04-19 23:26:03

  "Między Katowicami a Rybnikiem będzie mogło przejechać więcej pociągów, gdyż w Łaziskach Górnych Bradzie zbudowany będzie dodatkowy tor. Zapewni on możliwość mijania się pociągów "
  najpierw zlikwidowano całą stację, zostawiając tylko jeden tor, a za ten pomysł i jego realizację ktoś się nieźle obłowił, a teraz powstał kolejny ( i też zapewne ktoś się na nim nieźle zarobi), by przynajmniej w części przywrócić to, to poprzednio zniszczono, tak wygląda w praaktyce kolejowa logika
  przy okazji, raczej nie liczyłbym w najbliższych latach u nas na takie pociągi jak na zdjęciu :)

  12 3
 • ~supermek 2019-04-20 13:15:48

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~supermek 2019-04-20 13:16:43

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~supermek 2019-04-20 13:20:18

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~Arteks 2019-04-23 11:24:07

  @ursus - malkontenci na nic nie liczą, tylko gderają. Kiedy mi się chciało "walczyć" o pociągi do Warszawy. Malkontenci pisali, że nie warto bo i tak się "nie uda" bo "nie ta trasa", bo "nierentowne" itd. Udało się, a bywają takie dni, że w Rybniku wsiadają/wysiadają z nich tłumy. Pendolino to jest symbol nowoczesności ale poza prędkością wygoda foteli nie różni się specjalnie nawet od jeżdżących do Katowic Impulsów. Te drugie mają nawet chyba lepiej wyprofilowane siedzenia. Za to pociągi IC złożone z nowych wagonów też gwarantują dobrą jakość podróży i w przeciwieństwie do Pendolina oferują 6 osobowe przedziały co dla np. rodziny czy grupy znajomych może być zaliczone na duży plus.

  0 2
 • ~ 2019-05-05 13:19:00

  ~Arteks do mnie pijesz, bo jakoś nie rozumiem, jak mają się Twoje wywody, do przedstawionych przeze mnie faktów
  "Pendolino to jest symbol nowoczesności " ale tylko u nas, bo te nowocześniejsze od naszych ( z wychylnym pudłem) widywałem na włoskich torach ponad 20 lat temu, :)

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za likwidacją Straży Miejskiej w Rybniku?
Oddanych głosów: 548