zamknij

Wiadomości

Deszczowa wigilijka w Rybniku. Na scenie: Kawa z Mlekiem, MeloMany i LemON

2019-12-21, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Nadszedł ten czas. Dzisiaj na rynku w Rybniku miał miejsce finał Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania. Prezydent Piotr Kuczera złożył życzenia, mieszkańcy mogli skosztować wigilijnych potraw, a na scenie artyści – Kawa z Mlekiem, MeloMany i gwiazda wieczoru – zespół LemON.

Reklama

Finał Rybnickiego Bożego Narodzenia rozpoczął się tradycyjnie od życzeń. Prezydent Piotr Kuczera zwrócił uwagę na panującą obecnie pogodę, która daleka była od tej zimowej.

Jesteśmy w czasie szczególnym patrząc na rynek, na ulice, na domy i patrząc na państwa. Mimo tego deszczu, widzę uśmiechy na waszych twarzach – rozpoczął prezydent Rybnika.

Następnie Piotr Kuczera w swoim imieniu, jak i rady miasta złożył życzenia mieszkańcom Rybnika.

- Dobrych, radosnych świąt. Niech będą zdrowe, niech będą czasem dla państwa, cieszmy się obecnością najbliższych, cieszmy się tą szczególną atmosferą. Życzę, by czas w 2020 roku dobrze upływał, w zdrowiu i radości – zwrócił się do rybniczan.

Na scenie pojawili się harcerze – hm. Aneta Filipowska – komendantka Hufca Ziemi Rybnickiej oraz Robert Przybysławski – członek chorągwi komendy. Mieli przy sobie światełko pokoju z Betlejem.

- Przekazujemy co roku światło pokoju, w tym okresie życzymy spokoju, radości, spełniania marzeń w przyszłym roku – powiedział Robert Przybysławski.

 

- Niech będzie symbolem ludzi dobrych woli – odpowiedział prezydent.

Światełko pokoju znajdzie się w rybnickim magistracie, każdy chętny będzie mógł w poniedziałek odpalić od niego świeczkę i zanieść ją do swojego domu.

To był też doskonały czas na ogłoszenie zwycięzców Świątecznej Poczty. Do rybnickiego magistratu napłynęło ponad 40 życzeń. Wygrały dzieci – 8-letni Bartek, 4-letni Sebastian i 8-letnia Emilka. Życzyli naszemu miastu, by opuścił je smog.

Wydarzenia ze sceny na rynku relacjonowaliśmy na żywo:

Tuż po wydarzeniach na scenie, rozpoczęła się wigilijka. Na mieszkańców czekały świąteczne potrawy, takie jak barszcz z krokietem, kapusta z grzybami, bigos, gorąca czekolada czy pierniki.

Tymczasem na scenie rozpoczęły się koncerty. Najpierw zagrał rybnicki zespół Kawa z Mlekiem, czyli Julia Buchalik, Karolina Hozer i Mateusz Kluba. Następnie zaśpiewały panie z zespołu MeloMany, a gwiazdą wieczoru był zespół LemON, który wykonał utwory w akustycznej aranżacji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego wieczoru na rynku w Rybniku.

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 31

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~arkussinus 2019-12-22
  07:17:33

  " finał Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania..."...jak mnie pamięć nie myli, to Boże Narodzenie obchodzimy od wielu lat 25 grudnia, a pierwsze kolędy śpiewało się dopiero na Pasterkach. W Rybniku już jest po świętach- imprezy odfajkowane, w statystykach będą się ładnie prezentować. Niestety "Nowoczesne, Lewice, PiS, PO, czy inne socjalistyczno-komunistyczne opcje" narzuciły "świętowanie" od Mikołaja do....góra 23 grudnia......a prawdziwe rodzinne święta Bożego Narodzenia powoli odsuwane są na margines. I może ten deszcz to jakiś znak na opamiętanie się przy zakupach, gonitwie za....no właśnie za czym tak gonimy, że niektórzy Świąt mają już dość, a jeszcze się nie zaczęły?

 • ~truman20 2019-12-22
  08:16:49

  66 23

  ~arkussinus - jakby internet to umożliwiał, to uścisnąłbym Ci rękę za powyższą wypowiedź. W punkt!

 • ~orient 2019-12-22
  10:59:30

  41 36

  @arkussinus data świąt jest umowna bo nikt nie wie kiedy dokładnie urodził się Jezus. Każdy może świętować jak chce i kiedy chce. Większość robi to 25 XII chociaż w polskiej tradycji najważniejszy jest wieczór wigilijny 24 XII. A jeśli ci przeszkadza przedświąteczna gonitwa to nie goń, mi nie przeszkadza. Dla bezdomnych i biednych wczoraj był wspaniały i smakowity dzień. Dla osób które lubią świąteczną muzykę w wykonaniu profesjonalistów miłe popołudnie. Dla handlujących na jarmarku z pewnością większe niż zwykle utargi czego im życzę bo to skromni i pracowici ludzie. Jeśli komuś się coś nie podoba - niech nie uczestniczy zamiast krytykować.

 • ~hynio1960 2019-12-22
  11:29:05

  48 10

  prawdziwe święta -rodzinne- rozpoczynają się 24 go w wigilię reszta to wszystko przedświąteczny blichtr

 • ~kazo64 2019-12-22
  14:02:56

  0 11

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Arteks 2019-12-23
  10:17:30

  2 5

  @artefaks @arkussinus - mam nadzieję, że byliście się najeść na Wigilijce. Dla biednych i słabo zarabiających ludzi to fajna możliwość spróbowania różnych smakołyków na koszt miasta chociaż raz w roku.

 • ~46ozaK 2019-12-24
  01:26:22

  1 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2319