Derby dla siatkarzy TS Volley

2010-11-23, Autor:
Najważniejszą wiadomością siatkarską ostatniego tygodnia jest zwycięstwo w II lidze TS Volley Rybnik. Nasza drużyna pokonała AZS Rafako Racibórz.

II liga

Zwycięstwo w regionalnych derbach

W VII kolejce rundy zasadniczej nasi siatkarze podejmowali lokalnego rywala KS AZS Rafako Racibórz. Faworytem spotkania byli goście, którzy zajmowali dużo wyższe miejsce w tabeli.

Nasz zespół po niezbyt udanym początku sezonu ciągle szuka najlepszych rozwiązań w organizacji gry i składzie personalnym. Po raz pierwszy w sezonie na boisku pojawił się Marek Mandrela, który doznał kontuzji nadgarstka w przeddzień inauguracji ligi.

Pierwszy set to była zacięta walka o każdy punkt z lekką przewagą naszych siatkarzy. Dobre przyjęcie zagrywki pozwalało Łukaszowi Lipowi urozmaicać atak i tym samym utrudniać grę obronną przeciwnikom. Bardzo dobrze w ataku radzili sobie lewoskrzydłowi, szczególnie Michał Łata. Na pozycji atakującego po raz pierwszy w życiu zagrał Tomek Warda i jak na debiut radził sobie bardzo dobrze. To właśnie on skończył seta efektownym atakiem. 25-22.

Drugi set został rozegrany znacznie spokojniej, cały zespół zaczął dobrze funkcjonować. Marek Mandrela i Kuba Dejewski kończyli prawie każdy atak z krótkiej, a skrzydłowi (Grzegorz Jaruga, Michał Łata i Tomasz Warda) utrzymywali wysoki poziom skuteczności w ataku. 25-20.

W trzecim secie do gry zerwali się goście. Ambitni raciborzanie nie chcieli schodzić z parkietu ze stratą trzech punktów. Wzmocnili zagrywkę i skuteczność ataku. Zmiany dokonywane przez trenera Wojciecha Kasperskiego nie pomogły. 17-25.

Czwarty set to znowu walka o każdy punkt przy stałym prowadzeniu gości. Gdy liczni kibice zaczęli myśleć o 5 secie nastąpił przełom. Przy stanie 21-19 dla rywali na zagrywkę poszedł kapitan Łukasz Lip. Od tego momentu nie straciliśmy ani jednego punktu. Trudna zagrywka przynosiła punkty bezpośrednio lub pozwalała wykonać skuteczną kontrę. 25-21.

Można powiedzieć, że mecz został wygrany bardzo dobrą zagrywką i dobrą współpracą wszystkich siatkarzy na boisku. Dobre zmiany dawali juniorzy Bartosz Inglot i Michał Dudek.

Zdobyte punkty, w kontekście kolejnych meczów, są niezwykle cenne. Pozwalają coraz optymistyczniej patrzeć w przyszłość.

Bardzo dziękujemy licznie przybyłej publiczności. Pomimo meczu koszykarek o tej samej porze i obawie, że wielu kibiców wybierze pojedynek w ekstraklasie hala Ekonomika wypełniła się do niemal ostatniego miejsca. Na mecz przybyli także prezydent Adam Fudali i jego zastępczyni Joanna Kryszczyszyn. Dziękujemy za wspaniałe wsparcie i zapraszamy na kolejny mecz 4 grudnia z SV Górnik Siemianowice. Natomiast za tydzień nasi siatkarze wyjeżdżają do Delic-Polu Częstochowa.

TS Volley Rybnik – KS AZS Rafako Racibórz 3-1 (25-22, 25-20, 17-25, 25-21)

Skład: Łukasz Lip (kapitan), Michał Łata, Grzegorz Jaruga, Tomasz Warda, Marek Mandrela, Jakub Dejewski, Łukasz Taterka (libero) oraz Michał Dudek, Bartosz Inglot i Dawid Małysza. Trener: Wojciech Kasperski

Rozgrywki młodzieżowe - dobra gra i zwycięstwa

Mistrzostwa Śląska juniorów

Juniorzy TS Volley Rybnik rozegrali w minionym 2 mecze i odnieśli dwa zwycięstwa. Najpierw zagrali u siebie z KS AZS Rafako Racibórz. Był to niezwykle trudny mecz, goście prowadzili już 2-0 ale nasi siatkarze nie zrezygnowali z walki i wygrali 3-2.

W drugim meczu nasi juniorzy zmierzyli się z AZS Politechnika Śląska w Gliwicach. Tym razem było 3-0 a cały mecz pod pełną kontrolą.

Obecnie TS Volley zajmuje 2 miejsce w tabeli za KS Jastrzębie Borynia.

Mistrzostwa Śląska młodzików

Zespół TS Volley 1 oparty na uczniach klasy sportowej 2s w Gimnazjum nr 2 awansował do najlepszej 8 Mistrzostw Śląska. W mistrzostwach bierze udział 28 zespołów.

Podczas ostatniego turnieju II-go etapu nasi siatkarze przegrali z Beskidem Skoczów 1-2 i pokonali SiKReT Gliwice 2-0.

Z kolei TS Volley 2 (uczniowie 1s w Gimnazjum nr 2) na turnieju w Radlinie przegrał 2 mecze, z Radlinem 1-2 i 0-2 z Jastrzębiem.

Obydwa zespoły spisują się zgodnie z oczekiwaniami, starsi starają się osiągnąć jak najlepszy wynik natomiast „pierwszaki” uczą się grać by w przyszłym roku walczyć o medale.