zamknij

Wiadomości

Do szkoły wtargnął uzbrojony mężczyzna. Na szczęście były to jedynie ćwiczenia

2015-10-17, Autor: bf, źródło: KMP Rybnik
Wczoraj rano do budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Rybniku wszedł uzbrojony mężczyzna, który wziął tam jako zakładnika nauczycielkę. Dyrekcja natychmiast poinformowała policję i podjęła decyzję o ewakuacji uczniów, grona pedagogicznego i personelu szkolnego. W ciągu kilku minut na miejscu pojawili się policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania, strażacy oraz pogotowie ratunkowe. Na szczęście były to jedynie ćwiczenia.

Reklama

Informację o rzekomym wtargnięciu uzbrojonego mężczyzny, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Rybniku, przekazała dyżurnemu policji o 9.00. - Wszczęto procedurę ewakuacji wszystkich osób przebywających w budynku szkolnym, łącznie pond 200 osób. Na miejsce przybyli policjanci, którzy zabezpieczyli teren. Po chwili przyjechali policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania. Dynamiczna i skuteczna akcja doprowadziła do obezwładnienia i zatrzymania napastnika oraz odbicia zakładnika. W czasie działań ranny został przestępca, którego natychmiast opatrzyli obecni na miejscu ratownicy medyczni – powiedziała sierż. Anna Karkoszka, rzecznik rybnickiej policji.

Podczas akcji został zaprószony ogień, w związku z czym poinformowano straż pożarną. Kiedy dzieci oraz ich opiekunowie opuszczali szkołę, organizatorzy ćwiczeń ze stoperem oraz notatnikiem w ręku przyglądali się przebiegowi akcji. - Czas reakcji, sposób przeprowadzenia czynności, wymiana informacji pomiędzy poszczególnymi służbami i jakość podejmowanych czynności to elementy, które w trakcie ćwiczeń zostaną poddane ocenie. Przeprowadzone ćwiczenia mają służyć doskonaleniu działania poszczególnych służb tak, aby w przyszłości, kiedy dojdzie do rzeczywistych tego typu sytuacji, działać profesjonalnie i skutecznie – wyjaśniła sierż. Anna Karkoszka.

Co jakiś czas mundurowi biorą udział w tego rodzaju ćwiczeniach praktycznych. Mają one na celu sprawdzenie współdziałania poszczególnych służb. Przeprowadzone działania potwierdziły praktyczną przydatność stosowanych procedur.

>>Ćwiczenia w Rybniku: do szkoły wtargnął uzbrojony mężczyzna<<

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Sznyta 2015-10-17 11:01:37

  A czy dzieci wiedziały, że to zabawa? Przecież zamaskowani kolesie latający z bronią po przedszkolu to norma..... Kto wpada na takie bzdurne pomysły? Trzeba będzie wprowadzić w życie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej zakazujące wchodzenia do placówek oświatowych z niebezpiecznymi narzędziami

  0 19
 • ~norton 2015-10-17 19:24:58

  Osobiście wolałbym by do tego typu akcji używani byli specjaliści z Katowic. Nasze GSR robi porządki z kibicami na stadionie, łapie rozrabiających w knajpach. A tu przedszkole i bardzo delikatna materia. Pytanie do Pani rzecznik - czy to rybnickie GSR brało udział w pacyfikacji debila z Boguszowic strzelającego z domu? Doszło tam do chyba nie do końca wyjaśnionego postrzelenia dziecka sprawcy.

  2 0
 • ~zorza54 2015-10-18 07:33:16

  Takimi ćwiczeniami i informacjami o nich to się jedynie prowokuje rzeszę idiotów do tego aby dokonać takiej akcji. A po drugie przy takich zdarzeniach i tak wezwany zostałby oddział AT z Katowic bo nasze GSR-y to raczej pokaz mody a nie możliwości. Zupełnie są nie przygotowani do takich zdarzeń, sprzętowo ani szkoleniowo...

  0 0
 • ~Maja_1 2015-10-18 16:51:53

  W jednej ze szkół, po podobnych ćwiczeniach, kilkanaścioro dzieci wylądowało w szpitalu.Jakby agresji i przemocy było za mało w mediach - dzieci dostały dawkę na żywo. To skandal.

  2 1
 • ~ 2015-10-18 18:24:15

  Jedna partia prowadzi w sondażach lepiej być przygotowanym... ,,zamaskowany " zagroził spaleniem opon, paraliżem stolicy, niszczeniem budynków jeśli nie spełnią obywatele uczciwie pracujący ich żądań! haha

  1 0
 • ~siwy1983 2015-10-19 08:47:15

  A moim zdaniem to mogli jeszcze wszystkie te dzieci pozakuwać w kajdanki i przewieść na komendę w celu przesłuchania czy nie maja czasem powiązania z tym sprawca. W wiekszosci przedszkoli to przychodzi policjant i opowiada dzieciom jak to jest ale w tym przypadku to już chyba grubo przesadzili

  2 1
 • ~zbig67 2015-10-19 09:33:20

  do innej szkoły w Rybniku wtargnął Owsiak z tortem, ale niektóre media nie wiedziały.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3797