zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Deptak: spróbują odczarować dzielnicę Boguszowice Osiedle

Na Rybnickim Deptaku zostanie zorganizowany happening pt. „Odczarujmy Boguszowice Osiedle”. W programie przygotowano wiele atrakcji.

Reklama

W ramach kreowania pozytywnego wizerunku dzielnicy zaplanowano happening pod tytułem „Odczarujmy Boguszowice Osiedle”. Impreza odbędzie się na Rybnickim Deptaku w sobotę 2 maja w godzinach 15:00-18:00.


Celem wydarzenia jest pokazanie mieszkańcom Rybnika, że Boguszowice to miejsce ciekawe, gdzie mieszkają ludzie kreatywni, uzdolnieni i pełni radości oraz szacunku dla historii tej dzielnicy.

W programie:
- stoiska z ceramiką, rzeźbą i rękodziełem artystycznym,
- gra sprawnościowa „Pekińczyk”,
- wystawa i pokaz Grupy SF „Dragon”,
- wystawa fotografii „Dzieci z Osiedla B.” (Agnieszka Fałat),
- ścieżka dydaktyczna ”Bliżej korzeni”,
- animacje teatralne,
- zawody wędkarskie dla dzieci.

Współorganizatorami imprezy są Gimnazjum nr 5 im. W. Webera, Dom Kultury w Boguszowicach, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Izart”, Stowarzyszenie „Korzenie.pl”, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Południe”, Pedagodzy ulicy oraz Rada Dzielnicy Boguszowice Osiedle.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Petunia 2015-04-27 18:36:10

  Może nie bardzo w temacie, ale trzepak, który widoczny jest na zdjęciu został zlikwidowany - z resztą jak piaskownica, huśtawki i reszta z tego mini placu zabaw... Ciekawe gdzie teraz mają bawić się dzieci.

  9 0
 • ~werkk 2015-04-28 07:28:52

  Boguszowic nie trzeba odczarowywać po każdej wypłacie są zaczarowane ale po wytrzeźwieniu czar szybko pryska.

  1 1
 • ~shamayla 2015-04-28 12:44:07

  Boguszowice to ciekawe miejsce? no tak się jeszcze nie uśmiałam ;) co tu jest ciekawego bo mieszkam (niestety) tu od wielu lat i nic takiego nie widziałam?! a co do owego zlikwidownego placu zabaw to dobrze bo pamiętał on jeszcze czasy mojego dzieciństwa, problem nie w tym że został zlikwodowany tylko w tym ze pewnie nie wybuduja nowego ..ot cała dzielnica Bogudzowice :P

  2 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1604